Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Представяне на част от мойте животинки !!

Мнениеот Iani » Сря Дек 29, 2010 1:33 pm

To сомът го има в галерията но той сега дори е по-голям , а и снимката не е станала хубава скоро ще кача още някоя друга негова снимка.
А и сега забелязах че съм написал приятел с ,,а'' съжaлявам за грешката но просто обикновенно пиша на Английски и още правя грешки на Български .
Аватар
Iani
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 4:49 pm

Мнениеот Paulina » Сря Дек 29, 2010 2:07 pm

Iani написа:To сомът го има в галерията но той сега дори е по-голям , а и снимката не е станала хубава скоро ще кача още някоя друга негова снимка.
А и сега забелязах че съм написал приятел с ,,а'' съжaлявам за грешката но просто обикновенно пиша на Английски и още правя грешки на Български .

Да , в галерията го видях . Не се притеснявай за грешките , ние всички грешим . :D

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Сря Дек 29, 2010 3:39 pm

Iani написа:Аз писах по горе че те са на един приател на който му се спука акварума а за сома този ми е по малкия после ще кача и на големия който е около 35 см.

Да. Извинявай за недоглеждането. Не бях го прочел.
Шаркът и лабеото силно притесняват тези риби.А високото съдържание на органични вещества и наличието на нитрати за тях са най големият ''невидим'' враг.
Сниши тези критерии ,за да могат да продължат да се чустват комфортно. (имаш ги в изобилие)
Поздравления тогава за твоя приятел. И за тебе де.
Аквариумът и рибите ти са чудесни.
Весели празници. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Iani » Сря Дек 29, 2010 11:41 pm

Аз наскоро си купих помпа за 300л аквариум с ув лампа за вредните микроорганизми. А за помпата тя е с 5 сменяеми филтъра и съм много доволен (външна е).Но сега интересът ми е насочен към канарите (глостери).
Аватар
Iani
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 4:49 pm

Мнениеот IGNATIS » Чет Дек 30, 2010 4:20 pm

Здравейте!Поздравления и от мен ! Сериозно впечатление ми направиха аквариума и белите глостери :| . Искам да те попитам за външния филтър каква марка е понеже каза,че си доволен и видях,че ти е много дълъг аквариума(любопитно ми е колко).Моя аквариум е 160/45/35 до скоро и аз ползвах вътрешен касетъчен на AQUA EL ,видях на снимките че и ти си бил с такъв.Не е лош филтъра ,но не е за такива аквариуми.Сега сам с SUN SUN-1400л на час с УВ лампа , но несъм особено впечатлен и си мисля че е от дъжината на аквариума защото всичко друго е спазено.Ще се помъча да кача сминки въпреки достата неуспешни опити :! И още нещо относно глостерите,интересувам се от белите имаш ли за продаване :wink:
IGNATIS
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 5:27 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот kukushunka » Чет Дек 30, 2010 8:14 pm

IGNATIS много обичам да глезам красиви аквариуми хайде качвай снимки

Ето един добър вариант за качване на снимки!

Трябва първо да ги качиш в сайта http://www.picvalley.net/

1. След отваряне избираш - my computer
2. Със Browse... се насочваш към снимката!
3. Можете да качиш няколко последователно!
4. След това избираш - PHPBB code with full size image
5. Може на всички снимки заедно и се появяват всички кодове отдолу, или да кликнеш върху снимката и тогава да поискаш кода!
6. Копираш линка и го слагаш в темата и ГОТОВО!
7. Преди да пуснеш мнението - отдолу с бутона прегледай виждаш да ли всичко е наред!
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Мнениеот Iani » Пет Дек 31, 2010 2:30 pm

Беше ми много трудно с вътрешния филтър когато трябваше да се чисти докато махна капака мъка голяма , а и след 1 година работа почна много лесно да се замърсява дали от порасналите риби или друго незнам. А за външния на него пише PRODAC MAGIC FILTER EXTERNAL UV LAMP 220-240V 50Hz 35W. Глостера белия е един мъжки . Ще ги събирам със сивобялата женска .Надявам се да ми изкарат бял канар.
Аватар
Iani
потребител
потребител
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Ное 08, 2010 4:49 pm

Мнениеот IGNATIS » Пет Дек 31, 2010 3:55 pm

Много благодаря за подробната информация,но това го знаех,не ми беше ясно как да направя снимка с лошо качество за да я приеме сайта ,защото постоянно ми казва че снимката била с по-голям от разрешения размер.За това бях принуден да снимам с телефона.Съжалявам за качеството дано да ви харесат.Аквариума ми не е от най-красивите в момента малко го бях занимарил(бях се отдал на канарите),но сега съм се заел сериозно.Още растителност и малко риби и ще грейне както преди[url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2297/120826779018239463631293796672xsZmNiZUIi7dqI0xDPqT.JPG] ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение[/url]ИзображениеИзображениеИзображение
IGNATIS
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 5:27 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот IGNATIS » Пет Дек 31, 2010 4:03 pm

Мерси за отговора Iani,дано да изкараш хубави птици.Според мен ще има и бели.Живот и здраве на есента на тая година дето ще я посрещаме днес :D Весело посрещане на всички :drinks:
IGNATIS
потребител
потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Мар 03, 2009 5:27 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nightingale » Пет Дек 31, 2010 6:34 pm

Чудесен аквариум .А и птиците ти са екстра. Увеличи леко твърдоста на водата и долните листа на хигрофилата няма да падат.
Между другото филтрите с ултравиолетовите лампи са пълен ташак.
Първо защото лампата е ефективна около 4 месеца и второ защото е несъвместима с биологичното филтриране , което всъщност е целта на външният филтър.
Спирането на филтъра само за няколко часа може да доведе до срив на затворената екосистема,тъй като аеробно живеещите организми много бързо се заместват от анаеробни. При възтановяването на работата му (например ако причината е била спиране на тока) целия този ''компот'' навлиза в аквариума. Съотношението на кислород- въглероден двуокис ряско се променя. Пеха-то се срива и ...хоп, криптокоринките остават без листенца ( а на водните гръбначни им се разплаква майката )
Всичкото е направено с цел да се вземат паричките на доверчивият акварист :wink:
Най- добрият филтър за мен винаги е бил и винаги ще си остане системата ''фалшиво дъно''
Иначе ако говорим за външна кофа - то може би от ''ехейм''-ма съм най очарован.

Още веднъж поздравления :| :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот kukushunka » Пет Дек 31, 2010 7:09 pm

поздравление Игнатис - прекрасен аквариум

ако го пазаредиш отзад със гиганска валиснерия и отпред малко ехинодороси ще стане супер

аз бих сложил няколко чифта от класическите скаларии - издължени бронзови с 4 черни ивици - наричат ги диамантени скаларии - важно е да са много издължени

акварима е дастатъчно дълъг и всяка двойка ще си намери своя територия а пък и закачките между мъжките не са толко опасни а са интересни

те това са любимите ми скаларии

Изображение

Изображение
Изображение третира се срещу кокошинки, kukushunkite са непреодолимо зло Изображение
Аватар
kukushunka
потребител
потребител
 
Мнения: 211
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 11:43 pm
Местоположение: на село

Мнениеот rookie_gyn » Пет Дек 31, 2010 7:26 pm

kukushunka, това което си препоръчал и показал не са диамантени скаларии, алтуми - Pterophylum altum. Дълбоководна скалария. Най-големия вид скалария. За една такава риба са ти нужни между 50-70 л вода. Тя наистина много прилича на изходната форма на Pterophilum scalare, но само прилича. Другият подвид който е с такава окраска и също е изходна форма Pterophilum scalare "Manacapuro". Altum въобще не е препоръчителна за начинаещи акваристи. В момента най-много да има F2 от тях из Европа. Такаши Амано е голям почитател на Altum.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

ПредишнаСледваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта