Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ОБЩО СЪБРАНИЕ НА БАДП

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

ОБЩО СЪБРАНИЕ НА БАДП

Мнениеот Христо Чакмаков » Нед Фев 14, 2010 9:36 am

КОЛЕГИ ПУСКАМ ТАЗИ ТЕМА И МОЛЯ ВСЕКИ,КОЙТО НЯМА ЖЕЛАНИЕ ДА РАБОТИ И НЕ МУ СЕ ЗАНИМАВА С АСОЦИАЦИЯТА ДА НЕ СЕ ВКЛЮЧВА.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ОБЩО СЪБРАНИЕ НА БАДП

Мнениеот Христо Чакмаков » Нед Фев 14, 2010 10:03 am

Колеги от всички дружества,учредители и кандидати за членство в Асоциацията,отварям темата защото предстои събирането на върховният орган на Асоциациата,нейното Общо събрание.Всеки клуб е получил /надявам се/ поканата и дневният ред на събранието искам да ви помоля,ако имате желание да обменим идей отностно ПРОЕКТО-УСТАВА,бъдещият УС-структора и членове,Отговорници по направления/ресори/.Работата която трябва да се свърши в рамките на деня 20.03.2010 год. не никак малко,затова ви призовавам да коментираме и да постигнем близост в позициите си и по този начин улесним работата си за 20 03.Мисля,че всички искаме промяна една работеща и дееспособна Асоциация,колеги ние сме тези които трябва да я направим такава и не само единици,а ВСИЧКИ защото ТЯ е на всички настоящи и бъдещи нейни членове.

Много ви моля,нека да загърбим старите и междуличностни вражди тук да обменяме идеи,как да работим по-добре и да се ислушваме взаимо без груб и хаплив тон.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: ОБЩО СЪБРАНИЕ НА БАДП

Мнениеот Dr. Velev » Вто Фев 16, 2010 1:40 am

Христо Чакмаков написа:КОЛЕГИ ПУСКАМ ТАЗИ ТЕМА И МОЛЯ ВСЕКИ,КОЙТО НЯМА ЖЕЛАНИЕ ДА РАБОТИ И НЕ МУ СЕ ЗАНИМАВА С АСОЦИАЦИЯТА ДА НЕ СЕ ВКЛЮЧВА.


Много си прав с апела си , аз ще изчакам с мнение . На срещата в "Ялта " смятам , че моите виждания станаха ясни . Очакваме срещата в "Потсдам."
За съжаление предполагам ,че тук мненията ще са оскъдни .
Информирай ме за евентуална втора среща в "Техеран "

Дали от далечните страни разбират от майтап :wink:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: ОБЩО СЪБРАНИЕ НА БАДП

Мнениеот Христо Чакмаков » Сря Фев 17, 2010 5:08 pm

Колеги темата е от няколко дни и явно никой няма желание да сподели своето мнение или това на клуба си???Жалко доста съм разочарован от бездействието и липсата на отговорност и позиция.Явно на 20.03 в София,Общото събрание ще се превърне в поредната сбирка на която отнови ще има надвикване и надговорване,моето мнение е че няма да ни стигне времето за нищо и пак знаем кой ще обвиним???Но този път виновните,ще сме само и единствено ние/безотговорните/.

Ще помоля Админа,ако до края на месеца няма разисквания и коментари от сериозните и заинтересувани от Асоциацията колеги да заключи темата.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот avligata_76 » Сря Фев 17, 2010 8:08 pm

Колега Чакмаков,като секретар на клуб Пълдин-хоби гр.Пловдив мога да публикувам мнението и виждането на нашето дружество и конкретните имена които ще предложим и подкрепим на 20,03,2010г.
Председател:Трендафил Трендафилов
Секретар:Боби Велев
Касиер: Отворена позиция(нямаме предложения)
Отговорник цветни канари по COM:Емил Ковачев
Отговорник певчески канари по COM:Иван Иванов
Отговорник Българска селекция певчески канари:Тодор Диев
Отговорник Фигурно стойкови канари:Ангел Янков
Отговорник друга дребна екзотика:Галин Галев
СЪДИЙСКА КОЛЕГИЯ породи декоративни птици по COM:
Председател:Христо Христов
Член:Петър Струмелиев
СЪДИЙСКА КОЛЕГИЯ БЪЛГАРСКА СЕЛЕКЦИЯ ПЕВЧЕСКИ КАНАРИ:
Председател:Георги Урумов
Член:Георги Камбуров
Това е колега Чакмаков,но мисля,че в Асоциацията членуват не само дружествата от Пловдив и Асеновград,така че моля Ви,ако има и други желаещи и заинтересувани колеги също да публикуват техните виждания!
Благодаря Ви предварително!
[/b]
Аватар
avligata_76
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:18 pm

Мнениеот akademika » Сря Фев 17, 2010 8:28 pm

много се радвам че Пловдивчани взимат това решение и застават зад Тренди и Док защото има слухове че чистача от италиа се гласи за прецедател или прецедател на садийте тогава тази организация ще изглежда жалка извън границите на страната и без това благодарение на него ни знаят като просяците на балканите
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Общо събрание на БАДП

Мнениеот kvazer2 » Сря Фев 17, 2010 9:59 pm

Христо което получи стана неволен тик пръста и го пратих не където трябва.Но сам виждаш /ЗАПОЧВА СЕ/.
kvazer2
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:08 pm
Местоположение: SOFIA

Re: Общо събрание на БАДП

Мнениеот sandan » Чет Фев 18, 2010 1:49 am

kvazer2 написа:Христо което получи стана неволен тик пръста и го пратих не където трябва.Но сам виждаш /ЗАПОЧВА СЕ/.


Митко ,какво имаш предвид с този пост ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Дружества и организаций

Мнениеот kvazer2 » Чет Фев 18, 2010 9:25 pm

Емо ПРИВЕТ,имам предвид това че Хр.Чакмаков писа много просто който няма становище да не взима отношение по въпроса нали,в отговор на това почваме с неправителните определения и епитети по темата.Ако не ме познаваш още като характер ти е простено но попитай моя градски Краси а именно че органически ненавиждам клевети приказки зад гърба ми изхвъргане от типа аз съм най велик вие нищо не разбирате от канари,генетика и прочие.Тези определения от погорния пост /ЧИСТАЧ,ПРОСЯКи тн,не помагат за нашите цели,ако си спомняш на пазара по този повод проведохме един половин часов разговор по тази тема а именно ние по младите поемаме щафета,старите помагат без да пречат всячески,така че аз предлагам в упр. съвет да не влизат колеги над 55г само така ще вървим на пред и нашия трибагреник в Италия да не стои сам а да има изложители а не туристи,мисля че ме разбра темата е обширна.Повече ще ти кажа когато се видим .
kvazer2
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:08 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот sandan » Чет Фев 18, 2010 9:56 pm

Това с ограничението в годините не е зле ,но колко човека са под тази граница , а и това ли е най-важното ?
Моето мнение е че е нужно да има ред и правила ,които най -лесно може да заимстваме от западните държави .Тогава всичко ще е лесно ,но на много хора не им отърва да играят по правилата .Нападки винаги ще има ,но когато има изложби и резултати доволните ще бъдат повече .
Аз лично при евентуалното заемането на ръководна длъжност на Асен или Илко ,ще напусна асоциацията .
Tова мое решение е продиктувано не от някаква лична вражда с тези хора а от личното ми виждане ,че те немогат да допринесат с нищо добро за развитието на БАДП.
За да не бъда голословен ще подкрепя мнението си с факти .
Като съдии и двамата показаха своето ниво на регионалната изложба в Бургас 2009 г. което не отговаря на нивото към което се стремим .Вече има интернет и там всеки който се интересува може да види снимки на наградени птици на много международни изложби и може да прочете и научи много от блоговете на изтъкнати международни съдии .На фона на тази информация не вървят изрази "аз от 30 години гледам канари и съм положил изпит преди 20 години за това съм много добър "

През 2010 година се ангажираха да организират регионална изложба в София и се провалиха .
През 2009 година се наеха да изработят Български стандарт за цветни канари и след 6 месеца не бяха свършили никаква работа и най-арогантно заявиха ,че който се нуждае от стандарт си има стандарт на СОМ да си го чете.

Всички знаем и търговските интереси на Асен Костадинов и неговото желание да се легитимира в чужбина на гърба на асоциацията ,което за мен е неприемливо .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

ОБЩО СЪБРАНИЕ НА БАДП

Мнениеот Христо Чакмаков » Пет Фев 19, 2010 12:44 am

Колеги изказвам мнението на на нашият клуб,отностно предложенията в новият проекто-устав,за УС на Асоциацията.

Председател Трендафил Трендафилов
Секретар Боби Велев
Касиер Сводна позиция /човека трябва да е извън София/

И с това се изчерпва УС,според нас 3-ма членове са достатъчни.
Другото наше предложение е:да се изберат отговорници по ресори,но те да не са членове на УС и са както следва:

1.Оговорник цветни канари- Емил Ковачев
2.Отговорник певчески канари МАЛИНОА- Иван Иванов
3.Отговорник певчески канари ХАРЦЕР- отворена
4.Отговорник певчески канари ТИМБРАДО- отворена
5.Отговорник българска селекция певческо канарче ОРФЕЙ-Тодор Диев
6.Отговорник фигорно-стойкови канари- Ангел Янков
7.Отговорник папагали- Генади Германов
8.Отговорник дребна екзотика- Галин Галев
9.Отговорник европейска фауна- отворена

Това са нашите предложения за отговорници по ресори и са отворени за коментар и сближаване и коментиране на всяко горе посочено име.

Относно Съдийската колегия,мога да кажа следното.Хората които бяха миналата година на семинара в Пазарджик със сигурност помнят,че 2-ма души поеха инициативата да изготвят СТАНДАРТА за цветните канари.Срока който си поставиха за реалистичен и безпроблемен беше до есента на същата година да е готов за семинара в Ст.Загора.За да стане още по ясно съм длъжен да кажа и имената на колегите поели ангажимента Асен Костадинов и Илко........... .Същите станаха в Ст.Загора и казаха,че не са свършили нищо и с това приключи тяхната дейност.
Колеги каде е отговорната позиция на "капацитетите съдий" след като ТЕ не успяха да свършат поетият лично от тях ангажимент,има ли нещо по просто един "лицензиран СЪДИЯ" да извади и представи на всички нас основата?
Нашето мнение е,че ние като Асоциация НЯМАМЕ СЪДИЙ за цветни канари и трябва да си поставим за цел с помощта на СОМ да обучим и произведем свой съдий по правила на СОМ.Това е бъдещето и трябва заедно да работим тази идея да стане реалност,а не да остане само идея.
Имаме крещяща нужда от създаване на Правилници за работа на отделните направления,създаване на Стандарти и не на последно място воля,желание и кураж да ги спазваме.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Дружества и организаций

Мнениеот Dr. Velev » Пет Фев 19, 2010 1:46 am

[quote="kvazer2"]Емо ПРИВЕТ,имам предвид това че Хр.Чакмаков писа много просто който няма становище да не взима отношение по въпроса нали,в отговор на това почваме с неправителните определения и епитети по темата.Ако не ме познаваш още като характер ти е простено но попитай моя градски Краси а именно че органически ненавиждам клевети приказки зад гърба ми изхвъргане от типа аз съм най велик вие нищо не разбирате от канари,генетика и прочие.Тези определения от погорния пост /ЧИСТАЧ,ПРОСЯКи тн,не помагат за нашите цели,ако си спомняш на пазара по този повод проведохме един половин часов разговор по тази тема а именно ние по младите поемаме щафета,старите помагат без да пречат всячески,така че аз предлагам в упр. съвет да не влизат колеги над 55г само така ще вървим на пред и нашия трибагреник в Италия да не стои сам а да има изложители а не туристи,мисля че ме разбра темата е обширна.Повече

Колега защо си криеш годините , да не би да си над 55.
Хората не се съдят по години, а по това което са направили и биха могли да направят. Скоро ще излезе еда моя книга " История на канаровъдството в България " в която ясно ще се види кой кой е .
Трябва да се радвате , че има туристи , които са видели много , знаят и са внесли прекрасни птици ./ не разчитат само на Жоро Борса /
Тази година , независимо то Общото събрание ще има и много изложители и то не само в една международна изложба . Кервана си върви със или без кучетата , които само лаят , дават препоръки и нищо не правят . Здравият разум е по силен от необоснованите амбиции е казал народа . От ЗОО СОФИЯ има само 3 -ма члена в АСОЦИАЦИЯТА. Другите не пожелаха да си платят членски внос.
ЗАКОНА Е НАД ВСИЧК и трябвя да се съобразяваме с него .
Не зная кои от канаровъдите се смятат за млади , но наистина има величия които не желаят да променят статуквото , но за тяхно съжаление "Всичко тече всичко се променя " и не трябва да се допуска едно добро начинаие , набиращо сила да се провали .
Лично аз мога да направя подробен отчет с факти и данни за дейността на БАДП , но това е приоритет на председателя .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron