Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Бизнес от природата

Бизнес от природата

Мнениеот g.ganev » Съб Фев 27, 2010 7:16 pm

Без коментар, в подкрепа на развъждането.
http://www.youtube.com/watch?v=bN7WcWJN ... r_embedded
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Re: Бизнес от природата

Мнениеот Paulina » Съб Фев 27, 2010 8:00 pm

g.ganev написа:Без коментар, в подкрепа на развъждането.http://www.youtube.com/watch?v=bN7WcWJN ... r_embedded


http://www.youtube.com/watch?v=bN7WcWJN ... r_embedded

Аз пък ще го коментирам : свинщина и мъчение

:evil:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Съб Фев 27, 2010 9:27 pm

Аз ще си позволя съвсем мъничък коментар и той ще е към реакцията на Паулина. Едва ли ти е известно но това което се вижда от линка на Галин в Сомалия не е забранено. Птици като тези два вида блестящи скорци се продават масово в държава като тази в която живееш. От къде мислиш че идват. Не ми казвай че са развъждани в Европейски ферми защото ще сбъркаш. Мозамбикските канари също пристигат от Сенегал. Поинтерисувай се малко и ще се увериш че съм прав. И преди съм го казвал държави като Франция,Португалия и Испания внасят много от тези птици именно по този начин. Ако забележиш в края на клипа се виждат етикетите и съртефикатите на пратката. Че е гадно гадно е ,но по- лошото е ,че продължава и днес и то с участието на цивилизовани страни. Този вид внос ''убива'' развъдчици като Галин и съм сигорен, че това го е провокирало да създаде темата. Спирам ,че коментара ми стана по голям от колкото ми се искаше :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Съб Фев 27, 2010 9:37 pm

nightingale написа:Аз ще си позволя съвсем мъничък коментар и той ще е към реакцията на Паулина. Едва ли ти е известно но това което се вижда от линка на Галин в Сомалия не е забранено. Птици като тези два вида блестящи скорци се продават масово в държава като тази в която живееш. От къде мислиш че идват. Не ми казвай че са развъждани в Европейски ферми защото ще сбъркаш. Мозамбикските канари също пристигат от Сенегал. Поинтерисувай се малко и ще се увериш че съм прав. И преди съм го казвал държави като Франция,Португалия и Испания внасят много от тези птици именно по този начин. Ако забележиш в края на клипа се виждат етикетите и съртефикатите на пратката. Че е гадно гадно е ,но по- лошото е ,че продължава и днес и то с участието на цивилизовани страни. Този вид внос ''убива'' развъдчици като Галин и съм сигорен, че това го е провокирало да създаде темата. Спирам ,че коментара ми стана по голям от колкото ми се искаше :wink:

Това , че не е забранено ми е реално погледнато все тая ! Аз за съжаление не мога да променя нещата ! Не си мисли , че блещястият скорец тука е толкова търсен !!! :nono:

Всичкото това е просто много тъжно - хората нямат никакво уважение към природата , към живота въобще . . .

Нямаше ли кой да отвори прозореца . . . :(
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Съб Фев 27, 2010 9:42 pm

Права си. Така е .
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Съб Фев 27, 2010 10:23 pm

Клипчето има и втора част :(


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6k31TwNyeAE&feature=related[/youtube]
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот g.ganev » Нед Фев 28, 2010 9:18 pm

Интересно че повечето Европейски страни бранят собствените си птици, а не правеха до сега нищо за защита на птиците в останалите.Каточели не живеем на една планета.Чак когато излезе птичият грип забраниха вноса на живи птици от страни извън Европейският съюз.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот Paulina » Нед Фев 28, 2010 9:41 pm

g.ganev написа:Интересно че повечето Европейски страни бранят собствените си птици, а не правеха до сега нищо за защита на птиците в останалите.Каточели не живеем на една планета.Чак когато излезе птичият грип забраниха вноса на живи птици от страни извън Европейският съюз.

Как да стане - това , със защита на птиците в чужди държави ? Кой би разрешил намеса :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот g.ganev » Пон Мар 01, 2010 9:53 pm

Като откажат да внасят диви птици,а разрешават вноса само на развъдени и опръстенени.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот Paulina » Пон Мар 01, 2010 10:02 pm

В някои държави вече е факт !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Вто Мар 02, 2010 10:10 pm

Paulina написа:В някои държави вече е факт !
Не в ''някои'', а в страни ,които не са се възползвали от ''далаверата'' да колонизират африкански държави. Франция например няма да забрани такъв внос, докато Австрия или Швейцария го правят ,но забележете - причините са комерсиални ,а не са свързани с опазване на билогичното разнообразие.Матрицата е промила доста мозъци :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Вто Мар 02, 2010 10:39 pm

nightingale написа: Не в ''някои'', а в страни ,които не са се възползвали от ''далаверата'' да колонизират африкански държави. Франция например няма да забрани такъв внос, докато Австрия или Швейцария го правят ,но забележете - причините са комерсиални ,а не са свързани с опазване на билогичното разнообразие.Матрицата е промила доста мозъци :wink:

Не е точно така - моето първо Жако беше див уловен африканец ! Малко по-късно забраниха внасянето на всякакъв вид птици , хванати в природата . След това , както вече g.ganev спомена се появи птичият грип и сега и едно яйце не можеш да внесеш легално от една неевропейска държава ( не става въпрос само за Африка ) !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Интересни места в мрежата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron