Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Каква е тази кокоша болест?

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Каква е тази кокоша болест?

Мнениеот petio1986 » Съб Апр 09, 2016 7:17 pm

Здравейте! От скоро започнах да гледам кокошки, взех си 7 носачки 4 приличащи на Плимутрок и 3 черни, но на черните и особено една от тях направи много голяма гуша. Диария ту има ту няма, повръща от време на време някаква слуз и каша(баща ми днес забелязал, че е зелена). Кокошката е най-едрата и с най-големи обеци въпреки че са на една възраст, по гребен отстъпва на някои. От шарените пък едната още като ги взехме беше една бледа и подрискана, давахме им лекарства за зелена диария и тиф, но подобрение имаше само при шарената, тя обаче все още е бледа и с недоразвита глава. При черните никакво подобрение. Какви са тези болести според вас и ако знаете някакви лекарства, моля споделете? Най вече искам да разбера какви са болестите. От малък град съм и ветеринарите тук нямат добра слава. Примерно лекарствата които изписват са само от тези техните и се сипват в други опаковки, никога няма ефект тях, носи се слух че са стари. Това е което имах да кажа и ще съм благодарен, ако помогнете. Поздрави!
petio1986
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 09, 2016 6:57 pm

Re: Каква е тази кокоша болест?

Мнениеот petio1986 » Съб Апр 09, 2016 7:23 pm

Шарените приличат на тези http://www.alo.bg/user_files/k/kolev.d/2657825_59553391_big.jpg
petio1986
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 09, 2016 6:57 pm

Re: Каква е тази кокоша болест?

Мнениеот pi4on » Нед Апр 10, 2016 10:31 pm

имам спомени последно като си купувахме от пазара кокошки ,бяха в критично състояние и даже имаше наядени ,кълвяха се жестоко по дупетата...не знам за тия болести но със сигурност "се чистят" от мизериите където са ги отглеждали а и знам че след като спрат да носят активно ги продават за клане.Пожелавам ти успех дано откриеш какво е :(
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта