Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пчеларство

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Re: Пчеларство

Мнениеот Красимир » Сря Апр 10, 2013 7:31 pm

SanifleX написа:Здравейте, искам да попитам кой с каква система кошери работи лангстрот рут или дадан блат и кой вид препоръчвате?
Също така искам да попитам дали някой продава пчелни семейства на каква цена и къде се намират. Искам да си взема 2-3кошера като за начало и начинаещ, просто искам да ми е хоби.

Благодаря предварително!

Когато преди дваисет години се интересувах от същия въпрос, тогава ходих на курсове по пчеларство и председателя на дружеството (Янко) тогава ме посъветва и дори ми втълпи, че многокорпусната система е най-добрата и сполучлива. Но за един начинаещ, любопитен и мераклия на който постоянно му се рови и иска да преглежда особено ако му е хоби и няма възможност да осигурява поне две - три главни паши според мен не е най-сполучливата.
Красимир
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Апр 12, 2011 8:39 pm

Re: Пчеларство

Мнениеот gandalf_hsr » Сря Апр 10, 2013 8:12 pm

Ако се засилат пчелите могат да хванат рапицова паша след това акациева,липова или лавандулова и слънчогледова паша.Ако имате възможност да се местят кошерите добивите се омножават. :drinks:
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Предишна

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта