Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот refab » Пет Мар 22, 2013 2:44 pm

Занапред само при Милчо ли ще могат да се купуват птици?... Може би само неговия магазин и дейност покриват законовите (или ще ги покрият), неспазването на които означавало актове с предвидени глоби до 500 лв.?

За интересуващите се, може би малко некоректно(?) предоставям публично телефонът на д-р Георгиев от институцията (не и знам точно името) на бул. "Данаил Николаев", 7, който е във "вихъра" на събитията, и който телефон открих след известно проучване: 0887 877679

Съсипа се и тази възможност - да се продаде или купи някоя птица (и на само птица)!
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот akademika » Пет Мар 22, 2013 3:11 pm

:nono: refab пак се изказваш не подготвен всеки колега който е регистриран може да си продава стоката на пазара, разбира се придружена с пътен лист. Така е в ЕС - всяко животно което ще участва на изложба или та такъв тип пазар е придружено с пътен лист който доказва че това животно не е болно . Ако на пазара се следи строго за това ще се предотврати продажбата на болни животни с каквито пазара изобилства , а какво по-хубаво от това по - голям контрол по - малко болести :drinks: Така че всеки който не се е регистрирал да побърза :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот bogorodoff » Пет Мар 22, 2013 7:07 pm

akademika написа::nono: refab пак се изказваш не подготвен всеки колега който е регистриран може да си продава стоката на пазара, разбира се придружена с пътен лист. Така е в ЕС - всяко животно което ще участва на изложба или та такъв тип пазар е придружено с пътен лист който доказва че това животно не е болно . Ако на пазара се следи строго за това ще се предотврати продажбата на болни животни с каквито пазара изобилства , а какво по-хубаво от това по - голям контрол по - малко болести :drinks: Така че всеки който не се е регистрирал да побърза :cool:



Да се регистрира къде?
Да се регистрира като какъв?
Да регистрира какво(кое)?

Ако имаш информация ,сподели?!
Аватар
bogorodoff
потребител
потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 4:07 pm
Местоположение: Монтана

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот nikigeen » Пет Мар 22, 2013 7:32 pm

Най-вероятно по местоживеене като стопански обект и на база на него ще се издава пътен лист.А така като се замисля какво представлява магазина на Милчо ,едва ли отговаря на стандартите :D .То целия пазар на нищо не отговаря ,та да не говорим за друго.Те и до сега си минаваха и пишеха актове ама по симпатия :wink: .А бе нали живеем в България ,какво се чудите
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот djoga » Пет Мар 22, 2013 8:11 pm

Нека първо направят пътищата като в ЕС, доходите ни като на тея дето измислиха тоя ЕС, и още куп неща - така както са в ЕС, и тогава вече да гонят дребния търговец и да имат претенции за законност!!! :!
Аватар
djoga
потребител
потребител
 
Мнения: 154
Регистриран на: Нед Сеп 05, 2010 11:20 am
Местоположение: Sofia

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот refab » Пет Мар 22, 2013 8:41 pm

akademika написа::nono: refab пак се изказваш не подготвен всеки колега който е регистриран може да си продава стоката на пазара, разбира се придружена с пътен лист. ..............


Обърнах ти внимание, че ако имаш достойнство*, вече ще е по-подходящо да не влизаш в разговор с мен, особено ако продължаваш с "академичните" ти, често формално и съдържателно несъответни, коментари. Преценката ти, че "се изказвам неподготвен" щеше да е по-резонна, ако не бях изрично отбелязал телефона на този д-р Георгиев - факт, от който се разбира, че има неяснота по въпроса, а освен това я има възможността да се пита (по телефона). В самото заглавие има и въпросителна.

*Считам, че имаш особености, култура и ниво на интелект, вследствие на които общуването ми с теб не е чест за мен! :o :D
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот akademika » Пет Мар 22, 2013 8:47 pm

Рефаб ви е оставил и адреса и телефона идва комисия преглежда помещението и ако покривате критерия ви дават тапия .Колегите канаровъди от София които имат такъв документ се броят на пръсти . Съвсем друг е въпроса как ще се спазва това предписание но се от някъде трябва да се започне .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот akademika » Пет Мар 22, 2013 9:19 pm

Считам, че имаш особености, култура и ниво на интелект, вследствие на които общуването ми с теб не е чест за мен! :nono: не мой с рого
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот refab » Пет Мар 22, 2013 9:30 pm

Мерките, които се предприемат (отново?) относно пазара, се базирали на две нормативни указания:

чл. 137 от Закона за ветеринарномедицинската дейност;

и на Наредба № 41 от 10 декември 2008 г.ЗА ИЗИСКВАНИЯТА КЪМ ОБЕКТИ, В КОИТО СЕ ОТГЛЕЖДАТ, РАЗВЪЖДАТ И/ИЛИ ПРЕДЛАГАТ ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ С ЦЕЛ ТЪРГОВИЯ, КЪМ ПАНСИОНИ И ПРИЮТИ ЗА ЖИВОТНИ

Тези документи - закона и наредбата, може да се намерят напр. в сайта lex.bg
Аватар
refab
потребител
потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 11:48 am
Местоположение: София

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот петър » Съб Мар 23, 2013 10:28 am

Не съм запознат с тези членове и наредби,но ще споделя моите наблюдения за пазара за животни в град Мол-Белгия.Този пазар е традиционен всяка неделя и е само за декоративни животни.Провежда се на голям паркинг в центъра на града,който е освободен от коли между 6 и 14 часа.Там пристигат официално регистрирани търговци с техните каравани и всеки от тях предлага стотици птици,храна и принадлежности за тях.Те са официално регистрирани и под ветеринарно наблюдение и дори в разгара на истерията за птичия грип си продаваха необезпокоявани.Освен тях идват десетки дребни продавачи,техните птици се проверяват от ветеринарен лекар,който им посочва птичката ,която да хванат и я преглежда на място.Абсолютно съм сигурен,че никакъв пътен лист,никой не им иска,а има хора,които идват да продават дори от Холандия.За нерегистрираните продавачи обаче по време на птичия грип беше забранено да продават за месец-два.
Няколко пъти съм запитвал са пренасянето на канарчета и винаги са ми отговаряли,че няма никакъв проблем единични бройки да пътуват навсякъде в Европейския Съюз без никакви документи.Трябва обаче да се спазват наредбите за хуманно отношение-специални клетки и достатъчно почивка за да се дават на птиците храна и вода.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот Мъро » Съб Мар 23, 2013 3:42 pm

петър написа:Не съм запознат с тези членове и наредби,но ще споделя моите наблюдения за пазара за животни в град Мол-Белгия.Този пазар е традиционен всяка неделя и е само за декоративни животни.Провежда се на голям паркинг в центъра на града,който е освободен от коли между 6 и 14 часа.Там пристигат официално регистрирани търговци с техните каравани и всеки от тях предлага стотици птици,храна и принадлежности за тях.Те са официално регистрирани и под ветеринарно наблюдение и дори в разгара на истерията за птичия грип си продаваха необезпокоявани.Освен тях идват десетки дребни продавачи,техните птици се проверяват от ветеринарен лекар,който им посочва птичката ,която да хванат и я преглежда на място.Абсолютно съм сигурен,че никакъв пътен лист,никой не им иска,а има хора,които идват да продават дори от Холандия.За нерегистрираните продавачи обаче по време на птичия грип беше забранено да продават за месец-два.
Няколко пъти съм запитвал са пренасянето на канарчета и винаги са ми отговаряли,че няма никакъв проблем единични бройки да пътуват навсякъде в Европейския Съюз без никакви документи.Трябва обаче да се спазват наредбите за хуманно отношение-специални клетки и достатъчно почивка за да се дават на птиците храна и вода.

Дето се вика европейска работа,аз не мога да разбера какво се хванаха с такива като нас за да изнеса да продавам две канарчета или папагалчета трябва да вадя пътен лист който не могат да ми издадат защото нямам номер на обект.А как да имам ако например в две клетки на балкона си люпя канарчета на какви изисквания трябва да отговарям ако съм просто любител с две клетки и сам изкарал 5 птици за цяло лято.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: Ликвидация на съботния пазар в Подуене?

Мнениеот Dr. Velev » Пон Мар 25, 2013 12:15 pm

В това се състои трагедията . За българина не е необходим дявол в ада . Сега крупните търговци и по скоро магазините ,които продават животни , поради интернета им става трудно да продават на баснолословни цени. Същото се отнася и за птиците , защото повечето хора си купуват канарче /на пример / за 30 лева на пазара , а не за 80 в зоомагазина . Същото се отнася и за зайчета КУЧЕНЦА И ТНТ. Тези хора подтикват властите към неоправдана строгост към любителя , който натиснат до стената предлага скромното си производство на посредници и зоомагазини . Необходимо е недоволство и обединяване около кауза за да се тълкуват разумно законите . Големите риби изяжда малките. Малките трябва да се обединят и да окажат отпор . Затова са дружествата и организациите на любителите .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron