Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Има ли тук любители на хищните птици?

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Чет Дек 26, 2013 8:13 pm

Ех ако можеха и Калифорнийците да правят това с кондора , нямаше да хвърлят милиони долари за проекти.
Убризгват , припремят , хранят , адаптират и пускат.
Колко простинко. :D////// :| А бе г/ин национал географик/станция Габрово/незнам за калифорнийците и техните кондори нито ме интересуват....Тук става на вьпрос за скалният орел...мойта птица е извадена в заточеништво....един од пьрвите хора в тези простори на Балкана който е успял да извади,одхрани и лови сьс тях това е г/дин Мариан Жижанович.Аз си е купих од него преди 8 години.Женска птица койато е опрьстенена и заведена под мое име в министарството и тд,и тд....за цената няма да ти говоря заштото предполагам че за теб това са много големи пари... Това не етака лесен процес като това да хванеш един славей,и кад свикне в кафеза и се навикне на теб да го снимиш и кажеш..../ТОВА Е РЬЧНО ОДХРАНЕН ОД МЕН СЛАВЕЙ :shock: гле,оди сега гуглай и пак напиши някоя глупост :cool:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Дек 27, 2013 10:47 am

Преди повече от 8 години в зоопарка в София с излюпиха едни от първите скални орли в Европа. Двойката сама отгледа малките си.
В доста държави развъждат орли в неволя като се набляга на самостоятелно отглеждане на малките.
При теб женската е инпринтирана и единственият вариант е я оплодиш изкуствено /кой ще ти помогне в тази процедура??? Кой ще взме семе от мъжкия???/и после да се правиш на мъжки орел и да участваш в отглеждането на малки ако тя въобще легне и ги мъти.
Други вариант е да вземеш снесените яйцата и да ги инкубираш и т.н. При развъждането се използват разни фокуси като хормони и подобни с цел женската да снесе повече яйца тоес да се реализира по голяма печелба от поколението. Процедурите са много и трудни и наистина орлите не са пуйки.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Пет Дек 27, 2013 5:18 pm

Виждам от това което написа че се разбираш од хищни птици...прав си за всичко това.... птицата е импринтирана вярно,ште е осемени жената од приятелят ми при когото е дьржа...тя работи като главен ветеринар в зоолошкият в Загреб засега нямам опит вьв това обаче за всичко постои пьрви пьт така че не се притеснявам....ако и сгреша,следващият пьт няма да се повтори...На свойте грешки хората се учат :wink:нали???
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот nightingale » Пет Дек 27, 2013 7:32 pm

winston1 написа: Това не етака лесен процес като това да хванеш един славей,и кад свикне в кафеза и се навикне на теб да го снимиш и кажеш..../ТОВА Е РЬЧНО ОДХРАНЕН ОД МЕН СЛАВЕЙ :

Така е.
Това не се купува с пари.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Пет Дек 27, 2013 8:49 pm

nightingale написа:
winston1 написа: Това не етака лесен процес като това да хванеш един славей,и кад свикне в кафеза и се навикне на теб да го снимиш и кажеш..../ТОВА Е РЬЧНО ОДХРАНЕН ОД МЕН СЛАВЕЙ :

Така е.
Това не се купува с пари.

:shock: Пей си ли пей Пенке ле кой ли те слуша....ами че и твойта работа е сьщата ....ай бегай бре на всяко гьрне си капак...не ти ли омрьзна по вече г/син Славей, аз да бях в твойта кожа щях да се покрия с ушите си щях да си мьлча :(
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Пет Дек 27, 2013 9:07 pm

При развъждането се използват разни фокуси като хормони и подобни с цел женската да снесе повече яйца тоес да се реализира по голяма печелба от поколението. Процедурите са много и трудни и наистина орлите не са пуйки. ......................................................................... Всеки савет ще ми е од голяма помощ,аз несьм од хората които нещо незнаят а се правят големи акьлии....това сьс фокусите /сьс хормоните /ще бьда благодарен ако ме отвориш.....само не тук че има онез които много четат и преписват...да не осване мнението ти в някой друг форум под ДРУГО име :lol: п.с дай ми скайп ако имаш ... ще ми бьде драго да разменим опит :cool:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот humanus » Вто Дек 31, 2013 10:01 pm

ТЕРИЕР написа:На колко години и откъде е мъжкия?

Аз не съм любител на хищните птици. Зная ,че те са полезни понеже понякога ядат МЪРША. Бих отгледал една такава огромна птица за да поизяде някои мърши в парламента !
humanus
потребител
потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 1:17 pm

Предишна

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron