Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пчеларство

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Апр 29, 2010 10:45 pm

yuri написа:Докторе незнам къде се намира пчелина ти, но при мен в северозападна Б-я, пролетта закъсня с цял месец, а и е доста хладна. Семействата са видимо по-слаби от други години, но с мерките които съм взел се надявам да са готови за акацията. В твоя случай си имал възможност да се убедиш (предполагам знаеш), колко е важно пролетното затопляне и разбира се, качествената и достатъчно храна.

Пчелинът ми е на около 12 км.югоизточно от гр.Елхово в малко котловинно селце, заобиколено от чудна природа, с добро и разнообразно земеделие,което подпопомага твърде пчеларстването при нас,и уверявам ви акацията не фикс пашата в нашият край.
Е,медът е малко по тежък за консумация ,но за сметка на това богат на биологично активни вещества за добро здраве на консуматора.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот yuri » Чет Юли 08, 2010 8:29 pm

Честит празник на всички пчелари. Св Прокопий. Летния пчеларски светец. И честито на именниците.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Мнениеот shikata » Пон Яну 24, 2011 1:21 am

Премахнат спам
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот Стефан Марев » Нед Фев 06, 2011 10:23 pm

Здравейте приятели пчелари! На 11,12,13 февруари 2011 ще има пчеларско изложение Плевен 2011
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Мнениеот Емо » Нед Фев 06, 2011 11:35 pm

Деня на Свети Харалампий, покровител на пчеларите !

Българската православна църква почита на 10 февруари паметта на Свети Харалампий, който смело проповядвал вярата по време на гоненията срещу християните. Той загинал мъченически на 113-годишна възраст в началото на ІІІ век. През вековете светецът е почитан от българите като покровител на пчеларите. Не са малко храмовете и манастирите, които носят неговото име.

Свети Харалампий се е доказал като защитник против болести и епидемии, и ние в негово лице виждаме ходатай и бърз помощник. А медът през цялата история на човечеството е смятан за лековит. Така че не е сложна връзката между меда и светеца. Просто свързваме личността, молитвата и лекарството.

Един от тези храмове се намира в с.Железница Благоевградско и моят баща - дългогодишен голям пчелар е основен "виновник" за построяването му и сега е член на църковното настоятелство!

На 10 февруари правим голям празник с курбан и се освещава мед!

Добре Дошли!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Вто Фев 08, 2011 11:40 pm

Емо написа:Деня на Свети Харалампий, покровител на пчеларите !

Българската православна църква почита на 10 февруари паметта на Свети Харалампий, който смело проповядвал вярата по време на гоненията срещу християните. Той загинал мъченически на 113-годишна възраст в началото на ІІІ век. През вековете светецът е почитан от българите като покровител на пчеларите. Не са малко храмовете и манастирите, които носят неговото име.

Свети Харалампий се е доказал като защитник против болести и епидемии, и ние в негово лице виждаме ходатай и бърз помощник. А медът през цялата история на човечеството е смятан за лековит. Така че не е сложна връзката между меда и светеца. Просто свързваме личността, молитвата и лекарството.

Един от тези храмове се намира в с.Железница Благоевградско и моят баща - дългогодишен голям пчелар е основен "виновник" за построяването му и сега е член на църковното настоятелство!

На 10 февруари правим голям празник с курбан и се освещава мед!

Добре Дошли!

Поздравления Емба!!!Достоен баща за уважение!!!
Поздрави!!!
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот yuri » Вто Фев 08, 2011 11:52 pm

Някой ще ходи ли на изложението в Плевен?
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Мнениеот Стефан Марев » Сря Фев 09, 2011 4:38 pm

yuri написа:Някой ще ходи ли на изложението в Плевен?


Аз обмислям в събота да ходя но още не съм на 100%
Аватар
Стефан Марев
потребител
потребител
 
Мнения: 98
Регистриран на: Вто Яну 26, 2010 5:08 pm

Мнениеот yuri » Сря Фев 09, 2011 5:22 pm

Аз ще ходя в събота.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Пчеларство

Мнениеот VIKING » Пет Мар 11, 2011 12:14 am

Здравейте колеги,ровейки се в нета попаднах на вашия сайт и се регистрирах.Занимавам се с пчеларство около 20 години и ще се радвам да споделяме опит и идеи в тази област.Със папагалите не ми провървя но се надявам чрез сайта и опита на колегите един ден пак да опитам!
VIKING
потребител
потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 3:13 pm

Re: Пчеларство

Мнениеот yuri » Пет Мар 11, 2011 2:54 pm

Това е чудесно. А това http://pchelari.com/ е специализиран форум за пчеларство, ако не си попадал на него. Може да ти е полезен, а на всички останали.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Пчеларство

Мнениеот shikata » Пет Мар 11, 2011 11:03 pm

Аз също ще го препоръчам пчеларския форум който споменава yuri, за хората които се интересуват.Много добре подреден и помагат хората.Аз лично като начинаещ пчелар го чета и питам по малко :oops:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта