Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Препоръчайте книги за канарчета

Препоръчайте книги за канарчета

Мнениеот rookie_gyn » Вто Дек 09, 2008 5:04 pm

Не знам дали мястото на тази тема е в този раздел, но ще помоля по-опитните и най-вече тях да препоръчат сериозна литература за канарчета-книги и/или издания на периодичния печат, за да може независимо от форума и достъпа до интернет да притежаваме и полезно четиво. Както и по възможност да дадат данни откъде да се снабдим с тези материали.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот miv.1959 » Чет Дек 11, 2008 12:41 pm

Даже за някой, канаровъди от по-старото поколение, като мен, много интересно. На времето четяхме литература за канарите само от изданията на "Земиздат" от Николай Грудев и някоя кнежкя ат руската литература, сега с навлизане на новите технолотии, виждам колко много сме изостанали. Но все - пок съм доволен, че колегите споделят опита си и продължаваме да се учим, дори от по - младите.
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana

Мнениеот nightingale » Съб Дек 13, 2008 12:58 am

В България все още не се превеждат много книги по темата.От времето на ''земиздат'' е изминало много но освен с няколко книги от тогава това никак не се е променило.Има една книга преведена от немски ''канарчета'' За нея се сещам в момента.Повечето добра литература е на английски немски или руски,съжалявам.В книгата ''декоративни птици'' има доста голям раздел посветен на канарчето но и там всичко е преписвано от по-старата литература. С две думи,пълно дръвце.Има обаче доста електронни издания които са добри.Ето едно местенце за разбиращите руски. http://zoometod.narod.ru/metod_ptica.html Ако ви трябват други сайтове :D свиркайте.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Dr. Velev » Нед Дек 14, 2008 12:28 am

Здравейте колеги , не желая да се натрапвам , но притежавам доста богата библиотека на тема канарчета . От най -стрите книги до най -новите . Получавам години наред орнитоложките списания / декоративни птици / от Италия и Германия . На базата на тези материали нашият клуб БНКЦК издаваше информационен бюлетин в продължение на 5 години . Там се отразяваха всички новости , както и фундаментални статии. Тези материали освен на хартиен носите ги има и на електронен и доколкото знам от Емо,те са предоставени на нашия модератор . За съжаление спряхме издаването на този бюлетин поради липса на интерес/Старите канаровъди твърдяха , че тези неща ги знаят итнт. Лично аз се уморих да се боря с дебели и прости глави и затова престанах да ходя на пазара . Ако модераторите преценят , че е възможно във форума може да се открие нещо като "училище". за подобно нещо споменава и Елена.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот AleSio » Нед Дек 14, 2008 12:49 am

Мненията на доктор Велев винаги са били много полезни за всички нас.Хубаво е да има човек във форума,който освен да дава адекватни съвети за лечението на птиците ни би могъл да е от полза и със съвети при самото им отглеждане,селекция и оптимални условия на живот
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот sandan » Нед Дек 14, 2008 2:20 am

Бюлетините от последните 2 години ги има само на хартия , но сега ги преписвам и ще ги кача във форума .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот shikata » Нед Дек 14, 2008 8:12 pm

А аз лека полека качвам статиите които са на електронен носител в сайта :) .
Ако искате ще отворя тема(ако ви улеснява) в която да вписвам постоянно статиите които качвам в сайта.
И ако имате нужда от качване на статия която ви е нужна в момента ще пишете там и ако я има ще я качвам по най бързия възможен начин.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

За книгата

Мнениеот lovealf » Нед Фев 08, 2009 10:04 pm

Ето линк, има 200 и нещо страници... http://www.book-bg.com/details.php?id=17858
Изображение
Аватар
lovealf
потребител
потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 4:09 pm

Инсталирай си ...

Мнениеот Станислав » Пет Фев 27, 2009 7:19 pm

sandan написа:Бюлетините от последните 2 години ги има само на хартия , но сега ги преписвам и ще ги кача във форума .

... някоя програма за конвертиране - т.н. система за оптично разпознаване на символи, и не си губи времето с набиране!
Сканираш, конвертираш и чат-пат поправяш някоя буква от по-смотаните шрифтове.
Напр. ABBY FineReader - перфектна е!
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Re: Инсталирай си ...

Мнениеот sandan » Пет Фев 27, 2009 7:24 pm

Станислав написа:
sandan написа:Бюлетините от последните 2 години ги има само на хартия , но сега ги преписвам и ще ги кача във форума .

... някоя програма за конвертиране - т.н. система за оптично разпознаване на символи, и не си губи времето с набиране!
Сканираш, конвертираш и чат-пат поправяш някоя буква от по-смотаните шрифтове.
Напр. ABBY FineReader - перфектна е!


Намерхме ги на дискове.Благодаря за съвета ама съм зле с компютрите :(
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Инсталирай си ...

Мнениеот Станислав » Пет Фев 27, 2009 7:32 pm

sandan написа:Намерхме ги на дискове.Благодаря за съвета ама съм зле с компютрите :(

Ами, качвай тогава :D
Ако са на дискове, има ли начин да се снабдя с копие?
И какво всъщност съдържат? - Теоретически насоки, споделяне на опит или само разни организационни проблеми ...
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Мнениеот shikata » Пет Фев 27, 2009 7:45 pm

Ще се качат, моля само за търпение, че все пак не разполагам с много свободно време напоследък, а си е трудоемко качването и най вече оформлението в сайта.Но обещавам да качвам поне по две на седмица :wink: и ще открия една нова тема в която са изброени качените статии в сайта
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Следваща

Назад към Статии и публикации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron