Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канар на Александър

Канар на Александър

Мнениеот alexsanderp » Нед Ное 20, 2011 12:35 pm

alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канар на Александър

Мнениеот alexsanderp » Нед Ное 20, 2011 12:48 pm

alexsanderp написа:

Канарът е илюпен юни 2011г.Аз съм начинаещ макар и да гледам и развъждам орфей от три години.Аз мисля ,че канарът ще изчисти още песента и ще подобри гласа си .Моля за коментар от канаровъди с по-голям опит в отглеждането на ОРФЕЙ.
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канар на Александър

Мнениеот slona67 » Нед Ное 20, 2011 5:30 pm

Здравей alexsanderp - Мисля,че три години работа с Орфей не е малко време,за да можеш да правиш правилна преценка за птиците(материала) с който разполагаш!Мисля,че птицата ти има потенцял,но както каза и ти,трябва още да чисти гласа,лепи и не завършва всички строфи!Иначе мога да я причисля към,сравнително богатите птици;Изпя цялостно 13строфи,загатна или половинчато още 3-4стр.!Темпото на песента и е добро!За тембъра, ще се въздаржа,просто и е още раничко,пък и от запис тембъра не може да се прецени реално!Направих си труда да я оценя, но няма да конкретизирам,просто на този етап от развитието си няма как да събере много точки,въпреки застъпването на доста строфи!Пожелавам ти успехи на конкурсите,ако участваш разбира се! :drinks:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Канар на Александър

Мнениеот alexsanderp » Нед Ное 20, 2011 6:58 pm

Благодаря за коментара .Не съм член на дружество а за конкурс не съм си и мислил.Смятам че , ми е много рано за конкурси трябва още много работа а и от друга страна аз гледам канарите за удоволсвие не за състезание затова и поисках мнение от хора които разбират просто да преценя до къде съм стигнал .За сега работя с три мъжки и пет женски.Лошото е че младите пилета макар и през две врати чуват старите канари.Нямам възможност да ги изолирам напълно в стаята където ги обучавам има телевизор който ги дразни което според мен не е добре. Ще приема съвети и от други колеги .Предварително благодаря.
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канар на Александър

Мнениеот slona67 » Нед Ное 20, 2011 9:45 pm

Благодаря за коментара .Не съм член на дружество а за конкурс не съм си и мислил.Смятам че , ми е много рано за конкурси трябва още много работа а и от друга страна аз гледам канарите за удоволсвие не за състезание затова и поисках мнение от хора които разбират просто да преценя до къде съм стигнал .За сега работя с три мъжки и пет женски.Лошото е че младите пилета макар и през две врати чуват старите канари.Нямам възможност да ги изолирам напълно в стаята където ги обучавам има телевизор който ги дразни което според мен не е добре. Ще приема съвети и от други колеги .Предварително благодаря.

Искам да ти кажа само две думи,и няма да ти досаждам повече;
За да можеш да израстваш в хобито,ти трябват доста неща.Но ще се опитам да ти кажа някой от тях,базирайки се на твоите думи!
1-Трябва да членуваш в някой клуб,там(на събирания и мероприятия), се научават неща, който не можеш да научиш сам,а и никъде другаде.При срещи с колеги по хоби,се споделят неща от личен опит и наблюдения.От там дадения човек,който се интересува, си прави изводи за своето ниво и т.н. и т.н.!
2-Всеки от нас,гледа канарите си предимно за удоволствие!Но пък защо, това хоби да не ти носи и моралното удовлетворение ,че си си свършил работата както трябва!?
3-От къде знаеш колко работа ти трябва още , при положение,че нямаш конкуренция,т.е не се представяш на някой конкурс,за да си видиш нивото?
4-Базата с която разполага всеки отнас е различна!Но истината е да направиш, всичко възможно с това което разполагаш,за да постигнеш прилични резултати!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Канар на Александър

Мнениеот alexsanderp » Нед Ное 20, 2011 10:27 pm

Прав си .Но може би попаднах на неправелните хора .Опитах се да науча някои неща от членовете на един куб но срещнах много консерватизъм и високомерие и не допускат да знаеш повече .Може би и затова се разочаровах и не станах член на клуба.Но ще се замислям на нписаното от теб .Благодаря.
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канар на Александър

Мнениеот greattit » Пон Ное 21, 2011 12:27 am

ПЪРВО НА ПЪРВО - според Александър-Лошото е че младите пилета макар и през две врати чуват старите канари. Извод-Със стари курви нов бардак-ДА, АМА НЕ! Оттук насетне всичко, което искаш да постигнеш като впечатление за песен си е като спомен за една стара к...ва. Смятам, че се изразих правилно като за начало ...
greattit
потребител
потребител
 
Мнения: 200
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 10:32 pm

Re: Канар на Александър

Мнениеот vladimirov » Пон Ное 21, 2011 9:48 am

Колегата е прав-недопустимо е младите орфеи да чуват старите.Не решиш ли този проблем-забрави за сериозни резултати.По въпроса за клубовете във вашия район,бих ти препоръчал да вземеш съвет от Stanil123.Пиши му на лични и мисля че ще помогне със съвети
vladimirov
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 7:38 pm
Местоположение: София

Re: Канар на Александър

Мнениеот alexsanderp » Пон Ное 21, 2011 12:44 pm

vladimirov чаках и твоето мнение.Това което го пишеш и аз го разбирам и за следващия сезон ще се постарая да направя нещо .Относно Станил мисля че съм го виждал на конкурсите даже и имаше участие на един мисля 2009г.Може да му пиша на лични . :drinks:
alexsanderp
потребител
потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 10:01 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Канар на Александър

Мнениеот todoresko77 » Съб Яну 07, 2012 5:58 pm

Здравейте,интересна тема,искам да попитам при обу4ение на млади птици мъжките може ли да са заедно вав волера или трябва да са пооделно!!!!
todoresko77
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 7:10 pm

Re: Канар на Александър

Мнениеот slona67 » Вто Яну 10, 2012 6:03 pm

todoresko77-попита
Здравейте,интересна тема,искам да попитам при обу4ение на млади птици мъжките може ли да са заедно вав волера или трябва да са пооделно!!!!

Може-но всичко зависи от възръста и хормоналното ниво на птиците!Има и още но-та..............!
Ти какви канарчета искаш да обучаваш?
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Канар на Александър

Мнениеот todoresko77 » Сря Яну 11, 2012 6:21 pm

Ами с канари Орфеи,но едва ли някои ще ми разясни как се запо4ва кат за на4ало.Продадоха ми едни пилета ама то голямо 4афкане голямо нещо :drinks:
Сега си готвя едно място с три оделни помещения и ще видиме кво ще се полу4и тази година .
todoresko77
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 7:10 pm

Следваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта