Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Вълнисто папагалче-разширена гушка. Моля за помощ!

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

molq za pomo6t!

Мнениеот sisile_ » Съб Окт 31, 2009 1:09 am

zdraveite! imam savsem sa6tiq problem kato papagal4eto na tova momi4e-moeto valnisto hvarlq mnogo 4esto ot gu6kata si zranca proso sas sluz i mire6e na leko kiselo. 4udq se kakvo da pravq,az sam ot malak grad i tuk imame 1 vet lekar,hodila sam tam ,no moga da kaja 4e ne si razbira nikak ot rabotata. Ma4a se da go lekuvam sama-davam mu enrofloksacin te4en v poilkata po 0.5 prez den( 3 dni ob6to) ,ni6to ne se promeni.Polse mu davah doksiciklin(ot 4ove6kata apteka) 6irokospektaren antibiotik,hap4etata sa kapsuli,ot praha vatre davah po mani4ko vav vodata pak prez 3 dni. ve4e se 4udq kakvo da napravq,mnogo mi e nespokoino.. Imam i o6te 1 valnisto i 1 korela ,i trite sa v edna kletka.trevoja se da ne e i ne6to zarazno tova.Molq pomognete.Daite savet kakvo da kupq i da go lekuvam. Ina4e im davam vsqkakvi skapi hrani-na versele laga nai 4esto,minerali ,vitamini,ot ni6to ne sa li6eni mislq.
sisile_
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 12:58 am

Мнениеот Paulina » Съб Окт 31, 2009 6:04 am

Напиши всичкото това на кирилица , че така човек не ти разбира .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

моля помогнете

Мнениеот sisile_ » Съб Окт 31, 2009 1:51 pm

Здравейте! Имам съвсем същия проблем като папагалчето на това момиче-моето вълнисто хвърля много често от гушката си зрънца просо със слуз и мирише леко кисело.Доста е отслабнало,отпред му се напипва изпъкнал кокала,иначе яде,но след това май всичко изхвърля от гушката.Чудя се какво да правя,аз съм от малък град и тук имаме 1 вет. лекар,ходила сам там,но мога да кажа,че не си разбира никак от работата.Мъча се сама да го лекувам-давам му ЕНРОФЛОКСАЦИН,течен в поилката по 0.5 през ден( общо 3 дни),нищо не се промени.После му давах ДОКСИЦИКЛИН( от човешка аптека е),широкоспектърен антибиотик,хапчетата са капсули,от праха вътре давах по мъничко във водата пак през 3 дни.Вече се чудя какво да направя,много ми е неспокойно...Имам и още 1 вълнисто и 1 корела,и трите са в една клетка.Тревожа се да не е нещо заразно това.Моля,помогнете,ще съм ви много благодарна.Дайте съвет какво да купя и да го лекувам.Иначе им давам всякакви скъпи храни- Versele-laga най -често,минерали,витамини,от нищо не са лишени мисля.
sisile_
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 12:58 am

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта