Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


болна корела

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

болна корела

Мнениеот julia » Нед Авг 09, 2009 7:25 pm

Здравейте! Нямам време да чета из темите. Направо моля за помощ! Имам корела от месец, малка е, тъкме я социализирахме. от вчера е болна - отпусната, затваря очи, не яде, зеленикаво разстройство, ако пие вода я повръща, не я държим на течение, прясна вода, зърнена смеска, морков за последно преди 5 дни. Преди час ч занесох на ветеринар, като и стисна гушката - повърна вода. даде и антобиотик и ме предупреди за последствия. Който гледа корели и се е сблъсквал - моля да пише. А относно клетките - тези производители като произвеждат клетки, какви покрития ползват и може ли да е натровено птичето. . имам също 2 канара и 2 вълнисти папагала, в клетки с подобни покрития, здрави са, в общо помещение с корелата са. Благодаря много :(
julia
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 8:11 pm

Мнениеот julia » Пон Авг 10, 2009 10:37 am

Здравейте!
Птиченцето си замина, много успях да изровя из нета и да прочета - за клетки, болести. Имам вълнисти папагали от 2 години и до сега не съм имала проблеми с тях. С желание си взехме корелката и за 1 месец успяхме да я научим на доста неща. Не си намерих отговор за заболяването. Още в събота е започнало, но ние у дома като по-заети хора не сме успели да забележим промяна в поведението на птичката. Вечерта отсъствувах от къщи и т.н. просто вече няма значение. Смъртта и се отрази на настроението на цялото ми семейство, но няма как... Относно задържането на вода в гушката - прочетох тук някои мнения, нямам представа как е могло да стане, докторът изказа мнение, че е бактериално възпаление. Все пак би било добре някой препатил да драсне нещо. От полза ще е за всички. Доста ще се потрудя за информация преди да си взема друг папагал.
julia
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 8:11 pm

Мнениеот pi4on » Нед Авг 23, 2009 3:10 pm

Така е корелите са доста капризни поне тия дето съм имала доста са чувствителни към болестите не се ли открият навреме бързо си отиват.Може би имат слаба устойчивост към всичко.Наистина винаги трябва да се наблюдават птиците.Аз пък за кой ли път имам проблеми с птици които си ги продават болни ,но ние като не разбираме гледаш я малко рошава продрискана викаш си сигурно като я взема ще си оправи вида щото обикновено в зоомагазините чистотата не е на ниво ,но уви оказва се че си си взел болно пиле .Днес се боря за спасението на едно канарче хвана нещо изведнъж но мисля че не е причината в моето отглеждане имам още 5 бройки но на тях им няма нищо да пази бог поне за сега,а това просто си имаше различни крачета още като го взех но мислех си че такъв му е сорта ,а то било признак на болестта която ще ми го отнеме скоро.Това е за съжаление :cry:
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот sandan » Нед Авг 23, 2009 6:47 pm

Аз не съм съгласен че корелите са капризни птици а точно обратното ,това са най -здравите папагали .Ако често ви умират или боледуват значи сериозно ви куцат знанията за тяхното отглеждане.



pi4on ,в другата тема като гледам какво си написала не мисля че са ти здрави канарите ,но ще оставя някой от докторите да ти отговори.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Paulina » Нед Авг 23, 2009 8:17 pm

sandan написа:Аз не съм съгласен че корелите са капризни птици а точно обратното ,това са най -здравите папагали .Ако често ви умират или боледуват значи сериозно ви куцат знанията за тяхното отглеждане.



pi4on ,в другата тема като гледам какво си написала не мисля че са ти здрави канарите ,но ще оставя някой от докторите да ти отговори.


Споделям мнението ти , че корелите са едни от най-издържливите птици !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот pi4on » Нед Авг 23, 2009 8:50 pm

Да ,може да са здрави вашите защото не са ви за продаване.Не сте ли съгласни че по магазините ни пробутват и болни птици а на мен отглеждането че ми куца,куца ми инак нямаше да пиша тук и постоянно да ви питам -кой колкото може това е ако е посилите ми всичко правя ,но понякога болестите не ги забелязвам навреме защото не съм специалист по птици аз само се грижа за тях като за бебета всичко им угаждам и пак ми казвате куца ти работата :think:
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот Toto » Нед Авг 23, 2009 9:05 pm

^ И аз споделям горното мнение, но само за корели излюпени в BG.
Сръбският внос - Изображение
Toto
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 11:58 pm

Мнениеот Toto » Нед Авг 23, 2009 9:21 pm

pi4on написа:Да ,може да са здрави вашите защото не са ви за продаване.Не сте ли съгласни че по магазините ни пробутват и болни птици а на мен отглеждането че ми куца,куца ми инак нямаше да пиша тук и постоянно да ви питам -кой колкото може това е ако е посилите ми всичко правя ,но понякога болестите не ги забелязвам навреме защото не съм специалист по птици аз само се грижа за тях като за бебета всичко им угаждам и пак ми казвате куца ти работата :think:


За да имаш здрави птици - трябва да си купиш здрави птици :idea:
Има и здрави птици, които са за продаване - не са всички болни.
Недей да купуваш , когато ти направи нещо лошо впечатление - птици има !
Знай, че само птица излюпена в BG от някой колега е читава. Има и вносни корели читави, но мъчно оцеляват :?
И последен съвет - не купувай най -евтиното, а това което ти харесва!
Най-големия плюс на магазините е че можеш да видиш в различни дни птицата и да си направиш извод за здравословното и състояние!
Успех!
Toto
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 11:58 pm

Мнениеот Paulina » Вто Авг 25, 2009 7:26 pm

Toto написа:^ И аз споделям горното мнение, но само за корели излюпени в BG.
Сръбският внос - Изображение


Хей , от къде взе фигурката ? ........А ......... , видях !!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта

cron