Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


акваристика

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

акваристика

Мнениеот fridolina » Вто Юни 24, 2008 11:19 am

Преди две години, в офиса където работех, аранжирах малко аквариумче (27l) за освежаване на обстановката.

Изображение

Имам и у дома аквариум, 140l, "леко" запуснат. Като го стегна ще ви покажа и него.
Има ли тук и други любители на акваристиката?
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот sandan » Пон Юни 30, 2008 9:43 pm

Това е моят аквариум
Изображение
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот fridolina » Вто Юли 01, 2008 3:12 pm

Голяма красота! Подреден с много вкус и изрядно поддържан - каква е тайната?
Моля те, кажи няколко думи за осветлението и филтрацията.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот sandan » Сря Юли 02, 2008 11:51 pm

fridolina написа:Голяма красота! Подреден с много вкус и изрядно поддържан - каква е тайната?
Моля те, кажи няколко думи за осветлението и филтрацията.

Тайната е в чистенето :)
Аквариума е 600л. ,осветлението е 2 металхалогена,канистър на Атман и СО2.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот fridolina » Чет Юли 03, 2008 12:57 pm

sandan написа:Тайната е в чистенето :)

Оф, така си и знаех, :twisted: но се надявах да е някъде другаде. :lol:

sandan написа:Аквариума е 600л. ,осветлението е 2 металхалогена,канистър на Атман и СО2.

...но и техниката не е за подценяване. :wink:
Аквариумът определено много ми харесва!
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот nightingale » Чет Юли 03, 2008 5:58 pm

Голямо значение има CO2-то.Трудно се постига такава богата и свежа разтителност без него.А и редокспотенциала на водата е в разумни граници с такава техника.Номера не е да чистиш аквариума а да създадеш среда която се самоучиства.Наистина аквариума е супер.Зад камъка апоногетона е много свеж а червената алтернатера и акватиката са повече от супер.БРАВО още веднъж.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот todpetrov » Пон Юли 14, 2008 2:58 am

какво да кажа колеги нямам думи, и аз като по малък съм гледал рибки, но се отказах една зима се спука аквариума, и измряха рибките, и от тогава се отказах. Иначе за едно лято бях стигнал няколко хиляди малки рибки от гупи ,и хелери но нямаше как да ги съхраня, и малко по малко след като почнаха да порасват измираха , бяха в малки аквариуми .Аз толкова разбирах от тях :( но много ми вървяха него лято до 100 малки съм вадел от хелер :) личен рекорд .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот fridolina » Съб Авг 02, 2008 3:03 pm

Ще пренареждам аквариума и искам този път да има камъни или корени (а може и двете :D ) за декорация, Та въпросът ми е: този камък с дупките, за който предполагам, че е варовик, не вдига ли много твърдостта на водата? Щото тук има основно/само такива камъни - варовикови, а някои от тях са и симпатично дупчести.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот ZaZiUiLo » Съб Авг 02, 2008 6:35 pm

fridolina написа:Ще пренареждам аквариума и искам този път да има камъни или корени (а може и двете :D ) за декорация, Та въпросът ми е: този камък с дупките, за който предполагам, че е варовик, не вдига ли много твърдостта на водата? Щото тук има основно/само такива камъни - варовикови, а някои от тях са и симпатично дупчести.
Ако искаш симпатично дупчести камъни мога да ти събера доста :lol: . Аз бях си сложил един такъв в аквариума.
ZaZiUiLo
потребител
потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:38 am

Мнениеот sandan » Съб Авг 02, 2008 8:22 pm

fridolina написа:Ще пренареждам аквариума и искам този път да има камъни или корени (а може и двете :D ) за декорация, Та въпросът ми е: този камък с дупките, за който предполагам, че е варовик, не вдига ли много твърдостта на водата? Щото тук има основно/само такива камъни - варовикови, а някои от тях са и симпатично дупчести.

Не съм мерил твърдоста на водата,но не съм забелязал да пречи на рибите.Основно меря РН и нивото на нитратите,фосфатите и желязото.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот fridolina » Съб Авг 02, 2008 9:37 pm

sandan написа:Не съм мерил твърдоста на водата,но не съм забелязал да пречи на рибите.
В такъв случай сядам да разглеждам снимки на Амано. :lol: Щото досега беше подобие на холандски, а сега искам нещо по-семпло и изчистено, с повече вода и по-малко растения.

ZaZiUiLo написа:Ако искаш симпатично дупчести камъни мога да ти събера доста :lol: . Аз бях си сложил един такъв в аквариума.
С удоволствие ще се възползвам от предложението ти, стига да не те затруднява. :D
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот sandan » Съб Авг 02, 2008 9:44 pm

nightingale написа:Голямо значение има CO2-то.Трудно се постига такава богата и свежа разтителност без него.А и редокспотенциала на водата е в разумни граници с такава техника.Номера не е да чистиш аквариума а да създадеш среда която се самоучиства.Наистина аквариума е супер.Зад камъка апоногетона е много свеж а червената алтернатера и акватиката са повече от супер.БРАВО още веднъж.
Не се изразих правилно,под чистене имах предвид опресняване на водата веднъж на 5 дни около20%,много добре се отразява на растенията.Аз като я опреснявам и сифонирам доколкото е възможно.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron