Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Има ли тук любители на хищните птици?

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот vanko » Нед Май 03, 2009 1:16 pm

Я всеки да каже дали харесва хищните птици.
vanko
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:15 pm

Мнениеот Paulina » Нед Май 03, 2009 1:30 pm

На мен по ми харесват совите ( и те са хищни ) , а от тях - най- малките !
:D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Пет Май 08, 2009 12:20 am

Априлски топъл и приятен ден.Над житните поля се извисяват чучолиги и раздират небето с празничните си и безпирни песни.Разпалени от любовният аромат на пролетта те придават на полето необикновенна и тържествено музикална красота. Ето една .Излита от земята и с кръгови движения описва сякаш любовен елексир от невероятно красиви звуци.Изкачва се все по-нависоко и по -нависоко. И колкото повече се отдалечава от земята толкова по-разпалено пее. От високо по-надалеко се чува песента и и тя сякаш разбира това и иска като, че ли да стигне таванът на земята.Почти се загубва от погледа ми.Остава като малка точица на фона на синята шир.Пее ,пее,пее и пее.Докато и последните сили не я напуснат. После бавно с разтворени крила започва да се спуска на там от където излетя.Песента и обаче не спира.Дори падайки тя продължава да го прави.Само дето тържествените трели сега са някак меланхолични и по-тъжни. Сигорно защото наближава нас простосмъртните.Сигорно защото не достигна до небето.Не знам,знам само че излитайки тя пееше по красиво. Ето наближава зеленият килим и се приглася да кацне за да си почине. ......От някъде се чу сянка.Да именно се чу ,защото се движеше прекалено бързо за да се види.Не само аз наблюдавах птицата. Изгладнелият ястреб също не беше я изпуснал от погледа си.Той я бе проследи до капакът на земята и знаейки че тя ще се умори, сега...напада. Ох само как напада.Това не е птица ,не е хищник, това е тъмна сянка която се плъзга над земята с неописуема сила и красота.Беше безпопгрешен в преценката си. Трябваше да стигне до нея точно когато тя е почти до земята.Птицата обаче го забеляза и изтисквайки си и последните сили направи рязка маневра като се насочи отново нагоре.Ястребът от своя страна знаеше ,че трябва да държи жертвата си близко до земята.Там над зеленият килим той беше по-силен.Трябваше да я държи под себе си докато я хване. .....онемях Изведнъж ме полазиха тръпки и ми изби студена пот.Това което до преди миг беше наслада за сетивата ми сега се превръщаше в жертва.Чучолигата замаха с всичка сила и се устреми нагоре.Той я следваше. Нагоре ,нагоре,нагоре докато се загубиха от погледа ми.Стисках палци на малката влюбена птичка и се молех за нея.Но сякаш имаше и нещо друго... Тайно се възхищавах на сянката която правеше небето толкова малко и нищожно.Това го можеше само той....Ястребът врабчар.Това се случи когато бях може би на 10г. Сега съм доста по-голям но възхищението ми към тази птица си остана и до днес.По късно научих,че техният девиз ако можеше да се опише с човешки думи ,би звучал така:ПРЕДПАЗЛИВ-НО МНОГО СМЕЛ :cool:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm


Мнениеот sandan » Чет Юли 23, 2009 9:39 pm

Kak с четири екземпляра въстановяват изчезнал вид ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот nightingale » Чет Юли 23, 2009 10:07 pm

Че то тоя керкенез не е изчезнал.Белошипата ветрушка от край време си е рядка за нашата страна.Тя предпочита други биотопи.Малко по-сухи и препечливи.Да не говорим ,че с два мъжки(птиците вляво), една женска(птицата вдясно) и едно пиле на няколко месеца (по средата)вид не се връща :D Карай нали и от зелени бълкани заплата вземат :wink: . Да им е сладко :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Емо » Чет Юли 23, 2009 10:43 pm

Без да имам желание да споря с Вас приятели - ще каже че в БГ на всяко добро начинание намираме "кусури" и го оплюваме !

С настаняването им в Спасителния център започва дългосрочна програма за възстановяването на вида на българска територия. Началото й ще бъде обявено официално на 28 юли в Спасителния център за диви животни


Това е цитат от статията на вниманието на пишещите по горе Емо-sandan и nightingale - удебелил съм важното!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот nightingale » Чет Юли 23, 2009 10:58 pm

Не се сърди приятелю. :cool: Нищо лично ,но знаеш ли защо в река Марица няма пъстърва.....Разбирам те. И аз искам да фъркат разни животинки над главата ми.И то колкото се може повече......Но не можеш да ме накараш да се ухиля на институция като тази на която заплатите ги даваме ние данъкоплатците, а те с някаква си ''мис'' цицория и 4 немски пилета ще започнат'' дългогодишна програма''.Ами все едно да пуснат в Марица гореспоменатата пъстърва. :cool: ...Да не говорим,че залесяване,зарибяване и заселване не става постепенно.Или го правиш с нужните бройки или се хилиш на данъкоплатеца в очите....казах и преди , да им е сладко :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот pi4on » Пон Авг 03, 2009 9:40 pm

:|
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот Paulina » Пон Авг 03, 2009 11:10 pm

Емо написа:Без да имам желание да споря с Вас приятели - ще каже че в БГ на всяко добро начинание намираме "кусури" и го оплюваме !

С настаняването им в Спасителния център започва дългосрочна програма за възстановяването на вида на българска територия. Началото й ще бъде обявено официално на 28 юли в Спасителния център за диви животни


Това е цитат от статията на вниманието на пишещите по горе Емо-sandan и nightingale - удебелил съм важното!

Кой каквото ще да каже , но Емо е прав !!!

Качил е човека един линк , и вече се нахвърляте върху него , така , сякаш е негова идеята да се възстановява по този начин застрашен вид птица . . .
А това , с кусурите наистина ми е много познато ( откакто съм във форума ) - дали ще е превод , статия или " изказване " - дайте първо да го оплюеме , а пък после ще видим !!!
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот sandan » Вто Авг 04, 2009 10:09 am

Не мисля че с това което съм написал съм обидил Емо ,знам че и той не го е приел така.Просто си коментираме културно и без лоши чувства.А това че повечето неща в България се вършат половинчато и с цел отчитане на дейност не е тайна за никого .Ще се радвам да не съм прав и да се радваме на една голяма популация на тези птици.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

След 10 години .... :)

Мнениеот Емо » Вто Авг 04, 2009 10:13 am

sandan написа:Не мисля че с това което съм написал съм обидил Емо ,знам че и той не го е приел така.Просто си коментираме културно и без лоши чувства.А това че повечето неща в България се вършат половинчато и с цел отчитане на дейност не е тайна за никого .Ще се радвам да не съм прав и да се радваме на една голяма популация на тези птици.


Разбира се адаш - знам че от теб лоши чувства не могат да тръгнат !

И аз ще се радвам ако примерно след 10 години успея да Ви пратя линк към статия която отразява успехите на програмата с успешно разселване на тези птици в България!

Пирятен август на всички !
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Следваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта