Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Предложение от todpetrov

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Предложение от todpetrov

Мнениеот todpetrov » Пон Фев 22, 2010 8:15 am

Колеги мисля ,че трябва съдиите който съдят цветни канари не трябва да отглеждат цветни канари , а певчески и обратното ! Всичко това го казвам с цел ,че даден съдия може в даден момент на даден кункурс ако гледа цветни канари да накланя везните в дадена насока към свойте канари съзнателно или не до толкова съзнателно. Сега ще кажете ,но той не участва със собствени канари няма как да стане ами има и всички многоо добре го знаем как би било станало това, а когато този човек е в плен на певците ще е много по- реален в преценката и определяне на точната порода и цвят, следователно няма да има теми от рода "Загадка " и т.н. Сега остава да се намерят хора за този експеремент и практическото му приложение за начало може да се правят малки конкурси с малко птици по възможност преди конкурса да се сибира група от хора , който разбират и кандидат съдията стандарта от СОМ и да се избират птици от дадена порода добри и лоши и евентуални грешки и защо се получават това ще е трудно за един човек който не е толкова увлечен по цветните , но реален един ден в съдииството така затворените кръгове ще стават по отворени , когато любителите на различните породи стават леко зависими и толерирането между тях ще е по голямо от нуждата на взаимна помощ в дадена ситуация на даден конкурс ,а не да има реплики от сорта а да се спасяват аз гледам други канари и мойте са къде къде по добри... Успех на можещите защото за това са нужни повече хора .
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот sandan » Пон Фев 22, 2010 10:36 pm

Тоше ,съдиистването на канари е трудна работа и не се учи за два три месеца . Най -важното е да обичаш птиците които съдиш и да се развиваш . При цветните може съдия на певчески да съди ,колкото и да е поне се виждат плюсовете и минусите на птиците ,но при една национална изложба силите са изравнени и се отделя внимание на детайлите на всяка птица което не е по силите на всеки и се учи години . А при певческите си трябва да имаш и ухо ,а това е дарба .Вие гледате певчески канари и не ги чувате а тези които не са гледали ако започнат да ги съдят не ми се мисли какво ще стане.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот todpetrov » Вто Фев 23, 2010 2:09 am

Емо правси , но си мисля ,че винаги в България данен съдия ще дърпа юздите към неговата линия и т.н. ,защото не сме пораснали да казва ме ,че на някой нещо е по - добро ,а дори и да го направим ще потърсим нещо да плювним та дори и това да се размине все някой ще каже ама то оня му помогна или ти имаш хубави птици ама аз те светнах и т.н .
Емо аз мога да стана съдия на цветни канари много по бързо от доста хора защото няма да съм пристрастен и няма как да се влия от нещо различно от стандарта ,защото не съм го виждал , но всеки ще каже абе той от малиноа не разбира ами сега съдия ще става нормално да има такива отзиви, но съм се занимавал с изобразително изкуство и за разлика от музиката там съм много по силен и си мисля ,че това би ми помогнало ако реша да стана съдия отделен е въпроса ,че никой няма да ме остави да съдя канари ;) от мен толкова за тази вечер . Поздрави на топлият Сандански от студеният Добрич
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот Станислав » Вто Фев 23, 2010 12:29 pm

todpetrov написа:.... Емо аз мога да стана съдия на цветни канари много по бързо от доста хора защото няма да съм пристрастен и няма как да се влия от нещо различно от стандарта ,защото не съм го виждал , но всеки ще каже абе той от малиноа не разбира ами сега съдия ще става нормално да има такива отзиви, но съм се занимавал с изобразително изкуство и за разлика от музиката там съм много по силен и си мисля ,че това би ми помогнало ако реша да стана съдия отделен е въпроса ,че никой няма да ме остави да съдя канари ....


Имало едно време една държава, в която живота си вървял горе-долу добре ... Агрономи сеели доматите, инженери строяли мостове, лекари лекували хората ....
Станало едно сътресение в обществения строй ... и ... зъболекари станали политици, инженери седнали да пишат история, борците направили ферми ...

Разправят, че на едни им харесвала сегашната държава, други викат, че не става ...

..... аз викам: добре, че на теб не ти се случи да си "ликвидатор" и "приватизатор" в началото на 90-те, щото .... с туй рисуване и разбиране от музика, навярно заводите за мотокари трябваше да правят четки, а тези за кораби - струни ... а безработните пилоти да развъждат канарчета.

Я кажи, може ли глух да има виждане за цветове, в дълбочина и с нюанси?
А сляп да чува музиката, в цялост и като вариации?

Няма да ти чакам отговора, защото като нормален човек, вероятно ще кажеш НЕ!
Е, ами тогава да питам - що искаш слепия да оценява картина, а глухия да пише рецензии за музика?
То съдийството не е само бизнес, там има и пламък в душата - ако не си се захванал с пеещи птички, щото ти е кеф, и не си гледал шарени пилета, щото ти е драго да ти напълнят окото, то живия съдия е напълно излишен - дай пилето на компютъра, в който са заложени цветовете и мелодиите, които искаш да ти покрие. Машинката може даже да ти го сдъвчи и да му направи ДНК анализ, ако това е нужно за фиша с точките ...

Стига се занимава с глупости, пали трактора и влизай в нивите ...
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Мнениеот Dr. Velev » Вто Фев 23, 2010 1:06 pm

Браво . Спести ми отговора . "
За това момче поговорката "Пази боже сляпо да порогледне " е в пълна сила . Един съдия по СОМ няма право да съди порода ,която нея е гледал поне 4 години ...........
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Станислав » Вто Фев 23, 2010 1:12 pm

Еййййййй, ма.а му стара и ...
... суперсекретен форум! :lol:

Туй, моето: "Я кажи, може ли глух да има виждане за цветове, в дълбочина и с нюанси?
А сляп да чува музиката, в цялост и като вариации?

Няма да ти чакам отговора, защото като нормален човек, вероятно ще кажеш НЕ! " :nono:
.... да се чете като ДА! Щото е възможно, нали :lol:
Другото си е така ...
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Предложение на todpetrov

Мнениеот trush » Вто Фев 23, 2010 8:51 pm

Колега todpetrov-'В началото бе словото...' Дерзай смело!
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот nightingale » Сря Фев 24, 2010 12:27 am

А нима нямаше кой да отговори,че канарите се оценяват по категории и дори да има пристрастие от страна на някой ,това не би могло да повлияе по никакъв начин. Все едно съдия на кинеложко мероприятие да дискфалифицира всички добермани защото той обича да ходи с глухият си драатхар за зайци . Не става нали ? :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Berkant Molla » Сря Фев 24, 2010 12:45 am

При нас който се занимава с цветни канари е садиа на цветните канари само че не може да сади в категориите в който участва сас свойте канари а в други категори
за да е садиа на цветните трябва да е отглеждал от тези канари за даможе да ги познава и да знае танкостите на определените канари
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

Мнениеот Dr. Velev » Сря Фев 24, 2010 1:25 am

Здравейте , мислех да не се намесвам ,но неиздържам :evil:
Да си съдия е отговорност, чест и удолетворенос .ОТ твоята дейност зависи как ще бъде оценен труда на хората . Ака си подлизурка , нагаждач или некъдърен , това скоро става ясно и от там смях в залата и т.н.т / загадка / Странно е мисленето на това моче ,Тошко подсъзнанието му е покварено и затова предлага тези глупости . Замислете се :shock: Какво ли би станало , ако някога го допуснат до съдйстване .
А за съдиите в Бургас има една поговорка "Това което сам можеш да си навредиш и най голамият враг е безсилен да го стори " свободен цитат .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Berkant Molla » Сря Фев 24, 2010 1:47 am

градкси на 25/26 02 2010 ще бада в Добрич
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

Мнениеот todpetrov » Сря Фев 24, 2010 3:12 am

Е сега ще наруша реда заради вас колеги невярвах ,че сте такива комплексари никой не иска да ви вземе така дългоочакваната признателност и да ви направи съдии при цветните канари. Просто се пошегувах исках да видя ,какво мислите за това не съм тръгнал да ставам съдия . Един ден ако се видя с колеги който имат цветни канари да има какво да си кажем . И пак извинявам се за острите думи по горе но просто на един човек на 60 години мисля ,че не ходи да използва поговорки от този тип . Беркант ще те чакам ! :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| може да се заключи темата ако обичате господин админ или мод благодаря ви !
:drinks: :drinks: :drinks:
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта