Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


акваристика

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Мнениеот rookie_gyn » Съб Фев 28, 2009 11:01 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е другата ми голяма страст- 6500 л вода на едно място и много часове труд. Дано достигна същото ниво и в отглеждането на канарчета.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nightingale » Съб Фев 28, 2009 11:22 pm

Поздравления. Кажи ми чесно има ли още далавера в това или само се гаделичкаш.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Съб Фев 28, 2009 11:31 pm

Че да забогатееш чак не можеш. Далавера, не ми харесва като дума. Имам известна печалба - просто съм намалил най-големия от разходите /тока/ до минимум. Живея в къща с парно на твърдо гориво. Понякога го правя за удоволствие друг път за малко пари. В общи линии от пет години вадя определени видове рибки постоянно - тетразона във всичките й варианти /обикновена, калифорнийски, хонк-конг и албинос/, конхониус, леер, калихт, палеатус, джули, анциструс, черна молинезия. Доскоро и бета, но ми направи едно гадно заболяване което влесе в развъдната група и загуих най-ценните екземпляри. А младите които оцеляха и са чисти си ядат хайвера. Отвреме на време вадя някой и друг наскоро внесен вид за удосволствие. Който впоследствие затривам. В момента имам подарък от един приятел - хелер кои. Чакам поколение. Като снимам ще покажа пак.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nightingale » Съб Фев 28, 2009 11:46 pm

Мда благодаря ти. :D . Питам защото и аз като тебе съм доста запален акварист.Допреди няколко години се занимавах профисионално.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Съб Фев 28, 2009 11:52 pm

Докато бях студент с това си вадих хляба. :D После вече с друго. Но все още им отделям по три часа на ден /поне/. Честно да ти кажа много гадно ми става когато го правя за пари. :cry: Но в общи линии с моято професия акваристиката е добър отдушник.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nightingale » Нед Мар 01, 2009 12:03 am

Ами зависи от гледната точка.И аз така си виках докато бях с 1-2 тона вода.После минах на 8-10. И накрая вече нямаше накъде и почнах да копая в двора си басейни и да пускам през лятото живородните риби там.Всички мутации на златните риби спрях да ги въдя в аквариуми и започнах да ги''цедя'' Резултатите бяха страхотни.А пък за тетразоната,пентазоната и златният барбус просто нямам думи как растат на открито и какви цветове вадят.Работата ти пада наполовина ,а продукцията ти се качва тройно.Разбира се аз бях фен на всичко де що плува .Много дълги години бях омайван от африкАнските цихлиди.И сега като пиша и ми трепва нещо.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот rookie_gyn » Нед Мар 01, 2009 12:31 am

Малавийски или танганийски? Аз много харесвам танганийските - ципрохромиси, фронтози, брихарди. Лошото на конхониуса, че лесно го хваща пясък /оодинум/, а на двора не са стабилни параметрите на водата. Аз също имам басейни. Но от две години не ги ползвам - нямам време. Пусках златни, живородки и леери. От живородки само хелера беше проблем за аклиматизация в аквариума. Моето скромно мнение, че живородките са едни от най-трудните за отглеждане рибки /най-вече гупите/.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот nightingale » Нед Мар 01, 2009 12:43 am

имаш известно право. но не са трудни а лабилни. гледах и малавийци и танганийци. и малко от ''виктория''. разполагах с много аулонакари. трофеусите също ми бяха слабост. да и при мене хелера не беше много добре в басеините. но при конхониуса не съм имал никога проблеми.Лощото е ако ти цъфти водата.Тогава пх-то се изменя през всеки 12 часа. на тъмно е ниско а като напече слънцето се полкачва. тогава барбусите не се чустват никак добре.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Тошко » Съб Мар 13, 2010 6:15 pm

скаридарник 5.5 литров с няколко лакоми ред черита
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Тошко
потребител
потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 7:59 pm
Местоположение: Плевен

ЗЕЛЕНИ СКАЛАРИИ !

Мнениеот Емо » Пет Яну 13, 2012 4:32 pm

Приятели,

за любителите на цихлидите и по специално на Скалариите искам да сподля с Вас един невероятен Успех от Благоевград!

Постигнаха го мойте приятели - братята Райко и Илко - дългогодишни професионално занимаващи се акваристи!

ЗЕЛЕНА СКАЛАРИЯ - за пръв път в света - Bulgarian Siamese Angel - http://aquariumbg.com/forum/cihlidi/zelena-skalariya/

Насладете се!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: акваристика

Мнениеот nightingale » Пет Яну 13, 2012 5:02 pm

Илийката и Райчо са наистина изключителни акваристи.
Едва ли ще ми стигне ''мастилото'' да напиша нещата, които постигнаха.
На Орлин също му свалям шапка.
Относно вчерашното ти запитване ( късно го видях)
Точно в тази държава нещата се намират лесно.
Един от съфорумците ни (DOBRIAK) съвсем на скоро внесе от Холандия
Всъщност двамата братя също се занимаваха с това , може и тях да поразпиташ.
Беркант Молла и него.
Успех приятелю и ме извини за вчера. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

акваристика - Pterophyllum altum - breeding

Мнениеот Емо » Вто Фев 14, 2012 6:56 pm

Приятели!

Нов голям успех на Райко и Илко !

Размножени за първи път в България - Pterophyllum altum



Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

ПредишнаСледваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта