Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


слънчев удар

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

слънчев удар

Мнениеот simonelal » Нед Мар 08, 2015 10:45 pm

Здравейте,от доста време посещавам форума,обичам да чета темите за пойните птици(особено итересни са споровете, дори когато са с малко по остри изказвания).Така както си четях за постиженията ви в оттглеждането и обучението на канарчетата, реших и аз да се пробвам(преди години съм гледал канарчета)да си направя една компилация от песни на други птици.Така, накупих кафези, оборудване, мъжко и женско канарчета и започнах да ги подготвям за размножителния период - така около 40 дни.Всичко вървеше добре - давах им яйца ,мека храна ,кълнове,плодове и зеленчуци.Женската се разви на 100%,започна да носи хартийки из клетката. Мъжкото започна да пее по интезивно и реших да ги събера.На 2 март бе слънчево и по-топличко, почистих кафезите и ги изнесох буквално за пет минути на балкона(на слънце), за да почистя с прахосмукачка. Като ги прибрах ги събрах в една клетка, птиците видимо бяха добре. Но след 5 минути мъжкото канарче започна да прави така все едно се е задавило, застана на едно място на кацалката, започна да се гуши и след един час умря. Като махах птичката от клетката видях, че отдолу на опашката има начупени пера. От няколко дни забелязвах, че има по едно стърчащо перо, но не му обърнах внимание, защото мислих, че е нормално и че се е получило, защото се катереше по страните на клетката. Въпросът ми към вас е дали изнасянето на балкона е причината за смъртта на птичката - слънчев удар или студ.
simonelal
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:51 pm
Местоположение: Sofia

Re: слънчев удар

Мнениеот nightingale » Пон Мар 09, 2015 12:21 am

Не е слънчев удар , не е и студ.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: слънчев удар

Мнениеот simonelal » Вто Мар 10, 2015 12:02 am

Благодаря Ви,поне малко ми поолекна, че съм виновен за гибелта му с изнасянето навън. А случайно предполагате ли каква може да е причината?
simonelal
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:51 pm
Местоположение: Sofia

Re: слънчев удар

Мнениеот петър » Вто Мар 10, 2015 11:17 pm

Здравей,
изнасянето на балкона не е проблем ако е за малко.Внезапно птицата може да умре от отравяне.Дано не си пръскал за кокошинки или дезинфекцирал с нещо.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: слънчев удар

Мнениеот simonelal » Вто Мар 10, 2015 11:35 pm

Здрасти, на вън го изнесох за съвсем кратко време и то на огрято от слънцето място. Не знам стреса да не му е дошъл в повече. Давах еднаква храна на двете птички. Давах им покълнали семена-може ли от тях да е проблема?
simonelal
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:51 pm
Местоположение: Sofia


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта