Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


лошо оросяване на крайниците -потъмняване

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

лошо оросяване на крайниците -потъмняване

Мнениеот pi4on » Вто Яну 26, 2016 7:35 pm

Здравейте,имам следният проблем с канарка :доста е тъмен цветът на краката ,като че ли има нарушение някакво в кръвообръщението.Не намерих никъде отговор в нета.Носихме го на ветеринар ,но не стана ясно от какво е.Доктора каза че е увреден най вероятно вътрешен орган.Канарката има тъмен цвят на изпражненията ,но това което е около него е или воднисто или с доста лош цвят в краищата червенее.Давах антибиотик за кокцидиоза ,след това доксимулин .Всеки по 5 дена и витамини ,но няма никакъв напредък.Птичката яде само по малко яйце, и по точно жълтъка.Има накукушинен вид и зацапано дупе.Хигиената ни е повече от добра в смисъл всеки ден се почиства .Има ли някакво заболяване с такива симптоми,моля ако някой има мнение да пише .Имаме доста канари ,но за съжаление на такъв вид заболяване не знам как да реагирам.Птицата е отделно,коремът и също е тъмен. :cry:
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: лошо оросяване на крайниците -потъмняване

Мнениеот петър » Сря Яну 27, 2016 7:27 pm

Здравей,
Пиша ти не защото ще мога да ти помогна,а защото съм убеден,че си от хората ,които наистина обичат птиците. За съжаление тези хора често приписват на птичките си човешки черти или пък болести. В твоят случай ситуацията е следната-не знам дали птичките може да имат или не лошо оросяване както при хората, но това не е болест, а симптом.Цветът на краката нормално е розовожълтеникав при липохромните птици и тъмен до черен при меланиновите. Имаме ли при липохромна птица с потъмняване на краката, то тогава това е некроза или с други думи кракът трябва да е изсъхнал от нарушено кръвоснабдяване-това се случва само при нараняване и никога не на двата крака едновременно,стане ли цветът на краката бледожълт-тогава имаме анемия-най-често при засягане от кокошинки, станат ли краката мръсножълти на цвят както предполагам е в твоя случай най-вероятно се касае или за сепсис-той обаче протича остро и птицата умира за 2-3дни или имаме увреждане на жлъчните пътища и черния дроб както най-вероятно е при твоята птица.Това се потвърждава и от факта,че и изпражненията не са съвсем нормални и най-вече тъмният цвят на корема.Тук опитните любители и ветеринари ще ти кажат, че има увеличен черен дроб.Аз не лекувам такива птици,но ти може да опиташ.Първо и спри яйцето,защото то съдържа повече белтъчини и мазнини,които натоварват храносмилателната система,дай на птицата мед във водата, а ако яде меда от хранилка е още по-добре защото той е добър източник на енергия,дай и също така натрошена бисквита и по-меки зърна най-добре натопени във вода за ден два.За да пести енергия птицата трябва да е на топло-най-добре около 25 градуса.Зацапването на клоаката говори за различни заболявания,но тъй като вече си я третирала за някои от тях остава да и дадеш нещо за трихомоноза-това може да е Ронидазол или Метронидазол от ветеринар.Внимавай с дозата-обикновено не е грам на литър а много по-малко,но погледни в листовката.
Желая ти успех и ни дръж в течение!
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: лошо оросяване на крайниците -потъмняване

Мнениеот pi4on » Сря Яну 27, 2016 8:13 pm

днес има леко подобрение но не го отдавам на нищо друго освен на меда...имахме подобен случай и свърши фатално.Птицата не е липохромна но и не е тъмна ,качулато канарче е между харцер и зелено качулато.Давам и слънчогледови семки начупвам и ги.Да наистина знам че при птиците тия неща са необратими...ще чакаме просто.Некроза не съм виждала но имахме случай при шарка на едно му падна един от пръстите.Да се чуди човек от къде идва всичко и с шарката и с бактериите.Всички са в къщи но явно в храната или водата има нещо.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: лошо оросяване на крайниците -потъмняване

Мнениеот pi4on » Сря Яну 27, 2016 9:39 pm

махнах и семките остава само на медена вода и каквото изяде от смеската повече набляга на коноп.Сложих овесени ядки и малко ябълка ,което не мисля че е редно но вече се обърках .Действително когато стаята е по топла е по жизнена.Питахме за медикаментите които каза ,но при нашият ветеринар ги няма.По начало много малко ветиринари или почти никой от тях не е компетентен за канари.Лекуваме ги с препарати за гълъби само че в по малки дози :( Не знам дали е възможно да си поръчам от фирми като Табернил от която бях много доволна докато се снабдяваше ветеринаря ни,и имаше серия за канари,но вече поради слабото търсене не поръчва нищо от там.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: лошо оросяване на крайниците -потъмняване

Мнениеот pi4on » Съб Яну 30, 2016 1:03 pm

отиде си и това пиленце :( в такива моменти много ми се иска да стане така че да не се случва повече ,но знам че не е възможно.Мисля си защо при толкова канарджии и века в който живеем ,защо толкова са безпомощни от към лечение тези птици,защо няма медикаменти за тях,защо всеки трябва да се оправя сам и докато стигне до логиката че най добре е да се откаже от всичко защото тук няма развитие за това хоби....трябва ли да се набавят от чужбина винаги лекарствата или да си в напрежение докога ще издържи на опити птицата :(
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: лошо оросяване на крайниците -потъмняване

Мнениеот nightingale » Нед Яну 31, 2016 12:58 am

pi4on
Проблема не е в лекарствата. Както в чужбина ,така и тук медикаменти има всякакви.
Проблемът в случаи като твоя е в правилната диагноза и в ненавременното реагиране.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта