Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Към админите и модераторите.

Към админите и модераторите.

Мнениеот амадинчо » Чет Юни 11, 2009 6:14 pm

Здравейте!В сайта има само за канарчета статий, бих ви предложил нещо.Ако искате аз да напиша нещо, после някой да ме поправи нещо ако има нередно и да го побликувате!
Аватар
амадинчо
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 11:37 am

Мнениеот nightingale » Чет Юни 11, 2009 9:24 pm

Пиши де. Тук е мястото за това.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот shikata » Чет Юни 11, 2009 11:57 pm

Причината е че, се ползват в повечето случаи авторски материали, за които имаме официално съгласие, но щом имаш желание с сигурност няма да ти го убивам :cool:, даже се радвам когато някой има желание.Но за качване в сайта статията с сигурност ще се съгласува с повече знаещи хора
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот амадинчо » Пет Юни 12, 2009 2:29 pm

Ами, добре.Днес ще преговоря нещата и ще пиша.Мерси за доверието.
Аватар
амадинчо
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 11:37 am

Мнениеот амадинчо » Пет Юни 12, 2009 3:09 pm

Добре, ще започна с това, което зная почти на изуст.Видях, че няма много теми и разговори за зеброви амадини, така че ще започна с тях.Ако мога утре ще напиша и за вид който ви интересува.

Зеброва амадина

Избор, настаняване, клетка и аксесоари.
За да си изберете птица може да разгледате зоомагазини или по-добре развъдници.Птицата, която е добре да си изберете, трябва да е с добро семейно дърво, а ако я зимате от зоомагазин едва ли ще разберете.Зебровата амадини, не трябва да е много малка, нито много възрастна.Идеалната възраст според мен е 1-2 годишна възраст.Ако видите, че е проскубана и краката й се белят, не я купувайте, а си изберете друга.Изборът на птица, понякога може да е много труден, защото има много мутаций на зебровите амадини, но за жалост повечето ги няма в България.И така.....имате си птичка.Може да си купите различна клетка за птицата, има от паралелепипети чак до такива с форма на къща.Аз ви препоръчвам тази с форма на паралелепипед.За една двойка финки размер на клетката 60х40х40 е идеален, ако обаче имате една финка размеите на клетката може да са двойно по малки.Сложете клетката на място където да има пряка слънчева светлина, но да има и място за сянка.Клетката не трябва да е на течение.Ако ще ги размножавате трябва да са на стайна темпертура минимум 20 градуса.Кацалките за предпочитане са не пластмасовите, ами дървени от обошни дървета и трябва да са с различен размер, за да могат зебовите амадини да тренират крачетата си.Разтоянието между кацалките трябва да е минимум 1,5 см, за да могат птичките да летят.Постелка за клетка може да използвате много неща като, котешка тоалетна, трици или сено.За клетката ви трябват 3 хранилки, 2 пойлки,1 ваничка,3-4 дървени кацалки и лесно за почистване дъно за клетката.Зебровите амадини обичат да играят, затова ще ви трябват играчки.Висящите са най-подходящи, ако им сложите топчица на пода пак ще играят.


Айде за сега от мен това, ако мога довечера ще напиша още, а вие ако ви се чете, моляви поправете ме ако съм сгрешил!
Аватар
амадинчо
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 11:37 am

Мнениеот Paulina » Пет Юни 12, 2009 3:38 pm

Има много за поправяне , но да не започвам веднага с тоягата ...

Почвам съвсем на кратко , че да имат и другите какво да кажат .

Доброто семейно дърво . . . - тук става въпрос за амадини , не за кучета . . .

Разстоянието между кацалките - предполагам там си допуснал правописна грешка . . .

Дъното на кафеза се почиства най-лесно , когато е покрит само с вестник - вадиш стария , слагаш новия .

Играчките и зебровите амадини - тука май бъркаш с вълнистите папагали :think: , моите поне никога не са търкаляли топчица по пода ( на волиерата ) . . .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот амадинчо » Пет Юни 12, 2009 4:12 pm

Мммм, за това ви казах да ме поправите.Да сгрешил съм с растоянието, трябва да е 1,5 инча.А доколкото топката, мойте си играят кеф, но може и при някой хора да не става.Семейното дърво, скъпа Паулина е за тези хора, който ще ги размножават, ще ти дам пример.Ако си вземем финки от едно люпило, финките не могат да направят добро поколение, мисля, че си съгласна.Под добро здравословно дърво имах точно това предвид, а също и ако зебровата амадина има генетично заболяване.
Аватар
амадинчо
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 11:37 am

Мнениеот nightingale » Пет Юни 12, 2009 5:36 pm

Мммм започва да става интересно :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Пет Юни 12, 2009 5:38 pm

амадинчо написа:Мммм, за това ви казах да ме поправите.Да сгрешил съм с растоянието, трябва да е 1,5 инча.А доколкото топката, мойте си играят кеф, но може и при някой хора да не става.Семейното дърво, скъпа Паулина е за тези хора, който ще ги размножават, ще ти дам пример.Ако си вземем финки от едно люпило, финките не могат да направят добро поколение, мисля, че си съгласна.Под добро здравословно дърво имах точно това предвид, а също и ако зебровата амадина има генетично заболяване.


Мили амадинчо ,

извадил си едно люпило на пролет и мислиш , че вече знаеш всичко за тези птици ! И като помисля , че на възраст си по-малък от собственият ми син . . .

За да можеш да различаваш при птиците родителите от децата , то трябва по някакъв начин да маркираш малките , нали така ? Ти това как го правиш ? В момента имаш 2 птички , представи си , че имаш 22 - как ще ги различиш , за да можеш да ми кажеш " тези двамата са брат и сестра " , ( защото след линеенето всичките изглеждат еднакво ) ?

Ако са опръстенени няма да има проблем , при условие , че като при сериозните канаровъди всяко люпило се пише и номерът на пръстена се регистрира .

Кой го прави това със зебровите финки ? Ти видял ли си опръстенена в магазина ? Че то това дори и при нас ( в по-западната част на света ) не е задължително !

За да си сигурен , че 2 птици нямат кръвна връзка , то е най-добре да ги вземеш от различни места , но това не ти дава гаранция , че няма да имаш генетични заболявания !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nikigeen » Пет Юни 12, 2009 6:26 pm

nightingale написа:Мммм започва да става интересно :wink:


:D Определено!Сега ще стане една хубава ,дълга тема и ще има с какво да се забавляваме :lol:
Николай Николов ,Кюстендил - (+359)898 60 11 33

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее единствено с наша помощ" Джералд Даръл
Аватар
nikigeen
Модератор
Модератор
 
Мнения: 938
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 10:06 pm
Местоположение: гр.Кюстендил/с.Катрище

Мнениеот амадинчо » Пет Юни 12, 2009 7:15 pm

Ми, то няма смисъл вече да пиша в този форум каквото и да направиш, от всички страни се заяждат РАЗНИ ХОРА, пък други се забавляват.Казах ви, не съм опитен, но Паулина, кажи ми, не е ли важно да ли са брат и сестра, не е ли важно дали имат генетични заболяване.Не казвам, че в Бългрия се прави, но не е ли редно,според теб?Нямам само две птици, но карай.
Аватар
амадинчо
потребител
потребител
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 11:37 am

Мнениеот Paulina » Пет Юни 12, 2009 7:22 pm

амадинчо написа:Ми, то няма смисъл вече да пиша в този форум каквото и да направиш, от всички страни се заяждат РАЗНИ ХОРА, пък други се забавляват.Казах ви, не съм опитен, но Паулина, кажи ми, не е ли важно да ли са брат и сестра, не е ли важно дали имат генетични заболяване.Не казвам, че в Бългрия се прави, но не е ли редно,според теб?Нямам само две птици, но карай.


Не се притеснявай , пиши , щом ти се иска ! Но е по-добре да го направиш , когато наистина придобиеш повече опит !

:D
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Статии и публикации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта