Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Третиране срещу вътрешни паразити!

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот Paulina » Чет Авг 06, 2009 2:33 pm

Здравей Емо ,

наистина , напиши малко повече за случая с паунчето , за да може да ти се помогне по-лесно .

Между другото - в нета също не може да се открие информация , единственното , което пише във форумите за пауни е това , първите 5 месеца малките да се пазят от студ и мокро . Някои хора не пускат малките на вън дори и при един лек дъжд . И много топлина !!!
Също което е може би важно - малките трябва да се пазят от изпражненията на кокошките .

Може би храната да играе важна роля - не знам как ги храниш , но аз прочетох , че белтъчините в храната трябва да са в много голямо количество ( хората си мелят сурови телешки кокали и ги примесват към основната храна ) .

Колкото до обезпаразитяването - явно доста е отречено , но много народ си ваксинират птиците .

Дали това ти е от полза не знам - но стискам палци останалите паунчета да пораснат големи !!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Емо » Чет Авг 06, 2009 9:46 pm

Второто болно паунче днес се чувства доста по-добре! Трети ден го лекуваме с Трихомонацид - 1-я ден 1/4 таблетка от 250мг а след това 1/8 и ще даваме още 2 дни! Първите два дни го хранихме с лъжичка и вода с чашка, но днес вече се храни само и пие вода само! На останалите 3 паунчета, 3 фазанчета и 2 пуйчета (дали те не са причината) даваме профилактична доза 5 дни лекарство против коксодиоза!

Храним тези птици със:
--- Основна храна - 1. Стартер за пуйчета - 2-ра фаза 2. Приготвен от баща ми фураж за пуйчета - леко овлажнен - смес от млени на фуражомелка - сушена люцерна, царевица с кордите, яйчени черупки, слънчогледово кюспе!
--- Зелено - 1.рязана свежа трева или люцерна 2.рендосани кори от диня и пъпеш! Любита им храна е зеленото!
--- Глезотии - 1. Семена от рапица 2. Мляна храна за котки - джуниър! 3 Остатъци от смеските за канарчета!

Волиерата е суха и проветрива - има зимна част но те спят на висока пръчка на открито!

Вода - поне 2 пъти на ден мием поилките и я сменяме!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Авг 06, 2009 9:53 pm

От какво е болно?Как изглежда?Какви са изпръжненията?Дай малко жокери
Как изглежда главата,цвят ,очите и т н
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Емо » Чет Авг 06, 2009 9:57 pm

guld написа:От какво е болно?Как изглежда?Какви са изпръжненията?Дай малко жокери
Как изглежда главата,цвят ,очите и т н


Да бе забравих да напиша най-важното!

Беше свито, със събрана шия, нококошинено на гърдите и на гърба при шията и отпуснати крила - перата опират на земята!

Опитваше се да кълве но не може да преглъща - сякаш има болки в гърлото - което обаче е чисто без налепи!

Оперението чисто включително отзад, изпражненията не толкова редки!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот nightingale » Чет Авг 06, 2009 10:44 pm

И антипротозойният метронидазол помогна :wink: Браво :drinks: :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Авг 06, 2009 11:09 pm

Емо написа:
guld написа:От какво е болно?Как изглежда?Какви са изпръжненията?Дай малко жокери
Как изглежда главата,цвят ,очите и т н


Да бе забравих да напиша най-важното!

Беше свито, със събрана шия, нококошинено на гърдите и на гърба при шията и отпуснати крила - перата опират на земята!

Опитваше се да кълве но не може да преглъща - сякаш има болки в гърлото - което обаче е чисто без налепи!

Оперението чисто включително отзад, изпражненията не толкова редки![/quote
А как бе с температурата?Парише ли на пипане,за оглед за външни паразити нужно ли е да се търси отговор?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Емо » Чет Авг 06, 2009 11:11 pm

По-скоро бе по-топло от другите!

За външни паразити не знам как да проверя но не се пощи много нито другите - те май поразяват всички!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот pi4on » Нед Авг 23, 2009 3:24 pm

само да попитам в какво се изразяват тия вътрешни паразити т.е. по какво да рабера че имат такова нещо канарите например :think: При мен наблюдавам на едно канарче покрай човката насъбрала се лепкава маса която седи като все едно е мокро и то се опитва да се чеше на клечките за да махне сигурно това лепкаво нещо ,но има подробност, краката му имат едни възпаления отзад дето е края на пръста му и се е подуло задното пръстче освен това крачетата му седят жълти отдолу на стъпалата да не е някакъв вид екзема мисля че и по човката има такова жълто покритие? :(
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот Toto » Нед Авг 23, 2009 9:32 pm

^ Външни паразити се срещат често при външно - волиерно отглеждани птици. Не се шашкайте за вътрешно отглеждани папагали,канари и финки и не ги тъпчете с химия! Изображение
Едно изследване на изпражнения ще ви донесе резултат - сещайте се - елементарно е !
Toto
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 11:58 pm

Мнениеот Toto » Нед Авг 23, 2009 9:41 pm

Емо написа:
За външни паразити не знам как да проверя !


Външните паразити се виждат с просто око - хващаш - духаш перушината и гледаш - ако щъка нещо насам натам, или има тъмни точки пълни с кръв - имаш си разни буболечки по птицата.
Напиши в Google - кокошинки, пухоперояди и веднага ще излезат бая неща за четене. Дори и в този форум има за кокошинките доста неща , но няма да давам линк !
Toto
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 11:58 pm

Мнениеот pi4on » Вто Авг 25, 2009 8:45 am

Здравейте, само да си довърша темата от къде може да дойде зараза в къщи аз нали знаете не съм специалист само досадник според мен,храната която се дава на птиците също е от голямо значение не само по съдържанието си и това че трябва да е гарантирана процентно.Напоследък за такива като мен е голям проблем намирането на истинска храна за канари.Обикновено кутиите са натъпкани с жито, семки слънчогледови(забележете)овес предимно малко канарено семе и повече рапица но много малко коноп и лен.Защо постоянно трябва да си купуваме боклуци ?Тази пък дето е в чували почти винаги мирише на плесен а последната пък беше запържена и аз се чудех защо не искат да я ядат.Може да ви е смешно но за мен това хоби да имаш птици нормално отгледани си е чист сървайвар ако разчиташ само на пазара,а аз не мога на друго нямам възможност докога ?В храните доста често има и молци въпреки че срока на годност не е изтекъл а ти вътре в кутията не може да си като я сложиш на пилетата и хоп пеперудка тук пеперудка там...червеи съм намирала според вас това каксе отразява на птиците?...не пренасят ли зарази с тези необработени храни ех пари ,пари.... :evil:
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта