Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот pi4on » Пет Окт 18, 2013 9:31 am

Здравейте,искам да ви помоля за някакво съдействие и да ви подам сигнал за нередност.Работя в системата на БДЖ от пътуващият персонал съм.Напоследък във така наречените фургони(вагони за превоз на колети)се извършва превоз на домашни любимци .Тези превози не са издържани първо по отношение на това че домашните любимци са подложени на голям ама много голям стрес от клопане,тръскане,студ,жега и шум в тези вагони.Другото което е не са в подходящи опаковки.На мен ми се случи да возя морски свинчета в кашон и то сега когато взе да вали и е студено,пак казвам тръскането ,хлопането и най вече течението което се получва от движението на влака ,според вас подходящи ли са за престоя и превоза на тия животинки?Преди седмица мои колеги са возили змий и раци в чували....не съм на ясно ,но не трябва ли съубразно опазването на здравето да има някой придружител и медицинско свидетелство за тия животинки?Мисля че това е нередност и то голяма в която се рискува да получат така наречените си колетни пратки с животни мъртви или увредени.Да оставим разправийте ,които се очакват по адрес на БДЖ ясно е че някой наш шеф от лакомия е разрешил такива превози!!!!Животни опаковани ,като колети със знак ,,Чупливо''!,а да ви кажа ли пък хората които работят в системата ,мислите ли че всички са любвеобилни да пренасят кашони и чували през спалните вагони за да се сложат в купе тия кашони и то на добрата воля на някой от нас?Колетите се возятПО ПРАВИЛНИК в тия раздрънкани фургони,извинявам се за определението-където куче да вържеш ще умре.Не знам на така наречените клиенти ,какво се предоставя като представа за извършвания превоз на техните любимци или може и стока за продаване да е.Но това зависи и от тях,не познавам един или двама с грубо отношение към животните.Може ли да се возят в колети(кашони прорязани с нож дупки) котки,кучета морски свинчета,хамстери и може би кой знае какво.Ние нямаме право да отваряме колетите за да гледаме какво има там.Фирмата която е наела да извършва тази дейност в нашата система е частна,не на БДЖ.Няма никъде документация за да сме първо ние информирани ,какво е разрешено и как да се превозва с вагоните.Никой не ни е дал информациа до днес ,може би вече 5 години!Животинките започнаха да ги возят от лятото.Не знам кой е разрешил ,но в този вагон -фургон освен тях има колети тежки по 35 килограма и понякога дори опасни за тях товари,няма обособено място за поставяне на кашоните с животни.Може всеки един момент нещо да падне при клатенето на влака и да ги прибие.ЩЕ СЕ РАДВАМ НА ВАШЕТО СЪДЕЙСТВИЕ ТОВА ДА СЕ ПРЕУСТАНОВИ!
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот miroki » Пет Окт 18, 2013 9:56 am

Радвам се за загрижеността и такива доброжелателни хора да ни информират.
За съжаление в камиони с много колети се превозват още по-лошо. Като си получавах пъдпъдъците с Лео експрес и като видях върху колко кашона се намираха очаквах, че няма да има нищо живо. Във влак може разбира се и с билет и домашният любимец в купето заедно с нас.
Но през летния период е за предпочитане влакът поради по-малкия престой на пратката. В куриерските фирми се приема след обяд и пристигат след 9 сутринта, а с влак може и по-бързо. Зимата наистина едва ли някой ще вози.
За опаковката сте прав. Нормално е домашен любимец да се превозва в стандартна клетка-къщичка за разходка и транспортиране.
А се праща вероятно от пролетта, защото Лео експрес преустанови тази си дейност. Просто няма с какво друго.
Надявам се няма да ни отнемете и единствената алтернатива.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот pi4on » Пет Окт 18, 2013 1:25 pm

Напрогив ще се боря с всички сили да бъде преустановено това НЕНОРМАЛНО отношение към животните,и проблема да отговаряме ние като обслужваме влаковете, други да трупат актив и пари!
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот miroki » Пет Окт 18, 2013 2:26 pm

Т.е. вашето изискване е ние да изпащаме животните с по-подходяща опаковка, това ли имате в предвид?
Аз колкото яйца съм пратил са пристигнали невредими и цели, за разлика от тези които изпратих с Еконт. С Еконт имам поне 5 случая на счупвания, дори и с много добра опаковка. И един случай с по-лоша опаковка. Докато с влака са ми пристигали цели и почти без опаковка, дори и при вариант само между 2 кори. Животни лично не съм пращал и не мога да коментирам. Но до колкото разбирам скоро ще е подходящо само за хъскита.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот pi4on » Пет Окт 18, 2013 8:43 pm

да :(
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот Мъро » Съб Окт 19, 2013 2:08 am

Аз не разбрах тебе какво те бърка кой как ще си праша или получава птиците.Това е единственият начин за сега хората да разменят животни,всеки си поема риска.То човешката завист и злоба нямат граници.Като си толкова загрижен за тях що не вземеш да ги прибираш във вашето купе на топло,хем животните ще са добре хем може да искараш някой лев,то май това ти е зора както разбирам от прочетеното по горе.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот pi4on » Съб Окт 19, 2013 9:49 am

Хайде да не изопачавате нещата защото съгласно закона за защита на животните това си е грубо нарушение и мен точно това ме дразни че хора които мислят за пари са го допуснали .А по отношение на това че има и такива, които вземат пратки за пари- нека те ви отговорят,аз ще направя допитване до нашите шефове,и си поемайте вие отговорност, ако нещо стане с вашата стока,защото,ако обичате животните няма никога да пишете такъв коментар,просто не сте виждали обстановката във вагоните...ваша работа щом няма вие да отговаряте ако нещо се случи по път...нали не е ваш проблема, а мой ...според вас парите са ми проблема...жалко разбиране на проблема
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот pi4on » Съб Окт 19, 2013 9:53 am

И първо прочетете поста най отгоре,тогава ще коментирате подигравателно за кой как изкарва хляба си
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот Мъро » Съб Окт 19, 2013 2:34 pm

Какво има да чета,царя дава падаря не дава.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот ТЕРИЕР » Съб Окт 19, 2013 5:46 pm

След като Лео престана да транспортира животни използвах Еконт. Използвах подходяща опаковка за двете птици който пратих от София до Пловдив. Почерпих /на ръка/ куриера като му поясних че това са птици и да има по специално отношение към тях независимо че на опаковката написахме, че са водни растения. Въпреки всичко птиците са сложени в допълнителна втора кутия и запечетани!!!! Едната умря прли транспорта, а другата едва се възстанови. Птицата която умря бе дошла при мен от две хиляди километра и умря при транспорт от 130 км. От тогава не пращам птици нито с БДЖ, нито с която и да е фирма.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот nightingale » Съб Окт 19, 2013 8:56 pm

Аз май нещо не схванах.
:think:
Сигнализираш , че се извършва нелегален превоз или коментираш състоянието на БДЖ?
Ако е първото , направи си труда да се осведомиш кое е легален и кое НЕлегален превоз и дали двете неща се различавеат по условията , които са предоставени на животните или просто по една хартийка.
Ако е второто, т.е информираш ни за състоянието на вагоните - ми ние го знаем
Точно затова не се качваме на влак. :D
Змии се транспортират в чували.
Раците са чувствителни към разтворения във водата кислород и за това също се карат на ''сухо''
Морските свинчета са от Мексико. Там предната зима заваля 1 м. сняг . Не знам някой да е съдил метререолозите че са го допуснали.
Коректив дали превоза е удачен за животното е неговото състояние когато пристигне на мястот за където е изпратено.
Щом хората използват тази ''транспортна услуга'' значи нещата са ОК.
Никой няма да прати змия или друго ценно животно по влака ако предния път опита е бил горчив.
Мой приятел си поръча риби от САЩ по легална куриерска фирма .
Дойдоха след месец и половина , естествено умрели . Бяха толкова умрели че в плика нямаше даже и останки от тях.
Пича си плати като поп и тва е.
Що се отнася до това че си забелязала , че животните пътуват без придружител - ми естествено . Никой не иска да се качва на влак освен ако не е крайно прекаран. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: превоз на животни по БДЖ,помислете си!

Мнениеот pi4on » Съб Окт 19, 2013 11:29 pm

по всичко си личи няма какво да споделям-състоянието на БДЖ е идеално за вашите любимци...разбирам повече -стоки! не можах да ви привлека на страната на доброто,поддържайте си вашето становище ,но не се надявайте че ще ви платят това което транспортирате,като ви карат да пишете вместо примерно папагали -тор...оставям нещата на вятъра УСПЕХИ с превозите щом всички мислите че това е изгодно и,,,не неправомерно''А ИЗИСКВАНИЯТА КОИТО ИМАШЕ НЯКОГА БДЖ БЯХА-ВСИЧКО ДА Е С МЕДИЦИНСКО СВИДЕТЕЛСТВО ,КОЕТО ДА УДОСТОВЕРЯВА ЗДРАВЕТО НА ЖИВОТНИТЕ И ОПАЗВА СЪЩО ЗДРАВЕТО НА ХОРАТА,ДА Е В ПОДХОДЯЩА ОПАКОВКА ЗА СЪОТВЕТНОТО ЖИВОТНО КОЯТО ДА НЕ ПОЗВОЛЯВА УВРЕЖДАНИЯ И ПОСЕГАТЕЛСТВА,И ОКОЛНАТА СРЕДА ДА Е ОБОСОБЕНА ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА ТАЗИ УСЛУГА.СЕГАШНАТА ФИРМА НЯМА ДА ПОНЕСЕ ОТГОВОРНОСТ ЗА ВАШИТЕ ПРОБЛЕМИ АКО ВЪЗНИКНАТ НИТО ЩЕ ВИ ДАДЕ ГАРАНЦИЯ ЗА ПРЕВОЗА ЗАЩОТО ВИЕ НЯМА ДА ТАКСУВАТЕ ТОВА КОЕТО Е ДЕЙСТВИТЕЛНО А ЩЕ ВПИСВАТЕ ДРУГО...КРАЙ НА ДЕБАТА!
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Следваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта