Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Някои практически съвети преди развъдния сезон

Някои практически съвети преди развъдния сезон

Мнениеот Dr. Velev » Нед Окт 26, 2008 12:28 am

Публикацията е преместена в сайта :

Практически съвети преди развъдния сезон
Последна промяна Dr. Velev на Нед Окт 26, 2008 9:26 pm, променена общо 1 път
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот nightingale » Нед Окт 26, 2008 12:50 pm

Благодаря за поста който сте пуснал.Мисля ,че ще е много ценен за всички нас.Я кажете от къде да си набавя чист нитромедазол,че ползвам трихомонацид и все бера срамът като отида в някоя хуманна аптека.Имах и едно руско /трихопол/ но свърши.То и нитромедазолът не е ли руски медикамент който не се внася тук.МЕТРОНИДАЗОЛЪТ май по лесно се намира. И още нещо искам да попитам.Различните трихомонади не паразитират ли в чревният тракт и в половите органи на птиците.Не знаех,че ги има и по очите.Ще съм благодарен ако напишите повече за това.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Dr. Velev » Нед Окт 26, 2008 9:11 pm

Трихомоназата по птиците е една доста стара болест , но на фона на масовото приложение на силни антибиотици , като профилактика , става много актуална . В България сред любителите на декоративни птици е известна под наименованието -"болест на очите " или" италянската болест", защото предимно се появява при вносни птици .
Ще се постарая да напиша подробна статия на тази тема . В италианските и немските списания има доста материали в тази насока , както и сериозни научни изследвания ,поради факта , че нанася серизни вреди на въдствата .
Най подходящ препарат в момента е на немската фирма ЧЕВИТА , чийто препарати се внасят в България от АСКЛЕП с представителства в София, Стара Загора и Бургас http://www.chevita.com/de-int/tauben/be ... niasis.php
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот todpetrov » Пет Окт 31, 2008 10:13 pm

Браво д-р Велев за статията :) много е полезна :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

относно трихомонацид

Мнениеот rusen pd » Пон Мар 12, 2012 10:52 pm

във пловдив се продава ронидазол и ридзол белгийски и диметронидазол на сносни цени и трихомонозата е болест на хранопровода в началото и със усложняване се прехвърля и на други вътрешни органи това са многоклетъчни камшичести амебни микроорганизми които се размножават по нараанени места на лигавицата и образуват бяло жълти сиренообразни налепи и зачервяване и неприятна милризма при птиците наричат я гангрена на народен език добре е да се лекува във начална форма и да се прави профилактика на 3 месеца по 3 дни
rusen pd
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 4:21 pm

Re: относно трихомонацид

Мнениеот nightingale » Вто Мар 13, 2012 12:31 am

rusen pd написа:във пловдив се продава ронидазол и ридзол белгийски и диметронидазол на сносни цени и трихомонозата е болест на хранопровода в началото и със усложняване се прехвърля и на други вътрешни органи това са многоклетъчни камшичести амебни микроорганизми които се размножават по нараанени места на лигавицата и образуват бяло жълти сиренообразни налепи и зачервяване и неприятна милризма при птиците наричат я гангрена на народен език добре е да се лекува във начална форма и да се прави профилактика на 3 месеца по 3 дни

Переш с трихомонацид за вагинална употреба и си свиркаш.
Струва 2-3 лева близтера.
Мисля че флаконът беше по 250мг.
Съдържа метронидазол - перфектно средство против камшичести.
Изпробвано :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: относно трихомонацид

Мнениеот sandan » Вто Мар 13, 2012 2:52 pm

nightingale написа:
rusen pd написа:във пловдив се продава ронидазол и ридзол белгийски и диметронидазол на сносни цени и трихомонозата е болест на хранопровода в началото и със усложняване се прехвърля и на други вътрешни органи това са многоклетъчни камшичести амебни микроорганизми които се размножават по нараанени места на лигавицата и образуват бяло жълти сиренообразни налепи и зачервяване и неприятна милризма при птиците наричат я гангрена на народен език добре е да се лекува във начална форма и да се прави профилактика на 3 месеца по 3 дни

Переш с трихомонацид за вагинална употреба и си свиркаш.
Струва 2-3 лева близтера.
Мисля че флаконът беше по 250мг.
Съдържа метронидазол - перфектно средство против камшичести.
Изпробвано :wink:


А с трихомонацид за перорална употреба дали ефекта ще е същия :?: :wink:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Някои практически съвети преди развъдния сезон

Мнениеот nightingale » Вто Мар 13, 2012 8:54 pm

Ами в пред вид биологията на жената , нейните недостатъчци ,качества и капризи , фармацевтиката като ,че ли е застъпила този медикамент най вече за вагинална употреба.
Но да, Емо , сигурно ефектът ще е същия. :D
Аз понеже обичам да създавам въпроси след себе си ,много ми беше кеф като отида в аптеката и кажа ;
''Искам 25 опаковки трихомонацид..... ааа между другото и 5 тетрациклин...
Аптекарките се смайваха с мен.
Имаш зоомагазин , знаеш как е .

пп за незнаещите - водата в аквариумите и животните в тях е добре да се третират редовно срещу такива организми ..
Не ,че нещо друго.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Някои практически съвети преди развъдния сезон

Мнениеот sandan » Сря Мар 14, 2012 4:44 pm

nightingale написа:Ами в пред вид биологията на жената , нейните недостатъчци ,качества и капризи , фармацевтиката като ,че ли е застъпила този медикамент най вече за вагинална употреба.
Но да, Емо , сигурно ефектът ще е същия. :D
Аз понеже обичам да създавам въпроси след себе си ,много ми беше кеф като отида в аптеката и кажа ;
''Искам 25 опаковки трихомонацид..... ааа между другото и 5 тетрациклин...
Аптекарките се смайваха с мен.
Имаш зоомагазин , знаеш как е .

пп за незнаещите - водата в аквариумите и животните в тях е добре да се третират редовно срещу такива организми ..
Не ,че нещо друго.
:drinks:


Знам какво е :D :D
Аз често заедно с трихомонацида пък купувам и 20 спринцовки (използвам ги за фина работа със силикон) и нали съм (всъщност доскоро бях ) с дълга коса, и по-възрастните продавачки ми хвърляха изпепеляващи погледи :D . Хем наркоман, хем болен. Аз живея в малък град и след такова пазаруване често някой добронамерени хора предупреждават родителите ми, че от сигурен източник имат информация че съм наркоман :D :D :D
Преди месец майка ми ми се обади да ми каже, че са и се обадили да я информират, че и двамата със съпругата ми сме пропаднали. Интересното в случая е, че майка ми живее в Лондон :lol: :lol: :lol:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Някои практически съвети преди развъдния сезон

Мнениеот sandan » Сря Мар 14, 2012 4:52 pm

Сега се сетих :idea:
Преди няколко години две коли ходихме до Чехия на една изложба. Още на излизане от Бг на митницата като ме видяха с кожено яке и дълга коса и директно ни препратиха в халето за пълна проверка, даже доведоха и куче :o . Това се повтори на Сръбската, Унгарската (там ми взеха стек Лъки ,много ме заболя) и Чешката митница. На връщане всички канарчета бяха в колата на Б.Велев а аз бях отпред като митничарска примамка. Плана проработи и на почти всяка митница мен ме отбиваха за пълна проверка а втората кола необезпокоявана минаваше пълна с птици :D :D :D . Стига да не бързаш е много интересно.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Някои практически съвети преди развъдния сезон

Мнениеот rusen pd » Сря Мар 14, 2012 8:27 pm

с трихомонацид за перорална съм карал доста дълго време но неприятното при него е че всеки ден трябва да ловиш птичките и да им го слагаш в човката а при ронидазола и диметронидазола слагаш във водата за пиене и той се разтваря и не е нужно да тормозиш излишно птичките ама за вагинално ползване не съм ползвал щом колегата найтиингейл казва че е добро значи е добро
rusen pd
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 4:21 pm

Re: Някои практически съвети преди развъдния сезон

Мнениеот sandan » Чет Мар 15, 2012 11:24 am

rusen pd написа:с трихомонацид за перорална съм карал доста дълго време но неприятното при него е че всеки ден трябва да ловиш птичките и да им го слагаш в човката а при ронидазола и диметронидазола слагаш във водата за пиене и той се разтваря и не е нужно да тормозиш излишно птичките ама за вагинално ползване не съм ползвал щом колегата найтиингейл казва че е добро значи е добро

Не е нужно да го слагаш в човката, става и в мека храна а при по-упорито разбъркване и с вода.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Статии и публикации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron