Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


БНКЦК

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

БНКЦК

Мнениеот sandan » Сря Фев 24, 2010 7:14 pm

БНКЦК като национален клуб обединяващ хора от цялата страна ,изостава в развитието си ,като голяма роля за това изиграва невъзможността да се провеждат често сбирки на които да се събират членовете му. За да променим това ръководството и негови членове решихме да провеждаме тези сбирки и дискусии виртуално .
Обсъждан бе варианта за нов сайт ,но с голямо мнозинство решихме , че не трябва да се разпръсваме във виртуалното пространство и че Пернати .ком е най -доброто място за нашата дейност .
За това със съдействието на Румен отворихме раздел във форума видим само за членовете на БНКЦК .Това ще е мястото на нашите сбирки .
Последна промяна sandan на Сря Фев 24, 2010 11:20 pm, променена общо 1 път
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот shikata » Сря Фев 24, 2010 7:25 pm

Ще допълня, че всеки клуб който също изпитва нужда от виртуални сбирки може да ми пише
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот nightingale » Сря Фев 24, 2010 7:43 pm

Успех на клубарите. Един скромен съвет : не позволявайте каквато и да било анонимност :wink:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

дружества и организаций

Мнениеот kvazer2 » Сря Фев 24, 2010 9:34 pm

Здравейте ,това с виртуалните сбирки Емо няма ли да се изтълкува като дискриминация :shock:
kvazer2
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:08 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот shikata » Сря Фев 24, 2010 10:38 pm

Аз се надявам, че всеки член ще се съобрази да се пише там само по определени въпроси, а не да изостави форума като цяло, поради тази причина писах и че всеки клуб може да поиска такова нещо.Лично аз ще се старая да няма дискриминация
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот Dr. Velev » Сря Фев 24, 2010 10:47 pm

nightingale написа:Успех на клубарите. Един скромен съвет : не позволявайте каквато и да било анонимност :wink:

Напълно подкрепям мнението всеки член освен с НИКНЕЙМА си трабва да заяви истинското си и име и ще получи сигнатурата за пръстените си 2011. Защото за 2010 все още остава старата .
Платен членси внос също е задължение. Ще представя на Емо всички които тази година са платили при мен , а в бъдъще ще контактувате с Румен и Емил .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Сря Фев 24, 2010 10:59 pm

Мисля ,че тук е мястото да съобща , че всеки последен четвъртък от месеца ,БНКЦК- филиял София се съъбора в клуба на СДС на бул. Прага . Каня утре всички от софийкиете организации ако искат да ни посетят за да се видим и обсъдим важни неща за бъдъщето :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот rookie_gyn » Чет Фев 25, 2010 11:30 am

Идеята за виртуалната сбирка е много добра, особено за такива като мен които живеят на едно не много удобно от страна на комуникации място. Емо, в понеделник ще пусна двете си заявления за членство в БНКЦК и в БАДП, защото досега не ми е останало време. Да се надяваме, че няма да ме отхвърлите :wink: Идеята за истинските имена също е добра и при това полжение - аз се казвам Георги Янчев Николов от гр.Бургас, но живея в Царево и съм почти на 33 години.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: дружества и организаций

Мнениеот sandan » Чет Фев 25, 2010 4:02 pm

kvazer2 написа:Здравейте ,това с виртуалните сбирки Емо няма ли да се изтълкува като дискриминация :shock:


В 21 век най-нормалното място да комуникират хората е интернет.
Думата дискриминация много ме дразни по принцип .Разбира се че е дискриминация на нашите сбирки да присъстват само членове на нашия клуб. :evil:


На сбирките на вашия клуб мисля също не идват хора от други клубове а и никъде не съм видял да публикувате протокол от провеждането им.
Аз например като съм от Сандански няма как всяка седмица да ходя до София на сбирка а и надали в София останаха много канаровъди членове на БНКЦКкоито участват в клубните мероприятия.А като не се събираме членовете клубен живот не съществува.Идеята това да става в Пернати. ком се зароди след затварянето на сайта на БНКЦК и участието в този форум на повечето членове на БНКЦК.
Раздела се създава с цел не там да се прехвърли целият поток от информация а за да се обсъждат чисто клубните неща и да се опознават членовете му .Не бива хората които живеят в градове в които няма клубове да се чувстват ощетени откъм информация .По този начин се прави и една стъпка към приобщаване на млади и необременени хора (те работят с интернет). Всички статии и преводи притежавани и писани от членове на БНКЦК и издавани в бюлетините на клуба са предоставени на екипа на Пернати .ком за да се ползват и виждат от всички .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Dr. Velev » Съб Окт 16, 2010 11:50 pm

Извадки от доклада на д-р Б.А. Велев изнесен на отчетно-изборното събрание на БНКЦК
Проведено на 16.10 2010 в гр. София

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ ,
В последните години дейността на БНКЦК бе тясно преплетена с тази на БАДП. Това считам че е напълно нормално ,защото още с самото си създаване една от основните цели на организацията ни бе да се създаде национална структура обединяваща всички канаровъдни сдружения в страната . Тази голяма цел бе постигната и призната от Международната орнитоложка организация на която БАДП е пълноправен член. За съжаление както често се случва в балканския регион се появиха групички от хора , водени от лични амбиции и преследващи комерсиални цели ,които се опитват да всеят разкол . Моето мнение по този въпрос и да ги дарим с безразличие и ида не влизаме в никаква полемика с тях защото в противен случай ги правим значими ,което далеч не са .
Ще подчертая няколко насоки в нашето развитие така ,че да останем стълбът в организационно отношение и да развиваме и занапред нашето прекрасно хоби .
-темповете с които се развиваме в селекционно отношение и ползването на новите комуникационни технологии остават неразбрани за част от по- възрастните ни колеги.
-с своята дейност клубът се ориентира правилно и провежда постоянна ,твърда и непоколебима политика и устоява на пазарните трудности ,като достойно влезе в Европейското семейство .
-провеждането на изложбите има две страни
1. Финансово обезпечаване изразяващо се в спонсорство , приход от членски внос , приходи от такси –вход продажби и др.
2.Нивото на селекционните постижения и развитието на хобито . За да се постигне това е необходимо обективно съдийство така че оценките да се получават не според заслуги , а за качество на птиците. Канейки международни скъпо струващи но признати съдии ние като с нож отрязахме тази практика за което много благодаря на сериозните селекционери около мен. Разбира се недоволни има и на вас ви добре известно кои са тези хора .
Нека не се заблуждаваме :ПТИЦИТЕ ЩЕ СЕ НАЛАГАТ ТЪРСЯТ И ПРЕДЛАГАТ В ЗАВИСИМОСТ НЕ НА КОЙ СА , А КАКВИ СА ТЕХНИТЕ КАЧЕСТВА . Нека на всички стане ясно , че бъдещето е на свободния пазар и конкуренцията и в основата на успеха стои КАЧЕСТВОТ.
-качествените неща ,в това число и птици се купуват с пари и всеки вложен лев в нещо добро утре се връща двойно .
Тук е мястото да поставя един дискусионен въпрос . КАКВИ трябва да бъдат нашите изложби ?
-Среща на всички любители на която на която да видим кой до къде е стигнал в селекцията , да се повеселим и посмеем ида обменим опита си .
-Да правим изложби панаири с всякакви животни за да привлечем посетители и съответно средства .
Моето лично мнение е, че първото е правилния път ,макар и скъпо струващ. За да решим финансовата страна е необходимо да привлечем фирми на производители и търговци на продукти свързани с нашето хоби както е навсякъде по света .
И като пожелание апелирам към всички членове на нашата организация да бъдат по- толерантни към хората ,които ПРАВЯТ . Всеки който работи го прави доброволно , влага усилия,време знания и не на последно място лични средства. Ето защо , нека критиката към направеното да бъде по-деликатна и сдържана. В споровете ,които неминуемо възникват не е възможно всеки да наложи своят вкус и виждане , защото ние сме прекалено различни по ценз, усещане и виждания , нас ни обединяват птиците и състезанието помежду ни е на това „бойно поле „
Нашият клуб трябва да стане място за разисквания и взимане на решения ,но от личности със собствено мнение ,които с готови да приемат и чуждото , ако то се приеме с мнозинство.
Канаровъдството е хоби развиващо се с бързи темпове .Непрестанно възникват нови мутации,критериите се променят и за това трябва да бъдем непрекъснато”в час „
Аз давам пример на по възрастното поколение и си подавам оставката за да дам път на по младите , подготвени и с доказани качества колеги . Това не значи ,че се оттеглям , напротив с още по голяма страст ще работя като селекционер и ще лобирам от позициите които имам за нашето прекрасно хоби .
ПП Владимир Путин е на моите години , но още дълго ще управлява Русия
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia


Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта