Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канарче - здравословен проблем?

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Канарче - здравословен проблем?

Мнениеот vikktoria.andreeva » Вто Сеп 15, 2015 3:12 pm

Здравейте,
Преди един месец на терасата ми кацна жълто канарче, оскубано и наплашено.
Прибрах го, купих му пълно оборудване, заведох го на ветеринар.
След прегледа казаха, че няма паразити и с добра храна и витамини ще порасне нова перушина.
Така и стана!

Няколко дни след прегледа, канарчето започна да пее, да чурулика, много е жизнено и общително.
Пускам го да лети всеки ден, то си знае и се прибира самичко в клетката.

От няколко дни имаме проблем - на главичката на пилето се пооскубаха перцата, а отдолу се вижда червена кожа. Наблюдавам го, струва ми се, че се пощи с клюна повече, от колкото трябва. От време на време се накокошинва цялото и става като топче.
Иначе се храни - даваме му канарено семе, броколи, морков, червено цвекло, ябълки не харесва много, също и жълтък не хапва с удоволствие. В отделна хранилка сме сложили смесено черупки от яйце с пясък.

Нямам никакъв опит с отглеждане на птици. Много изчетох за отглеждане, хранене, обзавеждане на клетката и тн.
Може би допускам грешка някъде.
Моля ви, дайте ми съвет - болничко ли е пилето или допускам някаква грешка в отглеждането? Недостатъчно светлина или липса на някакви витамини и микроелементи? Възпалена ли е кожата или червения цвят е нормален?

Много ви благодаря!

Ето снимки от вчера и днес:Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Това е снимка на канарчето от миналата седмица:
Изображение

А така изглеждаше като кацна на терасата преди 1 месец:
Изображение
vikktoria.andreeva
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:50 pm
Местоположение: София

Re: Канарче - здравословен проблем?

Мнениеот akademika » Вто Сеп 15, 2015 5:15 pm

Канара ви няма никакъв проблем ! Не го пускайте от кафеза ако искате да не се контузи ! А Ветеринара какъв преглед му е правил ? Това да не е крава :D Ветеринарите в България са специалисти по селскостопански животни и други бозайници ! Не се занимават с декоративни птици и са много далече от този вид пациенти ! Та никакво пускане извън кафеза и по -малко ходене на Ветеринар :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Канарче - здравословен проблем?

Мнениеот vikktoria.andreeva » Вто Сеп 15, 2015 5:23 pm

Заведох го при една мацка, която се занимава с диви животни, предимно птици. Взеха му проба от перушината под крилата, разгледаха го обстойно и така.
Иначе в стаята, която лети има щори на стъклата (няма опасност да се удари), а пространството е широко и няма препятствия. Само два високи шкафа, на които каца канарчето. Ще имам предвид това, което ме посъветвахте.
Благодаря !
vikktoria.andreeva
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:50 pm
Местоположение: София

Re: Канарче - здравословен проблем?

Мнениеот akademika » Вто Сеп 15, 2015 8:06 pm

vikktoria.andreeva написа:Заведох го при една мацка, която се занимава с диви животни, предимно птици. Взеха му проба от перушината под крилата, разгледаха го обстойно и така.
Иначе в стаята, която лети има щори на стъклата (няма опасност да се удари), а пространството е широко и няма препятствия. Само два високи шкафа, на които каца канарчето. Ще имам предвид това, което ме посъветвахте.
Благодаря !

Явно сте го водили в клиниката на улица Княз Борис до католическата катедрала . Все пак не го пускайте от кафеза ! Много хора си мислят че на птиците им е тясно в кафеза и се чувстват не комфортно ! Повярвайте ми точно обратното е .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Канарче - здравословен проблем?

Мнениеот vikktoria.andreeva » Сря Сеп 16, 2015 8:51 am

Да, водих го при Любомила от Фондация Дивите животни.

Благодаря ви за съвета, ще ви послушам.
Наистина нямам никакъв опит с птиците, но ще се науча от по-опитните :))

Иначе пилето е много жизнено и пее страхотно! Голяма радост е:)
vikktoria.andreeva
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:50 pm
Местоположение: София


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта