Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


международен транспорт внос и износ

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

международен транспорт внос и износ

Мнениеот bat_bg » Чет Мар 17, 2011 4:14 pm

Здравейте, казвам се Свилен Стаматов. До скоро работех в спедиторска фирма където като допълнение към основните ми задължения развивах и проект за транспорт на живи животни.
С някой от Вас може би се познаваме, с други предполагам, предстои да се запознаем, понеже открих фирма специализирана единствено и само за транспорт на животни по и от цял свят. Ще се радвам да мога да Ви бъда полезен, в начинанието което сте захванали. А то е толкова интересно....затова и се захванах и аз с това.... защото чувството да се занимаваш с нещо, което толкова харесваш е несравнимо.
ето и моите координати:

Булгариан Анимал Транспорт
Летище София, Институт по въздушен транспорт, офис 102
тел 088 9135079, 088 3330036, 02 9459005
е-майл: sstamatov@bat-bg.com
http://www.bat-bg.com

член сме на свeтовната мрежа за фирми транспортиращи живи животни - IPATA ( http://www.ipata.com )

Поздрави, Свилен Стаматов
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот akademika » Чет Мар 17, 2011 4:51 pm

bat_bg написа:Здравейте, казвам се Свилен Стаматов. До скоро работех в спедиторска фирма където като допълнение към основните ми задължения развивах и проект за транспорт на живи животни.
С някой от Вас може би се познаваме, с други предполагам, предстои да се запознаем, понеже открих фирма специализирана единствено и само за транспорт на животни по и от цял свят. Ще се радвам да мога да Ви бъда полезен, в начинанието което сте захванали. А то е толкова интересно....затова и се захванах и аз с това.... защото чувството да се занимаваш с нещо, което толкова харесваш е несравнимо.
ето и моите координати:

Булгариан Анимал Транспорт
Летище София, Институт по въздушен транспорт, офис 102
тел 088 9135079, 088 3330036, 02 9459005
е-майл: sstamatov@bat-bg.com
http://www.bat-bg.com

член сме на свeтовната мрежа за фирми транспортиращи живи животни - IPATA ( http://www.ipata.com )

Поздрави, Свилен Стаматов

:| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :| :|
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот Dr. Velev » Чет Мар 17, 2011 11:51 pm

Много се радвам Интересувам се дали можете да участвате в експедиция на птици
1 При участие на канари в международни изложби
2 При участие на гълъби в гълободруми в Гърция .
Свържете се с мен да обмислим вариантите .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот ruisenor » Вто Апр 05, 2011 10:36 pm

Здр.г-н Стаматов радвам се че вече има такава транспортна фирма за птици !!! Поздрави ! Сега ме интересува колко ще ми струва евро да се донесат 4 бр. канарчета от южна испания до Балгария гр.Варна ? Благодаря предварително за отговора и успех в начинанието ! :| маила ми е ; ivcanar@mail.bg
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Сря Апр 06, 2011 11:46 am

Здравейте,
аз също се интересувам за условията и цените за превоз на канари от Испания до България.
Конкретна дестинация Валенсия - София
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот mario.1953 » Сря Апр 06, 2011 2:15 pm

За всички ще ни бъде интересно да се дадат повече подробности за изискванията на фирмата по отношение на вноса и отделно на износа- придружаващи документи/от кои служби/, транспортни опаковки/преносилки, кафези и т.н./ и не на последно место- цени/естественно според дистинацията , но все пак нещо ориентировъчно/Поема ли се транспорт от същата фирма от малко населено место пр.в Словакия до най близкото летище.Изобщо ако може малко повече информация. Основно предполагам ще се борави с птици, кучета, котки и др.дребни животни. Браво с уважение към начинанието и с пожелание за успех.
mario.1953
потребител
потребител
 
Мнения: 46
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 3:01 pm
Местоположение: Габрово

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот bat_bg » Сря Апр 06, 2011 3:49 pm

Здравейте на всички, вече имам няколко дискусии с хора проявили интерес повече за внос. Ще се опитам да обобщя информацията, въпреки че изискванията за всяка страна са доста различни и специфични.

Започвам със вноса: Булгариан Анимал Транспорт е част от световната мрежа на IPATA (www.ipata.com) и чрез нея може да организира, както вземане от малко градче до летище, така и транспорта от летище до България. Всички фирми в мрежата са професионалисти и могат да набавят също и одобрени за транспорт по въздух клетки. За всеки определен вид птица има различни изисквания за клетки, които са описани в така наречените Live Animals Regulations издавано от IATA. По въздух не могат да се ползват други видове кафези и кашончета. Изключение правят птици домашни любимци (единични бройки) да пътуват в пластмасова малка клетка за куче/коте от рода на Атлас/Ферпласт. относно цените за внос, по височки са в повечето случаи от нашите разбирания, понеже се продават от страната на изпращане, а там обикновено стандартите са по-високи и респективно цените. Много пъти цената се определя от обема на транспортната клетка и увеличаването на броя птици, до разрешен максимум, може да оптимизира разходите. защото транспортната цена няма да се покачи. С други думи, повече птици в една клетка, по-ниска цена на 1бр. птица.
За съжаление се сблъскахме с проблем за внос на птици от извън Европейски Съюз, понеже се изисква 30 дневна карантина, а у нас в България няма нито една сетифицирана такава. Следователно варианта е да се внесе до Гърция или Румъния, да се плати за престой там и след изтичане на срока да лети към България с друг транспортен документ. Това доста оскъпява транспорта.
Работя по въпроса за намиране на решение.
Иначе за в Европейски съюз се издава един сертификат за intra trade и се заверява в регионалните или националната ветеринарна служба.

за износа: нещата стоят по-обнадеждаващо. може да се изнася почти до навсякъде, стига съответната страна да няма ембарго за внос на дадения вид птици.
в зависимост от страната, може да се изисква разрешение за внос, което трябва получателя да си задвижи и изпрати към нас преди отпътуване.
тук се вади здравен сетифицат ако е извън EU, или intra trade за EU пак от регионалните или националната ветеринарна служба.
Съгласуваме клетките и оформяме каквото е нужно.

къде, какви документи точно се налага, дали има карантина или не, е въпрос на дестинация, както и за каква птица, каква е нужната клетка... който се интересува, нека ми пише и ще му изпратя нужната информация, заедно със сканирани картинки и описания

Надявам се това написано така на общо да е донесло светлина във въпросите Ви.
ще се радвам да съм от полза и да помогна във Вашето начинание :)

Поздрави
Свилен
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот ivanov1373 » Сря Апр 06, 2011 5:13 pm

Модератор: мнението е изтрито ,защото пускането на мнение състоящо се само от емотикони е безмислено.
ivanov1373
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 5:23 pm
Местоположение: burgas

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот Павел Якимов » Пон Юни 17, 2013 12:54 pm

Здравейте, г-н Стаматов!
До колкото знам Софийския зоопарк има карантинни помещения. Защо не попитате, дали те не могат да ви бъдат от полза.

Соколарски поздрав.
Павел Якимов
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 11:48 pm

Re: международен транспорт внос и износ

Мнениеот bat_bg » Вто Юни 18, 2013 10:59 pm

Мерси Павел, тъй като Софийски зоопарк е под общинско разпореждане...нещата от страна на частния бизнес се случват трудно. иначе се познавам с хората, партнира ме си... но по скоро по линия на техните интереси. надявам се в бъдеще всичко да се равива и да има повече гъвкавост.....
Аватар
bat_bg
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 3:48 pm


Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта