Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Много ме мъчи.......

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Много ме мъчи.......

Мнениеот Крис » Вто Мар 12, 2013 1:32 pm

Здравейте колеги,
Дълго време се чудех дали да пиша във форума относно един проблем който засяга една част от съфорумците а и не само нас а всички любители на пернатите. Трябваше да послушам съвета на моят приятел и колега Станислав още миналата година. Но мисля, че му дойде времето. Мечтата ми беше да си взема чифт Суматра Стандарт. Миналата година ми се отвори възможността и намерих от наш съфорумец. Писахме си и той се съгласи да ми продаде една двойка за 80 лева. До колкото знаех птиците са били на два месеца. Когато ги получих бях много щастлив тъй като и отговаряха на размера за двумесечни Суматра Стандарт, тъй като съм виждал и преди. Пуснах ги във специално направена волиера само за тях. Вечерта когато заключвах видях че във тяхната клетка има яйце. Бях напълно шокиран и веднага се обадих на "chrisarvor" човека който ми продаде птиците. Попитах го какво става, нали птиците са двумесечни а снасят. Разбрах , че всъщност те са на една година и той твърдеше, че това е Суматра Стандарт. Няколко пъти му писах понеже бях много огорчен. Не постигнахме споразумение, и вместо със Суматра Стандарт си останах със Суматра Бантам. Но както и да е, птиците са красиви и бих го преживял докато не си излюпих пиленца. За сега имам две пиленца от тях едното се излюпи черно със бяло по гърдите и под крилцата. За мое учудване другото пиленце от Суматрата се излюпи рижаво със зелена човка и зелени крака.:
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2909 ... qQfICT.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2934 ... EiaRnV.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1613 ... LxMZBY.JPG
http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2453 ... 3Z6lRT.JPG


Ядосах се много, пуснах я да се продава. От доста време съм я пуснал да се продава понеже не искам Бантам, но сега след тези пиленца става непродаваема тъй като аз ще изляза мошеник а Крис Арвър прикрит. Осъзнавам, че много съфорумци уважават този човек както и аз го уважавах преди, НО това не е единственият случай. Преди две години си закупих яйца от Холандки, излюпиха се Холандки и между тях птици които не приличат на нито една порода. Купих си копринки, които уж бяха на два месеца а излезе, че са на един месец и след една седмица умряха макар, че направих всичко възможно да ги спася. Освен това си закупих и яйца от Калифорнийски пъдпъдъци, вместо Калифорнийски се излюпиха някакви други и се наложи да ги подаря на едни деца. Не смятам, че такива измами трябва да се толерират особено във форума. СТИГА ВЕЧЕ!!! До колкото знам има и други опарени от този човек и смятам, че трябва да направим всичко възможно за да няма и други. Започва сезона, ужасно е да се купуват яйца от такива хора, да отглеждаш пилетата със любов и накрая да разбереш, че е нечистокръвно. Тъй като аз държа всичките ми пернати да си чистокръвни. Иначе всички Българи в чужбина сме мошенници и това, че той е от Англия не трябва да го прикрива.
Искрено се надявам, Модераторите да предприемат някакви мерки относно некоректните членове на този форум, и ако има други колеги които са също като мен опарени, много моля да ме подкрепите. А относно Суматрата, който я желае без да я развъжда ще му я ПОДАРЯ!!!! За мене 80 лева са страшно много пари, освен това и не работя. Както и да е. Благодаря ви за вниманието
Поздрави,
Крис
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот Paulina » Вто Мар 12, 2013 6:10 pm

Съжалявам , че си толкова далече - бих ти дала стандартни , имам излишни . Ако намериш някой да ти ги занесе пиши ми .

А бантамките , дето ги имаш - с тези бели ушички и широка опашка при кокошката ......нещата не са наред .....
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот Paulina » Вто Мар 12, 2013 7:39 pm

Само едно не разбрах - не знаеш ли как изглежда едно двумесечно пиле ??? Породата няма значение , между едно "бебе" и зряла ярка има огромна разлика !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот Мъро » Вто Мар 12, 2013 8:55 pm

Този бързо се е интегрирал и то на стари години :lol: :lol: :lol: .После цяла европа плюе нас Българите а те европейците...да хванеш една сопа че да хвърлиш сопата и..........
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот nikigeen » Вто Мар 12, 2013 9:28 pm

Ами аз преди като стана въпрос, имах него предвид ,за това как си гледа птиците и съмненията ми относно кръв на феникс в тях.Даже някой едно време ме попита колко са големи стандарта и се учуди ,че неговите са бантам при положение ,че ги е взел за стандарт.Аз не съм сигурен дали и самия човек (англичанина) всъщност знае какво притежава.
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот todpetrov » Чет Мар 14, 2013 1:14 pm

Дами и господа тук във форума има още и то по-големи мошеници на дребно ! Който работят на принципа за му вземем парите на този балък и после следващият и т.н. е тяхната схема . Тук няма възраст или националност тази "порода" е една . Жалко е ,че няма как да се предпазваме от подобни същества, който нямат морал първо към хората ,а да не говорим за животните . С една дума Търгаши!
Трябва да измислим, как да се предпазят повече хора от такива субекти !
Поздрави за всички!
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот cecko_iliev88 » Чет Мар 14, 2013 1:32 pm

Следя този форум от доста време и забелязвам че форума се е превърнал в една затворена общност, в който имат място само определени техни си хора. Както и да е. Другото по притиснително, е че този форум се е превърнал в един продавалник, в които всеки гледа да продаде нещо и да прецака някого, но НЕ и да се обменя информация и опит. Аз лично подкряпем този човек и призовава да намалил и изолираме миндяните и мошенниците ПСЕВДО любители на птиците
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот yuri » Чет Мар 14, 2013 3:52 pm

todpetrov написа:Дами и господа тук във форума има още и то по-големи мошеници на дребно ! Който работят на принципа за му вземем парите на този балък и после следващият и т.н. е тяхната схема . Тук няма възраст или националност тази "порода" е една . Жалко е ,че няма как да се предпазваме от подобни същества, който нямат морал първо към хората ,а да не говорим за животните . С една дума Търгаши!
Трябва да измислим, как да се предпазят повече хора от такива субекти !
Поздрави за всички!

Ами начина е да се огласяват имената им. До като си мълчите и ги прикривате, ще е така.
yuri
Модератор
Модератор
 
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 6:09 pm

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот SanifleX » Пет Мар 15, 2013 10:26 am

Аз ви предлагам да направите 2 теми в раздела Продажби и те да са: Коректни членове и некоректни членове на форума.Всеки да пише никовете защо е доволен и недоволен от този човек.Така всички ще знаят дали да вземат нещо от този или не,пак и полезно за новите потребители.
SanifleX
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 7:21 pm

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот Крис » Пет Мар 15, 2013 8:51 pm

Здравейте Paulina,
Благодаря от сърце за предложението, но за мое съжаление нямам познати които могат да ми помогнат. А относно възрастта на ярката, когато ги закупих ги получих по куриер. Единственото което знаех е, че са на два месеца, снимки на птиците не съм получавал но не предполагах, че са мешани. Вече ще внимавам повече когато си закупувам птици, и ще се допитвам до вас, ако е удобно разбира се.

Относно некоректните хора които по един или друг начин мамят, наистина трябва да се знаят кои са и особено начинаещите трябва да знаят кои са тези личности. Предполагам, че има и още хора опарени от този човек, но както и да е.

Хубав уикенд на всички
Поздрави,
Крис :wink:
Аватар
Крис
потребител
потребител
 
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Дек 05, 2010 10:21 am
Местоположение: Русе

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот chrisarvor » Пон Мар 18, 2013 9:23 am

аз имам 2 размера на Суматра
голям и по-малък Bantam
така че аз да ви изпрати по-големите, които за мен са големи птици
Купих птици като големи птици в България
може би трябва да растат
Купих си много птици и ги доставят с куриер до finf болен болни много от продавачите тук
но аз се заемем с това
животът е кратък, за да слушам стоновете
chrisarvor
потребител
потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 5:45 pm
Местоположение: SHUMEN

Re: Много ме мъчи.......

Мнениеот nikigeen » Пон Мар 18, 2013 9:52 am

Големите суматра или стандарт са с тегло около 2,5 - 2,7 кг петлите и височина около 55-65 см и са си едни доста едри птици.Ето на тази снимка се вижда какви са младите птици от есента на фона на кокошка легхорн:

Изображение

Тук на снимката съм аз .За по-добра представа съм 1,80 висок и около 90 кг(то стана като за запознанства :lol: )

Изображение
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Следваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта