Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот Христо Чакмаков » Вто Сеп 06, 2011 1:19 pm

За проявяващите интерес колеги малко информация.Успех на тези които ще отидат.

Изображение
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот петър » Сря Сеп 07, 2011 8:03 pm

Това е една от най-добрите европейски изложби за канарчета.Преди години редовно я посещавах и тази година се бях наканил,но се отказах заради малкото свободно време и това,че там няма фигурни канари,а само цветни.Отново заложих на италианците и днес си резервирах самолетни билети до Милано - само 30 евро отиване и връщане през Пловдив-от там разбира се в Реджо Емилиа.За юбилейната 40та изложба обаче живот и здраве може и да участвам.Ето снимки от 2 поредни години-2006 и 2007.Завиждам на тези които ще отидат,но догодина съм там .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот петър » Съб Ное 03, 2012 7:42 pm

Здравейте,
току що се прибрах от 39тата изложба в Мехелен.Първата е била през 1973год. с 400 птици,а сега птиците бяха около 7000,показани от 350 изложители.Изложбата е само за цветни канари и никакви други птици,същото е и за пазарската част.Там имаше доста птици и всички по-известни белгийски фирми.Като продавачи присъстваха разбира се и много италианци.Общото ми впечатление е следното-изключително много липохромни жълти птици и с добро качество,много малко червени птици дори на пазара.Много жълти птици от черната серия ,също с добро качество на щрихата и пак малко и некачествени червени от черната серия-тези които бяха с добър щрихов меланин имаха доста пропуски в рисунъчния меланин-просто изглеждаше много светъл и не се съчетаваше добре с липохрома.Малко мозайки,явно след бума в последните години те се намират в застой.Доста кобалти,вече и в ахатовата серия,за сметка на това са намалели феото,сатинетата,опалите и драстично топазите.Всички птици от черната серия бяха с безупречно черни крака,появиха се и бели птици от серията,но с лошо качество.При равни други условия медалите печелят винаги птиците с добри пропорции на тялото.При липохромните белите бяха късички и с много плътно оперение,жълтите безупречни,а червените с малки и непропорционални глави.
Имаше много посетители,купуваха се доста птици и медикаменти,в никакъв случай разбира се не може да се сравни с Реджо Емилия.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот Dr. Velev » Съб Ное 03, 2012 10:10 pm

Там беше моят приятел от Германия и каза ,че ми е купил нещо , което ще ми го даде в Лайпциг . Не казва какво , но като слушам Д-р Петър ме хваща страх.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот петър » Нед Ное 04, 2012 7:23 pm

Докторе ,сигурен съм,че ти е купил нещо хубаво.Човек не знае какъв му е късмета.Аз например преди 2 седмици на един пазар ,подобен на подуенския,в клетката на един търговец и само за 18 евро видях най-хубавата бакърена птица,която съм виждал.Не я взех веднага и на връщане вече разбрах,че и други са я оценили,защото я нямаше вече.Вчера в Мехелен обикалях за черен опал бял,но на пазара нямаше нито един.Тези ,които бяха изложени пък ми показаха,че представите ми за това,как трябва да изглеждат са коренно различни и такива не бих гледал.Просто много оникс беше играл в тях и за сметка на по-широката щриха,отново имаше обезцветяване на рисунъчния меланин,при тези в жълто и червено това не личи толкова,но при белите да видиш почти бели гърди при черна птица според мен не е нормално.Пак казвам това от миналата година всеки се стреми да бъде оригинален,да отглежда нови и редки мутации и малко са хората,които се стремят към съвършенство в дадената порода.
Между другото аз съм изключително доволен от посещението си на изложбата.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот петър » Сря Ное 06, 2013 6:09 pm

Здравейте,
тази събота отново посетих изложбата на VVNK Geel,този път обаче беше не в Мехелен,а в Льовен/Leuven/.Първото ,което ми направи впечатление е изключително голямата посещаемост,имаше коли не само от Белгия,но и Франция,Германия,Холандия,Люксембург.Явно хората с нашето хоби са ранобудни защото в 9 в пазарската част на изложбата вреше и кипеше.Около 5000 птици бяха предложени за продажба,можеше да се намери почти всичко,но за пореден път се убедих,че искаш ли качествена птица или сам трябва да си я излюпиш или да я купиш директно от човек,а не от пазара.Изключително много продавачи на птици имаше от Италия,които държаха твърда цена от 50 евро за птица.И тук птиците,които ми харесваха обаче бяла стари,явно са работили с тях,но по някаква причина са ги отстранили от селекцията.Много добре бяха представени някои белгийски търговци на пособия и почти всички известни фирми за храни и медикаменти.Останах с впечатлението обече ,че продават малко скъпо и не се възползваха от възможността да направят добър оборот.
Към обед интереса се насочи към изложбената част.Тук нещата бяха като в други години.Изключителни бели и лимонови птици,почти всички бяха оценени с по 90точки,при лимоновите и интензивни и шимелови цветът беше изключително наситен и само точките за форма на тялото решаваха кой ще е медалист.Червените не ме впечатлиха,доста птици албино и лютино също се бореха за медали.Меланиновите зелени бяха както винаги на добро ниво,за първи път се появиха и добри червеночерни шимели.Впредишни години шимеловите птици бяха зле повлияни първо от черните мозайки,после от ониксите,засега не са допуснали грешката да ги омесят много с кобалтите.При меланиновите мозайки медалите се решаваха от качеството на щрихата,тук формата традиционно не е добра и не играе особена роля.Голямо отстъпление на птици от кафявата серия,с изключение на един щам кафяв пастел жълт,които бяха с изключително качество.Сатинетата бяха много слабо представени,от опалите също имаше какво да се желае.Кобалтите бяха заляли изложбата,появиха се и птици яспис,но тъй като не са признати,не бяха предсавени с името си.Много добра подредба на птиците по цветове,първо единичните,а после щамовете.Оценени бяха за всеки цвят първо,второ и трето място и после клетките бяха поставени една до друга за да може да се прави сравнение.
Такива мероприятия ми дават надежда,че хобито ни е още живо и се развива,но и за пореден път се убедих,че хората на 60 са гръбнака на нашето хоби.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот rookie_gyn » Сря Ное 06, 2013 10:58 pm

А ахатовите птици как бяха представени и как изглеждаха? Говоря за жълти и червени птици А, В и С
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот петър » Чет Ное 07, 2013 8:45 am

Да ти кажа честно жълтите ахати не ме впечатлиха,особено мозайките си бяха направо слаби.При червените ахати спокойно можеш да вземеш медал при интензивните,неинтензивните не бяха лоши,но не бяха и много като количество.От мозайките на нашата изложба преди 3 години имаше и по хубави.Аз лично си купих две ахатови женски неинтензивни,не са лоши,но ми се искаше да има по голям избор.Изобщо търсиш ли женска трудно ще намериш добра.Иска ли човек да прави селекция трябва да има много птици от порода и да си запазва добрите.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: 38-ма Международна изложба МЕХЕЛЕН 2011 г.

Мнениеот akademika » Чет Ное 07, 2013 8:37 pm

петър написа:Да ти кажа честно жълтите ахати не ме впечатлиха,особено мозайките си бяха направо слаби.При червените ахати спокойно можеш да вземеш медал при интензивните,неинтензивните не бяха лоши,но не бяха и много като количество.От мозайките на нашата изложба преди 3 години имаше и по хубави.Аз лично си купих две ахатови женски неинтензивни,не са лоши,но ми се искаше да има по голям избор.Изобщо търсиш ли женска трудно ще намериш добра.Иска ли човек да прави селекция трябва да има много птици от порода и да си запазва добрите.

:shock: :!: :!: :!:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia


Назад към Конкурси, изложби, пазари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта