Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Birds Evolution Pro полезен софтуер за хора развъждащи птици

Мнениеот sandan » Чет Яну 21, 2010 8:15 pm

guld написа:А аз не мога да се оправя с пустият му английски.


Вече я има и преведена на български .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот shikata » Чет Яну 21, 2010 9:31 pm

guld написа:А аз не мога да се оправя с пустият му английски.


След като инсталираш програмата на английски и от parameters > advanced functions > change the language и си избираш български.
Програмата ще се затвори и при следващото пускане ще е а българския превод
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот doctora » Съб Яну 23, 2010 12:43 am

въпрос: може ли да се закупи на диск
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот shikata » Съб Яну 23, 2010 11:35 am

Мисля я има тази опция, както и на флашка но трябва и да се плащат пътни за доставка.Лично аз не виждам притеснение онлайн начина.Доколкото знам си сваляш и инсталираш триал версията и като си заплатиш ти пращат на имейл активационен файл за отключване на програмата с инструкции как да го използваш.Ако искате ще попитам хората за по подробни инструкции.Не им правя реклама, но са сериозни и аз лично до сега проблеми с тях не съм имал.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот shikata » Вто Фев 02, 2010 10:37 pm

Получих инструкциите за покупка на софтуера от производителя на http://www.birdsevolutionpro.com/birds- ... ftware.php, който има интерес може да се свърже с мен на лични.Между впрочем Пернати.ком и моя милост стават представители на Micaël Félix от Ara Studio, производител на софтуера, както и официална поддръжка на български език

Да уточня Birds Evolution Pro Extra Edition, по скъпата версия е за хората които произвеждат ръчно хранени птици, за общо ползване е напълно достатъчна Birds Evolution Pro Standard Edition.
За цените можете да прегледате сайта им.Свободната им версия Birds Evolution Pro Light Edition има ограничение да не могат да се вписват повече от 10 птици годишно и мисля, не е активна частта за ръчно хранени птици.
Задължително се препоръчва пробването на свободната версия и разучаване на функциите и (или поне основните) преди да решите че ви трябва активирана и напълно действаща версия
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Birds Evolution Pro полезен софтуер за хора развъждащи п

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Вто Апр 19, 2011 5:56 pm

Здравейте,
искам да попитам, някой ползва ли тази програма?
Какво му е мнението относно нея, както и каква е разликата между платената и лайт версията?

Моето впечатление е че лайт версията е страшно бъгава и проблемна!
Въпреки това, като заложена в програмата идея представлява доста интересна възможност за поддържането на инфо и архив относно птиче стопанство, в това число наличност на птици, развъден сезон, генетични лини и т.н.

При мен недостатъците на лайт версията се изразяват в следните неща:
- един път въведената инфо за дадена птица не може да се редактира, като се променят данните иска да за ги запишеш, но не го прави в същият файл а друг не ти дава възможност да запишеш ....
- напълно обърква въведените данни за чифтовете, с времето използвайки и функциите за чифтове ги събира разни птици и старите данни се объркват...
- направи пълна бъркотия на наличните и вкараните птици, като ги дублира и напълно обърка всичик функци впоследствие...

ПС - Все пак я пробвах за 5 птици и 3 комбинации от събирането им и нищо неизлезе на края; Версията, която пробвах е 2.30 G от 2010 година.
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Birds Evolution Pro полезен софтуер за хора развъждащи п

Мнениеот shikata » Сря Апр 20, 2011 10:28 am

Ще я погледна тази версия, но аз ползвам програмата и ми върши работа.
- Инфото на птиците се редактира като влезнеш в картона им.
- Налични птици не знам как ти е объркало, аз нямам проблеми с такива данни.За да махнеш птица от списъка на налични, трябва да я изпишеш от картона и като липсваща и да избереш- умряла, продадена и тн.
- Чифтовете трябва да си ги правиш на ново за всеки сезон, а сезоните си ги избираш от падащото меню от горе

Аз не попълвам данните в програмата през развъдния сезон , а си пиша в тетрадка, като приключа сезона вкарвам данните( за да не си играя да вкарвам неоплодени яйца и тн) и после ми е много удобна за преценка на инбридинг, за проследяване на линия, резултатите от даден чифт и тн

ПС - Зарежи версия 2, има версия 3, аз съм в момента с версия 3,20 може и да има по нова ама не съм ъпдейтвал.Лайт версията има ограничение на много функции, както и ограничение на бройката птици която можеш да вкараш, мисля можеше само 5 бр.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Birds Evolution Pro полезен софтуер за хора развъждащи п

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Сря Апр 20, 2011 11:20 am

Здравей,
в края на поста ми съм объркал версиите, версия 3,20 лайт пробвах с цел проучване на възможностите, само на сухо, с примерни данни.
Мен ме интересува най-вече тази функция с проследяването, но нещо не се справих с лайт версията и затова реших да попитам, дали има подобни проблеми и с платените версии.
По нагоре беше споменал, че представлявате производителите на програмата, възможно ли е да дадеш по пълна инфо като цена, лиценз, и т.н.
Поздрави
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Birds Evolution Pro полезен софтуер за хора развъждащи п

Мнениеот shikata » Чет Апр 21, 2011 2:28 pm

Активация на стандартната версия на програмата можеш да си я поръчаш онлайн тук
или да си я поръчаш активацията през мен като цената си е същата като обявената на сайта им.Лиценз не знам какъв точно ти трябва, аз единствено се явявам като посредник и гарант за хора които се притесняват от онлайн плащания( разбира се няма да крия че определен процент идва при пернати.ком).Разбира се ако програмата не оправдае очакванията ти, аз не нося отговорност и мога само да посреднича.Тази програма освен мен се ползва и от д-р Велев, sandan, може и да има и други които не зная.Всеки си има негови изисквания които до някаква степен може да не се покриват с това което може програмата.На мен ми върши идеална работа.Поиграй си още с лайт версията за да разбереш менютата и тогава взимай решение.Цената не мога да я коментирам, според мен дори и за нашите разбирания не е висока, стува колкото 2 максимум 3 канарчета (взависимост от качеството им :D ).
Между другото за хора които не знаят. програмата може да се ползва и за всякакви птици като има изгледи за папагали, канарчета, екзотика(амадини) и за гълъби.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Предишна

Назад към Интересни места в мрежата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта