Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Има ли тук любители на хищните птици?

Тук можете да пишете за всичко, не свързано с птиците.

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Чет Дек 19, 2013 7:50 pm

ТЕРИЕР написа:На колко години и откъде е мъжкия?
....Сега има 8 години..миналата година за пьрви пьт снесе 3 яйца обаче не успях да е заплодя заштото не бях се припремил за това....тази година ще се припремя....родителите и са внесени от Казахстан и този човек успешно ги размножава вече 7/8 години...надявам се че и аз ще успея в това :cool: незнам как се качват снимки иначе бих могьл да сложа и нейните за да е покажа...
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот TK3C-74 » Чет Дек 19, 2013 9:15 pm

''припремил за това....тази година ще се припремя.''
ей това не го разбрах :think:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Пет Дек 20, 2013 12:54 am

[quote="TK3C-74"]''припремил за това....тази година ще се припремя.''
ей това не го разбрах :think:[/quoteПри орлите полното сазреване става след 5/6тата година/като са в природата а кад са заточени след 7та до 10тата година така че неможеш да знаеш с сигуност кога ште снесе..Пьрвото яйце го снесе на 28 март миналата година....од 1то до следващото има 2 до 4 дена вьв които трябва да се убризга сперма за да се заплоди следващото иначе ще имаш празни яйца и няма пилета... :cool:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Пет Дек 20, 2013 1:07 am

winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Пет Дек 20, 2013 1:13 am

....Eто това е мойта птица... на края успях да е кача
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот gandalf_hsr » Нед Дек 22, 2013 9:23 am

Здравейте как се опложда орела изкуствено или се носи на колега с мъжки орел.Може ли да се оплоди като се пусне при диви орли,ще се върне ли обратно обученият орел при стопанина си.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот winston1 » Вто Дек 24, 2013 2:22 am

gandalf_hsr написа:Здравейте как се опложда орела изкуствено или се носи на колега с мъжки орел.Може ли да се оплоди като се пусне при диви орли,ще се върне ли обратно обученият орел при стопанина си.

Опложда се искуственно.Можеш да е пустнеш вьв природата но повече няма да се вьрне бил мьжки или женски За всяка хищна птица стопаниньт и е само извор на храна....те не са като кучетата да можеш да ги издресираш ела,отиди.донеси :cool: Ако нещо сгрешиш може чак и да те нарани...Случвало ми се е да пустнем своят орел на повече од допустимото за нея тегло на което ме слуша и се врьща и да не ме послуша като е викам да дойде. Оставял сьм е цяла нощ в планината.....сутринта сьбуждане в 5 часа преди сьмване и на сьщото место кьдето сьм е видял за последен пьт....вьрвиш по пьтя бавно и викаш е.... а тя е тука някьде,наблизо и не се обажда ....докато не огладнее и така изведньж започва да се вие и крешти изнад теб...Вярвайте ми ,този кряськ кат се чуе милва ти ухото като да си чул синфонията Малка нощна музика од Моцарт :cool: Когато сама улови плен и се наяде,преноштува,одлети пак убие и така няколко пьти НЯМА ШАНС ДА СЕ ВЬРНЕ....едноставно подивява.... Това не е домашен любимец това е ПРЕДАТОР :wink:
winston1
потребител
потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 9:16 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот gandalf_hsr » Вто Дек 24, 2013 10:19 am

Нали може да се монтира gps за проследяване на птицата,не е ли препоръчително всеки собственик на такава птица да монтира такава система за да може да си намери птицата по лесно и да не обикаля по цели часове в търсене.За ловене с хищни птици трябва ли разрешително за ловец (все пак птицата ловува) и членуване в ловна дружина."...изведньж започва да се вие и крешти изнад теб...Вярвайте ми ,този кряськ кат се чуе милва ти ухото като да си чул синфонията Малка нощна музика од Моцарт..." За крясъка със сигурност милва ухото но и да ти кацне такава мощна и красива птица на ръката пълни със сигурност душата.
Аватар
gandalf_hsr
потребител
потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Дек 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: с.черничево обл.пловдив общ.хисар

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Дек 24, 2013 6:12 pm

Убризга сперма???? Припремя??? Тези думички ги чувам за първи път и искам да знам какво действие се крие зад тях.
Според мен две от сложните думички при размножаването на хищни птици са инпринтиране и стрипване.
Тази птица на клипа е с произход Европа и няма нищо общо с Азия /поне по външни белези/.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот nightingale » Вто Дек 24, 2013 7:02 pm

Размножаване чрез искуствено оплпждане :|
Бива ....ама малките на скалния орел са гнездожилци.
Е, нищо де.
Карай , купон да става.
Дето пуйки , там и орли.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот nightingale » Вто Дек 24, 2013 7:02 pm

Размножаване чрез искуствено оплпждане :|
Бива ....ама малките на скалния орел са гнездожилци.
Е, нищо де.
Карай , купон да става.
Дето пуйки , там и орли.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Има ли тук любители на хищните птици?

Мнениеот pumpkin » Вто Дек 24, 2013 7:42 pm

Мажският е от Македония от времето на Апександър Макекедонски :lol:
pumpkin
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 10:10 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Разни

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron