Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Представяне на част от мойте животинки !!

Мнениеот rookie_gyn » Пет Дек 31, 2010 7:29 pm

След димантени скалари и , да се чете съюза "а". Диамантените скаларии са изкуствено създадени мутации на Scalare. Те са чисто бели на цвят, с обърнати люспи които светят.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот kukushunka » Пет Дек 31, 2010 7:43 pm

съгласен с всичко съм приятелю - вероятно греша с това наименование диамантени, но не съм съгласен че няма такава близка до естествената окраска с нормални размери скалария, за която няма нужда от такива обеми вода



Изображение
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Мнениеот rookie_gyn » Пет Дек 31, 2010 8:41 pm

Аз нали това казвам, че има, но не са тези които показваш. Три вида с такава разкраска има. Това са: Pterophylum sacalare, Pterophylum scalare "Manacapuro" и Pterophylum scalare "Dumerili". Последната доскоро се смяташе за отделен вид "Dumerili", но май-вече е подвид на scalare.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nightingale » Пет Дек 31, 2010 9:05 pm

Поздравявам rookie_gyn за знанията му в областа на акваристиката. :|
''Алтума'' наистина е капризен подвид на Pterophylum sacalare.
Изискванията към отглеждането им надминават дори тези на капризните дискуси.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Пет Дек 31, 2010 9:13 pm

Имам "известен опит" с дискуси и скаларии. Но тази година отказах три чифта "Manacapuro" F1 и F2. В момента имам няколко риби изходна форма скалария получена от разпад при много близък инбридинг на "мраморна" и "пушена".
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nightingale » Пет Дек 31, 2010 9:28 pm

Аз съм фен на африканските цихлиди но 12-13 години посветих на дискусите.
Колкото и нескромно да звучи навремето с Данко внесохме първите кафяви симфизодони. :oops:
Бяха всичките с изрязани капачки но това не пречеше да ме омагьосат.
От 12 риби оцеляха 3 , като всичките излязоха женски. Трябваше да почакам още 2-3 години докато не се внесоха първите тюркоази.
И сега когато видя ''амазонският принц'' ме обзема въудошивление и ми припомня за изминалите години.
Правехме пасти и мажехме лигени,варяхме желатини..... ехх .Сега вече е друго .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот kukushunka » Пет Дек 31, 2010 9:29 pm

шапка ви свалям приатели - перфектни сте :|

скаларията от трите ми снимки за мен е най-разпространената и най-красива склария. Като малак сам я развъждал снесоха си върху лист от водно растение и си ги излюпиха яйцата и си качваха ларвите кога паднат долу - страхотно преживяване, прочистваха неоплодените яйца те побелеват а пак кат фърляха как плуват вертикално един след друг по листа - невероятно

сигурно нещо не разбрах и вероятно има съвпадение с външния вид но за мен това са нормални на размер и на грижи скаларии :wink:

наздраве че ше дойде Новата Година :drinks:
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Предишна

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта