Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


убиец

Re: убиец

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Мар 03, 2013 9:40 am

Заради един синигер да не вземем сега да намразим другите! Това явно е рядко изключение предизвикано от нуждата за храна. Факт е, че при определени критични ситуаций и хората си хапваме човешко месо и после се връщаме към традиционното ни меню, както явно е и този случай.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: убиец

Мнениеот choro » Нед Мар 03, 2013 4:01 pm

Да ама като гледам що не са хвърли на слънчогледа, ами на чинка ли е какво е птичето незнам :evil:
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

Re: убиец

Мнениеот chikinkiara » Нед Мар 03, 2013 4:22 pm

Птичето е брезова скатия
chikinkiara
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 9:42 pm

Re: убиец

Мнениеот Мъро » Нед Мар 03, 2013 8:14 pm

Според мен тази случка не е единичен случай като гледам как майсторски го уби.Когато трудно се намира храна богата на протеини изглежда пребягват до този метод.Както папагалите Кеа нападат овцете и някакви морски птици през зимата и пролета.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: убиец

Мнениеот петър » Сря Мар 06, 2013 7:41 am

За съжаление изкуственото им подхранване през зимата с лоените топки ги подтиква да търсят по-богата на протеини и мазнини храна,отколкото реално имат нужда,т.е. пак ние хората сме създали този убиец.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: убиец

Мнениеот TK3C-74 » Сря Мар 06, 2013 9:51 am

не съм съгласен с теб. тази година ми се оплака познат, че повече от половината му суджук е накълван от някакво жълтеникаво птиче. веднага му казах,че е синигер. та въпросните суджуци бяха провесени в едно полу изоставено село с десетина обитаеми къщи през зимата, където надали някой е чувал за подхранване с лоени топки. това е еволюция, приспособяват се животинките. както и ние, много хубав беше суджука пръжнат малко в тигана. :wink: :drinks:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: убиец

Мнениеот todpetrov » Съб Апр 06, 2013 9:02 am

TK3C-74 написа:не съм съгласен с теб. тази година ми се оплака познат, че повече от половината му суджук е накълван от някакво жълтеникаво птиче. веднага му казах,че е синигер. та въпросните суджуци бяха провесени в едно полу изоставено село с десетина обитаеми къщи през зимата, където надали някой е чувал за подхранване с лоени топки. това е еволюция, приспособяват се животинките. както и ние, много хубав беше суджука пръжнат малко в тигана. :wink: :drinks:


То и нашето село е много малко, но такива села са много подходящи за орнитолози . Та няма да ви разказвам за какви хранилки и захранки става на въпрос . Няма да е чудно и в това село или на близо да има, кой да ги храни :) .
И нека да не забравя ме " Нищо в природата не се губи" просто минава от едно състояние в друго, а понякога това не ни харесва, което също е факт.
С няколко думи много рядко можеш да промениш ситуацията и какво остава да се нагодиш към ситуацията така е било милиони години.
Няма лесно и удобно това е само рекламен трик за масово окалпазаняване на уж мислещите същества !!!
Просто синигера направи, както би направил един политик ;) защо да ям тези семки, като има мръвка само да се сетим, колко пъти е минавала и тази мисъл през нашето съзнание на масата и би трябвало да не съдим малката птица!!!
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Re: убиец

Мнениеот nightingale » Нед Апр 07, 2013 6:11 pm

петър написа:За съжаление изкуственото им подхранване през зимата с лоените топки ги подтиква да търсят по-богата на протеини и мазнини храна,отколкото реално имат нужда,т.е. пак ние хората сме създали този убиец.

Е тук вече едвам се държа да не колабирам . :D
Организмът има нужда примерно от 3 гр, мазнини на ден , пък видиш ли синигера не мой да се стърпи да смушка още ,щото бил подхранван. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: убиец

Мнениеот nightingale » Нед Апр 07, 2013 7:21 pm

Koлеги !
Късате ми сърцето като ви чета разсъжденията.
Еволюцията в животинския свят е консервативна закономерност пълна с изключения.
На всяко едно поколение се пада строго генетично унаследен път на развитие, плюс възможност за отклонение от пътя.
Ако не беше така, сега ние с вас щяхме да си стоим още в океаните и да си дъвчем синьо- зелени водорасли в симбиоза с еуглените.
Всяко правило на тоя свят има изключение.
Освен тъпизмите от рода на :по-богата на протеини и мазнини храна,отколкото реално имат нужда,т.е. пак ние хората сме създали този убиец.
много по -интересен е факта как птицата се е приспособила към този начин на хранене.
Не всеки ден се вижда насекомоядно животно да предяви хищнически умения и то крайно ефективни.
Това е забележителното в случая .
И това е толкова забележително ,колкото забележителен е факта ,че определена група от шимпанзета са се научили да вадят термити с помоща на сламка, че определени косатки ловят тюлени на сушата, че определени тигри са станали чевекоядци, че на бай Иван кучето направило еди кво си и пр и пр.
Всяко нещо на този свят се променя тласкано от силата за по голяма съвършенност .
Нищо ново под слънцето.
.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: убиец

Мнениеот петър » Нед Апр 07, 2013 9:08 pm

На всички във форума много ни липсваше приятел.Знаеш ли какво е еволюция?Затвърждаване чрез естествения отбор на спонтанно възникнали генетични мутации,които дават предимство за оцеляването на вида.Тази случка щеше да има нещо общо с еволюцията ако синигерчето имаше по-здрава човка или по-дълги нокти от своите събратя.Човекоядството при тигрите и другите примери също нямат общо с еволюцията.Слънгогледът на снега случайно ли беше попаднал или там подхранват и друг път птиците.Никой не ти говори за количество мазнини и белтъчини-просто ако през лятото ядят предимно насекоми,то през зимата менюто на синигерите би трябвало да съдържа повече семена.Това ,което исках да кажа е че е най-добре зимата да ги храним с типичната за сезона зърнена храна,а не с нетипичните лоени топки,луканки/с тях никой не ги храни нарочно разбира се/ и нетипични за храни ,които водят до извращаване на вкуса им и този вид канибализъм.Не знам за другите,но на мен ми направи впечатление,че птицата беше с по-силно оранжев цвят на гърдите и корема.Това също може да се дължи на нетипична диета.Аз лично не бих се изненадал,ако е отглеждан във волиера и там е придобил този лош невик.Ти чувал ли си за хора,които си хранят славеите с убито и изкормено малко врабче.Не си от тях надявам се!
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: убиец

Мнениеот nightingale » Нед Апр 07, 2013 11:31 pm

Мазнините са основен източник на енергия
Да вкарваш в тялото си от тях не значи непременно , че дебелееш.
Дебелееш ако не изразходваш енергията
Тогава тя се складирва под формата на мазнина.
Мазнината се изгаря за енергията нужна за подържане на телесната температура при топлокръвните.
Схващаш ли накъде бия.
Знам че схващаш и знам че сам ще си отговориш на въпроса защо със ''зарзават'' беден на животински мазнини не е рентабилно да се подхранват такива птици.
Говоря за през зимата .
Вярно - синигерът няма нокти за убиване.
Нима птеродактилът пък е имал криле за летене?.
Нима мравката въпреки че има очи ''вижда'' чрез тях ?
Нима пенисът при женските хиени е атрибут за размножаване.
Нима нашият апендикс ни е нужен ?
Природата е сила ,коята винаги се стреми към осъвършенстване , но не всичките й плодове са такива.
Не казвам разбира се че сме наблюдатели на появяването на нов вид хищна птица , видиш ли пръкнала се от parus major.
Говоря ти,че генетиката не определя поведението , а точно обратното
Имено за това ти дадох пример с косатките и шимпанзетата.
Ако беше малко се замилил щеше да ме схванеш , именно защото проявите ,за които споменах не са видови , а ареални или иначе казано общностни.
Не всички косатки ловят тюлени на сушата например .

Просто ,че в животинския свят поведенческите прояви не винаги са подвластни на генома.
Дали знам какво е еволюция ли :think:
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: убиец

Мнениеот Tyson » Вто Апр 09, 2013 10:41 am

nightingale написа: Ако беше малко се замилил щеше да ме схванеш , именно защото проявите ,за които споменах не са видови , а ареални или иначе казано общностни.
NON PLUS ULTRA!
Аватар
Tyson
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 8:30 am
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към Интересни места в мрежата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта