Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


възпалена клоака на канар

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

възпалена клоака на канар

Мнениеот pavel ivanov » Съб Фев 14, 2015 6:11 pm

Здравейте, някой може и да каже от какво се е възпалила или подула клоаката на канарката ,каква е причината? Миналата година извади 3 люпила.няма запек или течни акита .През повечето време стои приклекнала .
Изображение
Изображение
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот akademika » Нед Фев 15, 2015 1:49 pm

От снимката се вижда че птицата е чиста и няма никакво зачервяване ! При едри "стари" женска често клоаката изглежда уголемена особено когато са развити . :wink:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот stoianov » Нед Фев 15, 2015 6:27 pm

akademika написа:От снимката се вижда че птицата е чиста и няма никакво зачервяване ! При едри "стари" женска често клоаката изглежда уголемена особено когато са развити . :wink:


pavel ivanov написа:Здравейте, някой може и да каже от какво се е възпалила или подула клоаката на канарката ,каква е причината? Миналата година извади 3 люпила.няма запек или течни акита .През повечето време стои приклекнала .


:wink:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот pavel ivanov » Нед Фев 15, 2015 10:29 pm

Канарката според мен не е развита още.Сега започвам с развитието им ,а и не е показала никакви признаци .Възможно ли е, да е някакво вътрешно възпаление.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот akademika » Пон Фев 16, 2015 3:18 pm

pavel ivanov написа:Канарката според мен не е развита още.Сега започвам с развитието им ,а и не е показала никакви признаци .Възможно ли е, да е някакво вътрешно възпаление.

По снимка лекуват само "врачките" :wink: При "стари" канарки от по -едрите породи като някой къдрави ,норвич, йоркшир и други подобни клоаката често пъти изглежда така . Ако птицата ви няма други симптоми освен уголемената клоака няма смисъл да и давате лекарства . До сега не съм имал подобен проблем и не мога да ви дам друг съвет . А каква порода е птицата и на каква възраст е :?:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот pavel ivanov » Пон Фев 16, 2015 10:59 pm

Падован, 2 годишна.Храни се нормално ,но почти през по-вечето време си стой на едно място и е прилегнала на кацалката,но не е накукушинена.По принцип еенергична и плашлива .
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот akademika » Вто Фев 17, 2015 7:23 am

pavel ivanov написа:Падован, 2 годишна.Храни се нормално ,но почти през по-вечето време си стой на едно място и е прилегнала на кацалката,но не е накукушинена.По принцип еенергична и плашлива .

Така и предполагах ! На птицата явно нищо и няма а това че стои приклекнала също е характерно явление при много от по-едрите породи канари . Аз имам 2/3 женски бордерки от 2013 година и те след от есента стоят приклекнали . Имах една статия по този въпрос "загуба на стойка" но така и не я преведох и се изгуби някъде . Дано и тази година да излюпите пиленца от женската :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот stoianov » Вто Фев 17, 2015 7:47 pm

akademika написа:Така и предполагах ! На птицата явно нищо и няма а това че стои приклекнала също е характерно явление при много от по-едрите породи канари . Аз имам 2/3 женски бордерки от 2013 година и те след от есента стоят приклекнали . Имах една статия по този въпрос "загуба на стойка" но така и не я преведох и се изгуби някъде . Дано и тази година да излюпите пиленца от женската :drinks:


:| :| :| :| :| :|
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: възпалена клоака на канар

Мнениеот pavel ivanov » Сря Фев 18, 2015 8:30 pm

akademika написа:Така и предполагах ! На птицата явно нищо и няма а това че стои приклекнала също е характерно явление при много от по-едрите породи канари . Аз имам 2/3 женски бордерки от 2013 година и те след от есента стоят приклекнали . Имах една статия по този въпрос "загуба на стойка" но така и не я преведох и се изгуби някъде . Дано и тази година да излюпите пиленца от женската :drinks:

Времето ще покаже ,благодаря за отговора :drinks:
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта