Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Канарчетата на sandan

Канарчетата на sandan

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 2:19 am

sandan написа:Ето малко снимки:

Изображение
другата стена

Изображение

новоизлюпените сивокрили

Изображение

(утре ще сложа снимки от другият канарджийник).


fridolina написа:Кнарджийника е направо впечатляващ! :D
Извинявай за любопитството, но какво използваш за постеля на дъното на клетките?
Поздравления за сивокрилите! Използваш ли носители?


sandan написа:За сивокрилите използвам носители тази година,използвам и птици вадени от мъжки сивокрил и женска черна мозайка,в края на сезона ще видим резултатите.За постеля на клетките използвам котешка тоалетна.


sandan написа:другият ми канарджийник
Изображение
Изображение
Ето и част от моите птици:
Изображение
Ахат топаз червена мозайка
Изображение
ахат топаз жълта мозайка
Изображение
ахат червена мозайка
Изображение
глостери
Изображение
глостери
Изображение
жълто фео
Изображение
кафяв опал жълта мозайка
Изображение
кафяв пастел червена мозайка
Изображение
черен опал червена мозайка
Изображение
сатине червена мозайка
Изображение
фео червена мозайка
Изображение
фео червена мозайка
Изображение
ахат опал жълта мозайка
Изображение
жълта липохромна мозайка
Изображение
жълта липохромна мозайка
Изображение
черна мозайка
Изображение
черна мозайка
Изображение
фео жълта мозайка
Изображение
фео жълта мозайка
Изображение
червена липохромна мозайка
Изображение
червена липохромна мозайка


fridolina написа:Великолепни птици! :shock: Направо колекционерска работа. :lol:
Жълта мозайка, кафяв опал жълта мозайка, сатине червена мозайка... (последните са ми "паднали на сърце") изобщо има ли друг в БГ да отглежда тези цветове? :roll:
А и да те питам за сатинето - Ерол каза, че можел да ми намери, но с носители ахат, а бях чела че е добре носителите да са изабела, та дори можело да се работи и без носители. Нали при ахата се гони редуциране на кафявия меланин и се чудя доколко са подходящи като носители. Би ли споделил ти как процедираш?


sandan написа:
fridolina написа:Великолепни птици! :shock: Направо колекционерска работа. :lol:
Жълта мозайка, кафяв опал жълта мозайка, сатине червена мозайка... (последните са ми "паднали на сърце") изобщо има ли друг в БГ да отглежда тези цветове? :roll:

За съжаление няма ,затова само от чужбина мога да се снабдявам с птици :(


sandan написа:
fridolina написа:А и да те питам за сатинето - Ерол каза, че можел да ми намери, но с носители ахат, а бях чела че е добре носителите да са изабела, та дори можело да се работи и без носители. Нали при ахата се гони редуциране на кафявия меланин и се чудя доколко са подходящи като носители. Би ли споделил ти как процедираш?

По принцип сатине може и да се пуска със сатине,много често се прави и резултатите са добри.Аз обичам да работя с носители и затова пускам сатине с кафява мозайка.Относно ахата не съм сигурен какви ще са резултатите и не съм пробвал.Както знаеш носители можеш да извадиш от много птици но и аз мисля че не би имало смисъл да събираш сатине(с цел да потсилиш кафявия меланин) с птица при която целта е да се редуцира.


todpetrov написа:мали много яко направо ако ги видя на живо няма да искам да изляза от там ще искам да съм 24 часа да мога да ги разгледам :)


sandan написа:Ами за гледане е чудесно,а можеш ли да предположиш колко време отнема да им смениш храната и водата? :roll:


todpetrov написа:Ами не точно но аз на мойте го правя за 20-30 мин и не смея да си помисля за колко време го правиш.Предполагам ще споделиш с нас и как го съчетаваш с работата ?


sandan написа:Хранене ,сменяване на поилки,проверка на яйца,описване на пилета и всичко друго 7 часа сутрин и два вечер.
Между тях ходя на работа.


todpetrov написа:ЛЕЛЕ ти ме разби ,че какво работиш :) да можеш да имаш толкова много време за тях.


sandan написа:Имам зоомагазин,но там работя от14.00 до 19.00 часа, сутрин имам работник, и преди и след работа съм при птиците.


todpetrov написа:Е да така стаава :) , няма да питам дали предлагаш канари в зоомагазина ;) .


sandan написа:Вярвай че в друг магазин няма да видиш например сатинета или топази :D :D :D


todpetrov написа:АЗ го вярвам и знам :) то по принцип в зоомзгазин трудно се намират добри канари ! Искам да те попитам ти имаш толкова много двойки, какво правиш с пилетата от първото люпило , когато се налага да се остави женската да мъти второто люпило? До тази година аз ги отделях в отделна клетка с бащата и след това в обща волиера ,но тази година ми се налага да отделя 5 двойки на веднъж , а нямам толкова отделни клетки и се чудя ,какво ще стане ако пусна всеки баща с пилетата си в общата волиера ?


sandan написа:Събирам около10-15 малки с един мъжки за около 5-6 дни,след това започвам да давам ветакокс ,след което местя малките сами в големи волиери.


todpetrov написа:Да и аз исках да правя така но ми казаха ,че всеки мъжки си гледа само неговите пилета и няма да храни останали те ,който не са от него :( .
А сега ти ми казваш това :) , което много ме устройва :). А да и на каква въздаст ги отделяш :) ?


sandan написа:При мен никой не храни само негови пилета.Птиците отделям като легне майката за следващо люпило.


todpetrov написа:ясно и аз ще пробвам с един мъжки :) , а и аз ги отделям тогава , а кога връщаш мъжкиат при неговата женска ? :)


Емо написа:Sandan напиши адреса на твоя магазин и кога точно си там да ти дойда на гости, че сега сиправя голяма външна волиера и ще ми трябват птици !

А пък мойте бакърени засега излюпиха само 2 :)

Може би ЛС !


sandan написа:
Емо написа:Sandan напиши адреса на твоя магазин и кога точно си там да ти дойда на гости, че сега сиправя голяма външна волиера и ще ми трябват птици !

А пък мойте бакърени засега излюпиха само 2 :)

Може би ЛС !

Добре че не изхвърли последното яйце :wink:
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Alessandro10 » Нед Фев 08, 2009 8:26 pm

Напрово ме разби :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Alessandro10
 

Мнениеот sandan » Сря Фев 11, 2009 3:42 pm

Няколко нови снимки както обещах :
Изображение

Сатине жълт мозайка

Изображение

Ахат опал червена мозайка

Изображение

Ахат жълта мозайка

Изображение

Ахат опал жълта мозайка

Изображение

Липохромна червена мозайка

Изображение

Липохромна жълта мозайка

Изображение

Червен неинтензивен

Изображение

Фео червена мозайка

Изображение

Фео доминантно бяло

Изображение

черен пастел сивокрил червена мозайка

Изображение

Глостер консорт
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот fridolina » Сря Фев 11, 2009 4:33 pm

Поздравления!! Е, те това се казва професионална работа! :D
Имам пред вид както канарите, така и снимките. :wink:

Малко работа по осветлението и направо можеш да отваряш студио. :lol:
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ataman » Сря Фев 11, 2009 7:53 pm

Емо канарите ти са превазходни БРАВО .Ще кажеш ли какъв материял позваш за гнеда :D
Ataman
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 5:08 pm
Местоположение: гр.Казанлък

Мнениеот sandan » Сря Фев 11, 2009 8:54 pm

Ataman написа:Емо канарите ти са превазходни БРАВО .Ще кажеш ли какъв материял позваш за гнеда :D


На по-горни снимки се вижда че ползвам обикновени конци .


Елена ,тази светлина ме измъчи ,тези снимки са с металхалогенен прожектор
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

канарчетата на сандан

Мнениеот иван росинов » Сря Фев 11, 2009 11:57 pm

Е ТОВА Е! УДОВОЛСТВИЕ ЗА ОЧИТЕ!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот fridolina » Чет Фев 12, 2009 6:15 pm

sandan написа:Елена ,тази светлина ме измъчи ,тези снимки са с металхалогенен прожектор

фотография - "изписвам със светлина"
Половината от тайната на хубавата снимка е в светлината (другата половина - в композицията).
Ако те интересува, имам матриали по въпроса които ще те улеснят много. Само трябва да ги намеря.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот petar.peshev » Чет Фев 12, 2009 11:52 pm

Емо може ли да обясниш каде се намира магазина като си ходя до гърция да мина през него
petar.peshev
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 10:29 pm
Местоположение: ПЛОВДИВ

Мнениеот sandan » Чет Дек 10, 2009 4:57 pm

Мъжка липохромна жълта мозайка

Изображение

Черен червен С
Изображение

Червен В

Изображение
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот g.ganev » Пет Дек 11, 2009 11:59 am

Браво,качество и професионализъм и в БЪЛГАРИЯ.ВПЕЧАТЛЕН СЪМ.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот sandan » Пет Дек 11, 2009 3:36 pm

Благодаря Галине .


Ето и едни прекрасни топази които имам от Doctora .

Изображение



Изображение
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Представяне

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта