Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канарчета без опашки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Канарчета без опашки

Мнениеот nEpOTo_ » Съб Ное 07, 2015 7:35 am

Здравейте,
Имам едно питане.Преди няколко дни се видях с един приятел,който гледа канарчета и той като мен от доста време насам,но нито той,нито аз бях попадал и виждал такова нещо досега.Никога не ми се е случвало и бих искал съвет за да помогнем на птиците.Такаааа...
Момчето гледа на едно място във волиери поотделно мъжки и женски канарчета.Дотук добре,но тук идва и въпроса?Защо опашките на някой канари просто не искат да порастват не хора.Просто той ми сподели,че от месеци си седят без опашки и това е.Даже от време на време прокървявали от местата където трябва да израстнат перцата.На всеки се е случвало на някое канарче да му опадат перцата на опашката,но след това тези перца си израстват,а на тези птици просто не растат.И то не е една птица да кажем ок,нещо и има,а са поне 7-8 така.Иначе жизнени,скачат си,игриви,пеят момчетата,но с опашките има някакъв проблем явно.Незнам,дайте някакъв съвет да му кажа какво да прави,защото и аз незнам от какво мможе да е това нещо.Няма паразити или нещо да хи хапе там.Може ли да е от бой между тях за храна,но пък да не им растат опашки толкова многк време...?

Помагайте и давайте мнения.
Мерси Предварително. :razz:
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Re: Канарчета без опашки

Мнениеот петър » Съб Ное 07, 2015 5:48 pm

Здравей,

Когато майката оскубе малките след напускане на гнездото и после с още непораснали опашки ги преместим във волиерата те започват да се скубят едно друго, на мястото от където се образува перото се появяват кисти и пилетата остават без опашки. Това нещо лечение няма, може само да се предотврати като не пускаме във волиерата птици с още непораснали пера.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Канарчета без опашки

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Ное 11, 2015 3:27 pm

Благодаря за отговора...
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Re: Канарчета без опашки

Мнениеот loveca4 » Пон Ное 16, 2015 1:00 am

Отделете проблемните птици в самостоятелни клетки,и след месец ще са ок.Проблема най често идва от пренаселване..
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта