Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канарчетата на rookie_gyn

Канарчетата на rookie_gyn

Мнениеот rookie_gyn » Нед Юли 25, 2010 2:23 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Малко птици и от мен за да се види, че и аз имам нещо. Това ми е първата година с която малко по-сериозно се занимавам с птички. Птиците ми са ахат червен, черен червен и червен исабела. Сега не са в най-представителния си вид-сменят пера и се оцветяват. Следващата сесия ще е след като сезона на линеенето приключи.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот vladimirov » Нед Юли 25, 2010 6:03 pm

Не разбирам от цветни канари :oops: но ми харесват.Един приятелски въпрос–Мислил ли си да измажеш помещението?Струва ми се че не е много голямо и няма да идат много средства,материали,време.Пък и за хобито си заслужава.
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Нед Юли 25, 2010 9:18 pm

vladimirov написа:Не разбирам от цветни канари :oops: но ми харесват.Един приятелски въпрос–Мислил ли си да измажеш помещението?Струва ми се че не е много голямо и няма да идат много средства,материали,време.Пък и за хобито си заслужава.

Интересно!
Това бе първото което изплува и в моите мисли,на фона на добрите птици.
Хубава работа!
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот rookie_gyn » Пон Юли 26, 2010 9:28 am

Да, наистина помещението не е много голямо - 2,65м/1,50м/h2,10м. Мислил съм за измазване. Но предвиждам преместване в по-голямо помещение и затова няма да работя по-него.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот петър » Вто Юли 27, 2010 10:45 pm

Птиците са добри.Една тайна от мен-няма да успееш да ги оцветиш без чист кантаксантин-намери си и го смеси с оцветителя,който ползваш1:1.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Канарчетата на rookie....

Мнениеот trush » Вто Юли 27, 2010 11:04 pm

Наистина, трябва да си много смел и извънреден непукист, за да качиш толкова 'нехигиенични' снимки.
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот Paulina » Вто Юли 27, 2010 11:06 pm

За сметка на това кафезите са чисти !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Канарчета на rookie..

Мнениеот trush » Вто Юли 27, 2010 11:15 pm

Paulina, имаш нужда от посещение на очен лекар с цел корекция на зрението си!
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Re: Канарчета на rookie..

Мнениеот Paulina » Вто Юли 27, 2010 11:32 pm

trush написа:Paulina, имаш нужда от посещение на очен лекар с цел корекция на зрението си!

Не , нямам !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Канарчетата на rookie....

Мнениеот akademika » Сря Юли 28, 2010 10:09 am

trush написа:Наистина, трябва да си много смел и извънреден непукист, за да качиш толкова 'нехигиенични' снимки.
по време на линеенето чистенето не се препоръчва по този начин не стресираме птиците в нози болезнен за тях период
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот nightingale » Сря Юли 28, 2010 11:12 am

Птиците са добри. Поилките имат нужното количество чиста вода. Хранилките са пълни. Кацалките не са замърсени. На първата снимка се вижда че се използва специална постеля на дъното на кафеза, което е показател за вещо отглеждане. Ако имам някакви забележки относно положението е че не виждам прозорец-едно наистина важно нещо при отглежданбето на канари. Може да няма но може и да има. Така че това го казвам просто защото не го виждам . Дали е измазано помещението или не не е чак толкова важно. Все пак аз бих го направил ,защото наред с опасностите от паразити които крият фугите и нацепените места , гледката ще ми дразни окото. Поздравления към rookie_gyn и от моя страна. Желая му успех в хобито.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Сря Юли 28, 2010 2:26 pm

Искам да помоля колегата trush, да поясни какво е имал предвид "нехигиенични" снимки, тъй като епитета "нехигиенични" е поставен в кавички?
И на мен не ми харесва, че помещението е неизмазано, но както казах ще ги местя в друго, по подхидящо по площ и местонахождение и за това не работя по това.
Клетките се почистват и им се подменя постелята всяка неделя. Хранилки/вътршни/ и поилки се дезинфекцират също всяка неделя. Помещението се почиства всяка сутрин.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Следваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron