Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пръскане срещу хлебарки

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот rscossworth » Чет Авг 14, 2014 6:31 pm

С каква отрова пръскате против хлебарки? Можете ли да препоръчате някаква?
rscossworth
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 3:12 pm

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот miroki » Чет Авг 14, 2014 10:14 pm

Смених всичко, което се сетих и ефект нямаше. Въпреки, че отдавна имах един флакон на Брос (мисля Bross) от Кауфланд или Елитис. Не го използвах както пише. След много мъки и след 3-4 години престой в килера, го изпръскахме. И за първи път видях жертви. До тогава айкън, фендона, раид, други течни препарати, шабен пасте, кутийки, къщички, никакъв ефект или поне не видим. Без да видя умряла хлебарка, не от чехъл или старост. Е единствено големите къщички се вижда, че се събират вътре, но от това ползва няма. Събирам и съседските.
Напръскай с Брос и затвори както пише. Аз проветрях веднага и не действаше. Излезте за 1 час и после проветри, като излезете после пак за час два. Пробата бе само в кухненския бокс и ми трябваше не целия флакон. За цял апартамент не знам колко флакона трябват.
В хола имам аквариум и не смея да пръскам.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот rscossworth » Съб Авг 16, 2014 10:07 am

Ще го пробвам това с BROSS. Лошото е че и аз имам аквариуми в едната стая. Папагала ще го преместя лесно, кучетата също, но аквариумите няма как. Дали ще натровя рибите?
rscossworth
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 3:12 pm

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот stoianov » Нед Авг 17, 2014 9:20 pm

miroki написа:Смених всичко, което се сетих и ефект нямаше..... До тогава айкън, фендона, раид, други течни препарати......


А с Ектомин пробва ли?Щото аз го ползвам от години и съм доволен, даже последния път като пръсках двора, на следващия ден имаше към десетина хлебарки.....умрели.Ама от пръскането ли, от жегата ли.......не знам. :lol:
Сега сериозно, за всички видове гадинки пръскам само с ектомин или неостомозан,даже и директно върху животните, обаче вие с тези аквариуми.....незнам. :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот rscossworth » Нед Авг 17, 2014 9:37 pm

Аз ако нямах домашни любимци отдавна да съм си решил проблема с дихлоро-дифенил-трихлороетан, но уви...
rscossworth
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 3:12 pm

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот stoianov » Нед Авг 17, 2014 11:32 pm

rscossworth написа:Аз ако нямах домашни любимци отдавна да съм си решил проблема с дихлоро-дифенил-трихлороетан, но уви...


:nono: :nono:
Употребата на ДДТ е забранена поради вредното действие върху човешкия организъм - уврежда черния дроб, сърдечно-съдовата система, централната нервна система, спомага за появяването на тумори и предизвиква много мутации, освен това се акумулира в почвата, където може да се задържи десетки години. Заради ДДТ белоглавите орли са застрашени от изчезване.......
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот miroki » Пон Авг 18, 2014 10:22 am

Вчера пръсках в едната стая с аквариум, тази сутрин бяха още живи рибите и скаридите. Довечера ще видя пак.
После ще пробвам и този препарат.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот akademika » Пон Авг 18, 2014 11:08 am

Много народ го хвали този ектомин и го препоръчах на един колега човека изпръска 3 шишета и каза че няма никакъв ефект става въпрос за паразити по канарите които през деня се крият в помещението а нощно време ги нападат . Каза че е правил дори и по-силен разтвор но без ефект .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот stoianov » Пон Авг 18, 2014 9:56 pm

akademika написа:Много народ го хвали този ектомин и го препоръчах на един колега човека изпръска 3 шишета и каза че няма никакъв ефект става въпрос за паразити по канарите които през деня се крият в помещението а нощно време ги нападат . Каза че е правил дори и по-силен разтвор но без ефект .


Аз използвам ектомин от много години и съм много доволен.Където съм пръскал , след него не оставя нищо живо.Пръскам директно върху животните, целия двор, стените и оградите, асмата, розите, сливата/за листни въшки/.Повтарям след 14 дни.По силен разтвор не ми се е налагало да правя.
Другото което препоръчвам е Неостомозан, обаче "наливен" от оригинално 1 литрово шише.Според мен е много добро с по-дълъг ефект, но и двойно по-скъпо.
Особено ефективен при оси.
С тези пръскам аз, доволен съм, нямал съм проблеми.Учудвам се, че при твоя колега ектомина не действа.Явно не е пръскал самите канари/и по добре/, защото при по високи дози, явно кожата гори и направо полудяват.Това съм го виждал при гълъби/малки/ на мой приятел.Така че внимавайте.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот akademika » Вто Авг 19, 2014 9:17 am

И канарите е пръскал без никакъв ефект . Аз ползвам Гиамектин но и тука съм споделял че от него са ми умирали някои от третираните птици и за това човека не иска да го ползва . Относно ектомина според мен каквато е цената такова е и качеството . На моя комшия не му се дават парички за медикаменти иначе до сега да си беше изчистил помещението . Медикамент от 1/2 лева нема как да е ефикасен .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот rscossworth » Вто Авг 19, 2014 2:00 pm

Ясно, няма да е гиамектин.
rscossworth
потребител
потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 04, 2013 3:12 pm

Re: Пръскане срещу хлебарки

Мнениеот miroki » Вто Авг 19, 2014 3:06 pm

Рибите още са живи не се притеснявай.
Ако имаш компресор, който вкарва въздух го спри или махни маркуча. Остава само помпа, която върти водата. При мен е така и няма ядове.
След като намерих определено количество жертви (от хлебарките) снощи пак повторих по-сериозно напръскване и рибите още са живи.
Ще повтарям през определен период до изчезването им. В банята почнах със Саво, общи взето все "приятни" миризми. Дано избягат.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта