Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кучета

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Мнениеот Dr. Velev » Пон Яну 26, 2009 2:01 pm

Фее я купихме заедно с Пиус тя беше обща кучка . Сега си доизясняваме собствеността . От Агаси си оставих две кучки -малки
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Джуджи

Мнениеот Ал.Иванов » Пон Яну 26, 2009 9:15 pm

Ето я и моята Джуджи,пинчер с нейните/нашите малки/кученца.Много са сладки и лакоми :)
Изображение

[img=http://img217.imageshack.us/img217/03012009064es1.jpg/1/w1944.png]
...слабите се стремят към порядък...силните владеят хаоса
Ал.Иванов
потребител
потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 8:49 am
Местоположение: София

Мнениеот lovealf » Нед Фев 08, 2009 5:48 pm

Хей! Кучетата пернати ли са, че да пищем за тях? Иначе мн си ги обичкам!
:D
Изображение
Аватар
lovealf
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 4:09 pm

Мнениеот lovealf » Нед Фев 08, 2009 9:41 pm

Опс...Съжалявам,прочетох "тук можете да пишете всичко, НО свързано с птиците. :oops:
Изображение
Аватар
lovealf
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 4:09 pm

Мнениеот Dr. Velev » Сря Фев 11, 2009 2:30 am

fridolina написа:
LudmilDo написа:Виновен ли да се чувствам, че създадох тази тема?!

Ни най-малко. :wink: :D
Темата е интересна!


"Така малкият принц опитоми лисицата. И когато наближи часът на заминаването:
- Ах! - каза лисицата. - Ще заплача.
- Ти си виновна - отвърна малкият принц, - не ти желаех нищо лошо, но ти поиска да те опитомя...
- Разбира се - каза лисицата.
- Но ще плачеш! - рече малкият принц.
- Разбира се - каза лисицата.
- Тогава не печелиш нищо!
- Печеля - отговори лисицата - заради цвета на житото.
И добави:
- Иди да видиш отново розите. Ще разбереш, че твоята е единствена на света. После се върни да се сбогуваме и ще ти подаря една тайна.
Малкият принц отиде да види пак розите.
- Вие въобще не приличате на моята роза и още не сте нищо - каза им той. - Никой не ви е опитомил и вие не сте опитомили никого. Сега сте такива, каквато бе моята лисица. Беше само лисица, подобна на сто хиляди други. Но я направих моя приятелка и сега е единствена на света.
И розите много се смутиха.
- Хубави сте, но сте празни - продължи малкият принц. - За вас не може да се умре. Разбира се, случаен минувач би помислил, че моята роза прилича на вас. Но тя сама е много по-важна от вас всичките, защото тъкмо нея поливах. Защото тъкмо нея поставях под стъклен похлупак. Защото тъкмо нея пазех с параван. Защото тъкмо върху нея убих гъсениците (освен две-три, за пеперуди). Защото тъкмо нея слушах да се оплаква, да се хвали и дори понякога да мълчи. Защото е моята роза.

И се върна при лисицата.
- Сбогом... - каза той.
- Сбогом - каза лисицата. - Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.
- Същественото е невидимо за очите - повтори малкият принц, за да го запомни.
- Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна.
- Времето, което съм изгубил за моята роза... - каза малкият принц, за да го запомни.
- Хората са забравили тази истина - рече лисицата. - Но ти не трябва да я забравяш. Ти ставаш отговорен завинаги за това, което си опитомил. Ти си отговорен за твоята роза...
- Аз съм отговорен за моята роза... - повтори малкият принц, за да го запомни."
КАК СЕ СВЪРЗВА ЕВГЕНИКАТА /подобряване на наследствеността , подобряване на човешкия вид/ С ИДЕАЛИЗМА
Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот lovealf » Сря Фев 11, 2009 7:32 pm

Не,темата е супер! :) :)
Изображение
Аватар
lovealf
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 4:09 pm

Мнениеот Dr. Velev » Пет Фев 13, 2009 12:53 am

Преди малко пихме по чаша вино с Емо . Той е опитомист, лисицата и тя е негова прятелка , докторе , там е отговора . Дано повече хора разберат това което искам да кажа . Снемките са певъзходни . Той полива розата , защищава я и тя е единствената от всички рози на света . Това ни кара да ставаме рано сутрин да , варим яйца , кус-кус, да правим покълнаци и да ни мислят за откачени , защото в края на всичко от материална гледна точка сме на минус но дали е така нали приятели сме много много на плюл , защото сме опитомили лисицата , защото имаме истински приятли , защото когато сме заедно сме щастливи . А дали ще стигнем до евгенистика , това е провокация. Обичам ви мои приятели . Проверете часа на написаното БОБО
Последна промяна Dr. Velev на Пет Фев 13, 2009 12:57 am, променена общо 1 път
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Пет Фев 13, 2009 12:56 am

Дано модераторите ни разберат :oops:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

имало едно време ...

Мнениеот НАГУАЛ » Пет Фев 13, 2009 3:59 pm

"На първата живееше един крал. Облечен в пурпур и хермелин, кралят седеше на съвсем обикновен, но величествен престол.
- А! Ето един поданик - извика кралят, когато съзря малкия принц.
А малкият принц се запита:
"Как може да ме познае, щом никога не ме е виждал!"
Той не знаеше, че за кралете светът е много опростен. Всички хора са поданици.
- Приближи се, да те видя по-добре - каза му кралят, който се почувства много горд, че е крал на някого.
Малкият принц се огледа къде да седне, но цялата планета бе заета от великолепната хермелинова мантия. И остана прав, но беше уморен и се прозя.
- Да се прозяваш в присъствието на краля противоречи на етикета - каза му монархът. - Забранявам ти.
- Не мога да се спра - отговори съвсем смутен малкият принц. - Идвам след дълго пътуване и не съм спал...
- Тогава - рече кралят - ти заповядвам да се прозяваш. От години не съм виждал някой да се прозява. За мен прозевките са интересни. Хайде! Прозей се пак. Това е заповед.
- Притеснявам се... Не мога вече... - отвърна малкият принц целият зачервен.
- Хм! Хм! - каза кралят. - Тогава ти заповядвам ту да се прозяваш, ту да...
Той заговори неясно, изглеждаше обиден.
Защото кралят държеше извънредно много неговия авторитет да бъде уважаван. Не понасяше неподчинение.
- Мога ли да седна? - попита плахо малкият принц.
- Заповядвам ти да седнеш - отговори му кралят и величествено придърпа края на хермелиновата си мантия.
Но малкият принц се чудеше. Планетата беше съвсем мъничка. Над какво можеше да властва кралят?
- Ваше величество - каза му той, - моля да ме извините, че ви питам...
- Заповядвам ти да ме попиташ - побърза да отвърне кралят.
- Ваше величество... над какво властвате?
- Над всичко - отговори съвсем простичко кралят.
- Над всичко ли?
Със скромно движение кралят посочи своята планета, другите планети и звездите.
- Над всичко това ли? - рече малкият принц.
-Над всичко това - отвърна кралят.
Защото беше не само абсолютен, но и всемирен монарх.
- И звездите подчиняват ли ви се?
- Разбира се - каза кралят. - Веднага се подчиняват. Аз не търпя неподчинение.
Подобно могъщество смая малкия принц. Ако разполагаше с него, би могъл да присъства не на четирийсет и четири, а на седемдесет и два или на сто, дори на двеста слънчеви залеза в един и същи ден, без нито веднъж да помести стола си! И тъй като споменът за неговата изоставена планета малко го натъжи, той се осмели да помоли кралят за едно благоволение:
- Иска ми се да видя един слънчев залез... Направете ми това удоволствие... Заповядайте на слънцето да залезе...
- Ако заповядам на един генерал да хвърчи като пеперуда от цвете на цвете или да напише трагедия, или да се преобрази на морска птица и ако генералът не изпълни получената заповед, кой от двамата ще бъде виновен, той или аз?
- Вие - каза твърдо малкият принц.
- Точно така. От всекиго трябва да се изисква - продължи кралят - това, което може да изпълни. Властта се крепи преди всичко на разума. Ако заповядаш на народа си да се хвърли в морето, той ще направи революция. Аз имам право да изисквам подчинение, защото моите заповеди са разумни.
- Е, ами моят залез? - напомни му малкият принц, който зададеше ли въпрос, никога не го забравяше.
- Ще го имаш. Аз ще го поискам. Но според моята наука за управление ще почакам, докато условията станат благоприятни.
- А кога ще бъде това? - осведоми се малкият принц.
- Хм! Хм! - отговори му кралят, като преди това погледна дебелия си календар. - Хм! Хм!... Ще бъде към... към... ще бъде довчера към седем часа и четирийсет минути! И ще видиш как добре ми се подчиняват."
НАГУАЛ
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 10:58 am
Местоположение: ВСЕЛЕНА

Мнениеот Dr. Velev » Пет Фев 13, 2009 11:28 pm

Цитат
Други прилагат идеите на нагуализма в други духовни системи. Трети, чиито глави са пълни с цитати от Кастанеда, се превръщат в нов тип фанатици. И така пропускат главната идея - човек е способен да общува свободно със силите на вселената без догми и скрижали. Тези модерни хора, които чувстват нагуализма близък до своята чувствителност, трябва много да внимават с практикуването му. Повечето психо-техники са крайно радикални и заплашват психичното равновесие. Смяната на мирогледа и отношението към живота също крият рискове от срив. Особено за недостатъчно преценилите мотивацията си да се занимават с нещо толкова "лудо" като навлизане в отвъдчовешкото. Не бива да се забравя, че Кастанеда има учител и е специално посочен от силите като подходящ за трудния път на толтеките. За да се превърне фантастиката в реалност книгите не са достатъчни. Практиката, дори много малка част от нея, е хиляди пъти по-ценна за шаманите от безплодното четене на дълбокомислени прозрения в тайните на битието. Както казва нагуалът Хуан Матос, "възможностите на човека са толкова безпределни и тайнствени, че воините вместо да мислят за тях, предпочитат да ги изследват, без изобщо да се надяват, че някога ще ги разберат."
Изображение
Ти наистина ли много се възхищаваш от мен? - попита той малкия принц.
- Какво значи да се възхищавам?
- Да се възхищаваш, значи да признаваш, че аз съм най-хубавият, най-добре облеченият, най-богатият и най-умният на планетата.
- Но ти си сам на твоята планета!
- Все пак възхищавай се от мен! Направи ми това удоволствие!
- Аз ти се възхищавам - рече малкият принц и сви леко рамене, - но какво значение има това за теб?
И си тръгна.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

щом толкова държите ...

Мнениеот НАГУАЛ » Нед Фев 15, 2009 8:03 pm

ПРИТЧА ЗА ГЪРНЕТО
Едно гърне
неизсъхнало
още от пръстта
взело да си хвали
тъй ръста:
- Толкова високо съм
на ръст
и от първокачествена
пръст.
Ех, чудесна е тя мойта
глина
и нивга няма да загина!
Сочело така със пръст
колко е високо то на
ръст.
- И мога да събирам
толкова вода...
Незаменимо съм, о, да.
А тези мънички гърнета
пред мене просто са
джуджета.
И бъбрело гърнето всеки ден:
“Няма по-добро от мен”
Но удари го Грънчаря със
юмрук.
И трябва да ви кажа тук,
гърнето просто се помина.
Отново стана мокра глина.
Зная, смисъла сте вий разбрали:
който с’ себе си се хвали
и забравя, че е пръст,
просто е джудже на ръст. :lol: :lol:
Няма нищо по-страшно от активната глупост. Гьоте
НАГУАЛ
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 10:58 am
Местоположение: ВСЕЛЕНА

Мнениеот Dr. Velev » Пон Фев 16, 2009 11:32 pm

Май не разбра какво искам да кажа . "Възхищавам ти се ". И си тръгвам за да не пълним форума с активна глупост.
Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта