Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Слабеещ канар

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: Слабеещ канар

Мнениеот stoianov » Нед Ное 23, 2014 6:15 pm

akademika написа:..... Момчето има голям опит от практика и не е като повечето зевзеци които гастролират във форума само защото няма какво да правят :lol:

:shock: :think: :evil:
Айде назови имена.....за да можем да се защитим...
И аз имам опит от практика, и искам да помогна, НО вие ме спирате...А работа си имам даже много, неслучайно влизам само вечер! :cool:

пп.Все си викам, че няма да пиша, ама като прочета такива работи и .... не се сдържам.Ама по съвет на доктора/Велев/, вече НЕ давам съвети и акъл! :wink:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Слабеещ канар

Мнениеот nightingale » Нед Ное 23, 2014 7:36 pm

akademika написа: За профилактиката с оцет разбрах от един колега от Италия и след това много други колеги ми обясняваха за ползите от профилактика с оцет .

Казваш,че са ти обяснили за ползите,пък в същото време твърдиш това:
akademika написа: Не ме интересува какво става в стомаха на птиците


Ей това ако ми го обесниш логично,ще ти сваля шапка.

akademika написа: В учебниците по микробиология много добре е описно в урока " Стерилизация и Дезинфекция" фактори влияещи за растежа на микроорганизмите : 1 - температура , 2 - КИСЕЛИННОСТА НА СРЕДАТА, 3 - йонизиращи лъчения и така до седмия фактор .

Май някой се е пообъркал.Ние за туршии ли говорим или за птици ?
Щото ако е за птици силно се съмнявам ,че йонизиращи лъчения имат място в случая.

Виж, оцета наистина има благоприятен ефект върху организмът на птицата.
Никой не твърди обратното.
Аз просто искам да те завърна малко на земята и да усетиш разликата между ''дезинфекция на водата с оцет'' и ''стабилизирането на киселинно алкалният баланс''.
Вътрешната му употреба започва и свършва до тук.
Това не е вълшебният елексир лекуващ знайни и незнайни болести.

akademika написа:. Мой познат от Загреб сподели че там и в Словения третирали канарите с една билка срещу Трихомоноза :shock: трудно ми е да повярвам :!: :?: но до сега човека не ми е давал грешна информация.


Отдавна за лечение на трихомоноза се използват сполучливо и билки.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Слабеещ канар

Мнениеот akademika » Пон Ное 24, 2014 12:05 pm

Dr. Velev написа:В "Блау тиктур" има метиленово сихьо

Говорих с едни сърби от германия и казаха че самите немци избягват да го ползват за канари точно заради( метилтиониниев -хлорид) "метиленовото синьо" предимно го ползвали за дворни птици. Нормално е за дворни птици да се дават по - силни препарати все пак тяхната вода е изложена на по-голям риск от замърсяване а и самите птици са с по-силна храносмилателна система . А канаровъдине и в Германия профилактично давали оцет . Мислех че само в страните с по-топъл климат се прави профилактика с оцет а то и при немците било практика .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Слабеещ канар

Мнениеот Dr. Velev » Пон Ное 24, 2014 1:41 pm

От изложбата в Лайпциг си донесох такъв подкиселяващ препата но от различни билки.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Слабеещ канар

Мнениеот akademika » Вто Ное 25, 2014 4:33 pm

Dr. Velev написа:От изложбата в Лайпциг си донесох такъв подкиселяващ препата но от различни билки.

В страните където кафезната орнитология е на по-високо равнище от България много отдавна са разбрали че профилактиката е най-добрия начин да избегнеш някои заболявания . А тенденцията от 7/8 години е ползването на билкови препарати във ветеринарната медицина . Но къде е Лайпциг къде сме ние :( Та тук във този бих казал престижен форум в който пишат много изявени канаровъди и други хобисти виждаме че едни от най -активните участници поощряват развъждането на птици без халки и лекуването на канарчета с вагинални антибиотици :shock:За съжаление сме много далече от "Лайпциг" :( Добре че последните години на българския пазар стъпиха 1/2 силни фирми които предлагат сносни медикаменти , дано и новите билкови препарати започнат да се предлагат на нашия пазар ако хората се научат да правят профилактика доста от проблемите им ще спрат .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Слабеещ канар

Мнениеот Dr. Velev » Вто Ное 25, 2014 10:03 pm

Дано !!! Важно е многознайковците ,които чули недочули "най авторитетно "налагат мнения и по този начин заблуждават новите. Но всеки си има глава да мисли. А отговарянето на глупави въпроси е загуба на време . Опитвам се да бъда колкото е възможно по разбираем, но как да отговориш на въпрос , защо гълъбите стават от яйцата си? Моят оговор би бил - има поне 10 причини. А ако искаш наистина да знаеш прочети всичко написан по темата . Нашият клуб БНКЦК в годините проведе планирана и целенасочена просветна дйност в резултат на което повечето хора с грамотни и се отекчават от тъпи въпроси и дискусии, поради което не влизат в сайта. НО ще се опитаме да променим това :cool: :cool: :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Слабеещ канар

Мнениеот stoianov » Сря Ное 26, 2014 12:16 am

Dr. Velev написа: Важно е многознайковците ,които чули недочули "най авторитетно "налагат мнения и по този начин заблуждават новите. Но всеки си има глава да мисли. А отговарянето на глупави въпроси е загуба на време .


МОЛЯ админа да се намеси!СПАМ, обиди и заяждане в темата!!!
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Слабеещ канар

Мнениеот akademika » Сря Ное 26, 2014 8:16 am

Dr. Velev Аз спрях да се занимавам с хора които избиват комплекси във форума . Игнорирал съм ги в графа неприятели и за мен те не съществуват. Проблема е че хора които тепърва навлизат в нашето хоби биват насърчавани от такива "специалисти" в едно не правилно и не професионално развъждане на своите птици . Аз се чудех защо сме толкова на зад в птицевъдството като цяло но като чувам как се работи в тази сфера и как се насърчават едни стари методи на развъждане и лечение на птиците всичко ми се изясни .За някои хора отдавна е късно да се ограмотят по две причини едната е че са природно тъпи и това не им се отдава а втората че след като десетина години са развъждали някакви "животинки" си мислят че знаят всичко и не им трябват нови идеи и знания. Това е нещо като рекламата : - "от 30 години пия сода и нищо ми нема " :lol: Та така е и с тези "специалисти" които се опитват да върнат кафезната орнитология 40 години на зад :lol: Да не говоря повече за тези комплексирани момченца и да ви питам в България освен АДЕНОСАН дали се предлага някакъв друг билков препарат без значение за какво се препоръчва
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Слабеещ канар

Мнениеот slona67 » Сря Ное 26, 2014 11:07 am

От известно време чета без да се намесвам!Във всеки от постовете(мненията) откривам известни истини ,както и неща който не ми допадат!Стига сте си мерили ..........ите , а дайте кой с каквото може и знае да помага на нуждаещите се и начинаещи колеги!
ПРав е Академика за профилактиката , но само с оцет според мен- не става,но пак е нещо.Аз лично никога не съм давал оцет.Стремя се да не стигам до антибиотик(макар ,че и това се налага по-някога).Смъртноста при младите ми птици(канарчета) е от порядъка на 3-4%.Правилното хранене(като под правилно имам предвид -Добре балансирани и доказани храни) ,хигиената също е много важна!При мен "глезотиите" са сведени до минимум.Профилактиката която правя(ако може да се нарече така) е даването на пробиотик(това са живите полезни бактерии) и минерални добавки на подрастващите птици, и то само в тъй нар.стресов период(това е времето от преминамането от мека към "твърда" храна, до кая на и бебешкото линеене).Именно тогава според мен(а и не само), птиците са най-уязвими ,и смъртноста е най- голяма!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Слабеещ канар

Мнениеот nightingale » Сря Ное 26, 2014 1:52 pm

slona67 написа:От известно време чета без да се намесвам!Във всеки от постовете(мненията) откривам известни истини ,както и неща който не ми допадат!Стига сте си мерили ..........ите , а дайте кой с каквото може и знае да помага на нуждаещите се и начинаещи колеги!
ПРав е Академика за профилактиката , но само с оцет според мен- не става,но пак е нещо.Аз лично никога не съм давал оцет.Стремя се да не стигам до антибиотик(макар ,че и това се налага по-някога).Смъртноста при младите ми птици(канарчета) е от порядъка на 3-4%.Правилното хранене(като под правилно имам предвид -Добре балансирани и доказани храни) ,хигиената също е много важна!При мен "глезотиите" са сведени до минимум.Профилактиката която правя(ако може да се нарече така) е даването на пробиотик(това са живите полезни бактерии) и минерални добавки на подрастващите птици, и то само в тъй нар.стресов период(това е времето от преминамането от мека към "твърда" храна, до кая на и бебешкото линеене).Именно тогава според мен(а и не само), птиците са най-уязвими ,и смъртноста е най- голяма!


Ето един колега ,който си прави труда да мисли когато използва медикаменти.
Всичко друго от рода ''не знам как помага ,ама помага'' е тесногръд консерватизъм
Слончо, това трябва да научат най напред неопитните любители, не си ли прав ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Слабеещ канар

Мнениеот akademika » Сря Ное 26, 2014 8:17 pm

slona67 написа:От известно време чета без да се намесвам!Във всеки от постовете(мненията) откривам известни истини ,както и неща който не ми допадат!Стига сте си мерили ..........ите , а дайте кой с каквото може и знае да помага на нуждаещите се и начинаещи колеги!
ПРав е Академика за профилактиката , но само с оцет според мен- не става,но пак е нещо.Аз лично никога не съм давал оцет.Стремя се да не стигам до антибиотик(макар ,че и това се налага по-някога).Смъртноста при младите ми птици(канарчета) е от порядъка на 3-4%.Правилното хранене(като под правилно имам предвид -Добре балансирани и доказани храни) ,хигиената също е много важна!При мен "глезотиите" са сведени до минимум.Профилактиката която правя(ако може да се нарече така) е даването на пробиотик(това са живите полезни бактерии) и минерални добавки на подрастващите птици, и то само в тъй нар.стресов период(това е времето от преминамането от мека към "твърда" храна, до кая на и бебешкото линеене).Именно тогава според мен(а и не само), птиците са най-уязвими ,и смъртноста е най- голяма!

Колега при мене е наложително даването на оцет :( оставя ли ги без оцет проблемите почват . Пробвах да не давам оцет на младите птици и проблема се появява отново . Освен оцета давам " аденосан" по 2/3 кутии на сезон доста скъпо ми излиза . А знаеш че моя комшия не дава никакви медикаменти и никога не е имал проблеми с младите птици :wink: От 1990 до 2009 година внасях птици от Италия и Белгия а знаете че те са по-кекави от нашите и са податливи на заболявания . Въпреки че 5 години не съм внасял птици от тези страни гена си е ген и профилактиката с оцет е единственото спасение от "мегабактерията" бич за по-голямата част от моите птици . Преди да почна тази профилактика с оцета младите птици които ми умираха бяха предимно от фигурно-стойковите канари при другите птици този проблем почти го няма . Орфея е млада "порода" и в България има голям избор на птици за селекция :cool: докато птиците които развъждам в страната се броят на пръсти, на последни 2 изложби които посетих нямаше нито едно канарче от моята порода . Благодарение на профилактиката с оцет съм намалил смъртността при младите птици до минимум . Разбира се говорим за болести като "мегабактериоза" никога не съм казвал че оцета е панацея и съм го препоръчвал само за симптоми които отговарят на темата "Слабеещ канар" . Цяла Европа ползва оцета като профилактично средство срещу "мегабактериоза" , "коцидиоза" и други. Но в България хора които си нямат хал-хабер от развъждането на канари само и само да се правят на интересни държат "инкяр" разбира се вие не спадате към тази група зевзеци която слага всичко живо под общ знаменател . То не бяха : Рибки, Мечки, Гугутки ,Славеи ................................ :shock: ужас настръхва ми косата като се сетя за техните писания а най-лошото е че съм си губил времето да им обръщам внимание. Та при птици които имат риск от заболявания като "кокцидиоза " или "мегабактериоза" профилактиката с оцет е препоръчителна . Ще потърся някои статии за прословутия оцет и използването му в орнитологията :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Слабеещ канар

Мнениеот slona67 » Сря Ное 26, 2014 9:18 pm

Нямам нищо против оцета ,просто споделих аз как процедирам.
Всеки си е намерил начина за правилното отглеждане на свойте птици.
А отностно твоя комшия,много поздрави от мен и да се стяга за к-са,че наблигава!
:drinks:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта