Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Среща - съвещание БАДП

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот rookie_gyn » Чет Мар 22, 2012 10:12 am

Предложение за т.7 - Избиране на работна група за изготвяне на Български стандарт за цветни канарчета. Да се определи броят и изберат поименно членовете. Желателно е да са поне 5-7 души, поради големия обем работа.
Да се даде срок за изготвянето на стандарта - 6 м, 9 м, 12 м, до определена дата. Целта е да не се размива отговорността. Българско съдийство без стандарт - не върви.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот Христо Чакмаков » Съб Мар 24, 2012 6:35 pm

Изцяло те подкрепям за персонални отговорности и ясни срокове за изпълнение на поставени и приети задачи.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот Dr. Velev » Пон Мар 26, 2012 12:41 am

Доста отдавна преведохме последния немски стандарт , доколкото ми е известно редакцията му от Емо и Христо е приключила .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот петър » Пон Мар 26, 2012 9:41 pm

Всеки който се интересува от стандарта съм сигурен,че по някакъв начин си го е набавил.Разбира се той трябва да бъде публикуван и да е достъпен за всички.За развитието и бъдещето на българското съдийство може да си помогнем като се върнем малко в миналото-още преди години в ерата на кооперативните съюзи е имало организиране на семинар и изпит във Воняща вода и от там са първите съдии,после по време на Асоциацията на която БАДП е правоприемник пак се проведоха изпити и имаше съдии.За онези времена толкова е била информацията,такова е било нивото и няма защо да се сърдим.За да продължим напред трябва да се признае правоспособността на хората дотук,те да конституират съдийската колегия и тя да започне да работи-изготвяне на правилник,етичен кодекс,наряди за следващите изложби и т.н.Належащо е още тази есен да се включат и нови хора към колегията с провеждане на теоретичен изпит и практичен стаж при чуждите съдии по време на Националната изложба.За следващите години като имаме достатъчно съдии ще може да се проведе отново изпит за тях за по-горното ниво-национален съдия.До тук говоря за съдиите на цветни и може би фигурни канарчета.За певческите трябва да поздравим хората занимаващи се с орфея защото тези неща те ги направиха още преди години и продължават да се развиват.За другите певчески породи също не е невъзможно да се проведат изпити.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот rookie_gyn » Вто Мар 27, 2012 11:46 am

Петьо, не мисля, че е удачно старите съдии да конституират съдийска колегия без да държат изпити наравно с новите. Кога за последно са държали изпити? Кога е актуализиран стандарта на цветните канари? Който от старите съдии желае легитимно да осъществява дейността си, да държи изпит наравно с новите.
Мисля също, че правилника и етичния кодекс трябва да се приемат от върховния орган на БАДП, защото в противен случай ще имаме смесване на законодателната и съдебна власт на едно. Абсолютно недопустимо за мен.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот петър » Вто Мар 27, 2012 12:35 pm

Честно да ти кажа така ще се създаде приемственост в хобито и нещата ще вървят по-бързо напред.Въпрос на отделните клубове ще е кой да поканят за съдия на тяхната си изложба.С полагането на изпит за по-горното ниво-за национални съдии този въпрос за легетимността за всички ще бъде решен.А другото за властите както се реши така ще бъде ,не е в моята компетенция наистина.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот Dr. Velev » Сря Мар 28, 2012 1:13 am

Стана ми интересно кои щеме изпитва и кой ще премери теоритичните и практичните си знания с моя милост . Аз съм насреща. Но побързайте защото този сезон ми е последен по отношение на организационнат ми деиност в кнаровъдното поприще.

Извинете има един Г. от Асеновград,който е готов.Моето условие дебатът да е публичен.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот Dr. Velev » Сря Мар 28, 2012 1:15 am

rookie_gyn написа:Петьо, не мисля, че е удачно старите съдии да конституират съдийска колегия без да държат изпити наравно с новите. Кога за последно са държали изпити? Кога е актуализиран стандарта на цветните канари? Който от старите съдии желае легитимно да осъществява дейността си, да държи изпит наравно с новите.
Мисля също, че правилника и етичния кодекс трябва да се приемат от върховния орган на БАДП, защото в противен случай ще имаме смесване на законодателната и съдебна власт на едно. Абсолютно недопустимо за мен.

Кой е изпитвал новите съдии???
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот Dr. Velev » Нед Апр 01, 2012 9:26 am

Съществуват три категории съдии в канаровъдната практика .
Кандидат съдия , Национален съдия и Международен съдия .
БАДП при ,че до момента всички съдии полагали изпити са с категория " кандидат съдия ". До провеждане на националната изложба за цветни канари 26-28 октомври 2012 г. Под председателството на главния съдия Д-р Христо Христов ще се проведе изпит с тест , като всеки издържал ще получи степен" Национален съдия" и ще бъде изпитан и легитимиран от Роси Роберто -Италия , който ще бъде поканен в България за тази цел. /за последното отговорник е Асен Костадинов /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот Dr. Velev » Вто Апр 10, 2012 11:35 pm

Прочетете това http://www.galabite.com/news-view-287.html
След оттеглянето ми от организационна дейност в БАДП смятам да направя същото и за канаровъдсвото в България . Един период от живота ми е бил свързан и с гълъбовъдството , като секретар на Гълъбовъдно дружество МИР -София . Поради заминаване в Германия и доста дългият ми престой там , където съдействах за признаване на няколко български породи прекъснах гълъбовъдното си хоби , което сега с много по- големи възможност отново въстановявам. Така че някои новоизлюпени птичари да не си въобразяват , че всичко започва от тях.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Среща - съвещание БАДП

Мнениеот rookie_gyn » Сря Апр 11, 2012 8:51 pm

Аз също подготвям гълъбарник, по-скоро два. Насочил съм се към Пазрджишки високолетачи, но на глас и въртене и Варненски гълъби. Дано скоро успея да се похваля с новите придобивки.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Предишна

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron