Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ

Мнениеот hokensa » Пет Юли 29, 2011 8:04 pm

Днес се сблъсках със този проблем отглеждам канарчета вече 18 години във помещението между етажите и досега несъм имал проблем със комшийте но от скоро се засели ена госпожа която иска да комадва във входа та тази същата ми пуснала една жалба до Управлението околната среда и днес са минали инспектори на проверка някой запознатли е със закона имам съгласието на комшийте от етажа а също съм и член на дружество ЕКЗОТИКА гр БУРГАС не гледам диви птици ПОМОГАЙТЕ със савети
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот ivi6te » Пет Юли 29, 2011 8:40 pm

Не съм в течение на законовите нормативи,но от това което съм видял и изпитал кучета и котки може да се гледат навсякаде и няма проблем.Нито мирише,нито разнасят зарази,нито цвъркат и неможе да се спи.Виж с птици е"опасно" и трябва да се внимава :cool: А ако има и някои крив комшия дето иска да коандва и всичко му пречи :evil: ...БОЯТ ИЗГРАЖДА :wink:
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот shikata » Пет Юли 29, 2011 11:23 pm

Трябва да изчетеш подробно наредбите за отглеждане на животни във вашата община.При мен екзотиката не влиза в графа искане на разрешение.Тоест вече ми се пробваха, но засега без успех
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот slona67 » Съб Юли 30, 2011 12:07 pm

Днес се сблъсках със този проблем отглеждам канарчета вече 18 години във помещението между етажите и досега несъм имал проблем със комшийте но от скоро се засели ена госпожа която иска да комадва във входа та тази същата ми пуснала една жалба до Управлението околната среда и днес са минали инспектори на проверка някой запознатли е със закона имам съгласието на комшийте от етажа а също съм и член на дружество ЕКЗОТИКА гр БУРГАС не гледам диви птици ПОМОГАЙТЕ със савети

Може да те атакува по няколко точки от закона за етажната собственост, кофти работа


Права и задължения на собствениците и обитателите на самостоятелни обекти или на части от тях

Права на собствениците и обитателите

Чл. 5. (1) Собствениците на самостоятелни обекти в сграда в режим на етажна собственост, наричани по-нататък "собственици", имат право да:

1. използват общите части на сградата според тяхното предназначение;

2. участват в управлението на етажната собственост.

(2) Обитателите в сграда в режим на етажна собственост имат правото по ал. 1, т. 1, както и да участват в управлението на етажната собственост със съвещателен глас.

Задължения на собствениците и обитателите

Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:

1. не пречат на другите собственици и обитатели да използват общите части на сградата;

2. не причиняват вреди на други обекти и общи части на сградата;

3. не завземат общи части на сградата;

4. не извършват в своя самостоятелен обект или в част от него дейности или действия, които създават безпокойство за другите собственици и обитатели, по-голямо от обичайното;

5. не извършват дейности в своя самостоятелен обект или част от него, с които да изменят помещения, пространства или части от тях, предназначени за общо ползване, да не нарушават архитектурния вид, носимоспособността, устойчивостта на строителната конструкция, пожарната безопасност или безопасното ползване на сградата;

6. изпълняват изискванията на съответните нормативни актове при отглеждането на животни в самостоятелните си обекти и да не създават безпокойство на непосредствените си съседи;

7. не накърняват добрите нрави;

8. изпълняват решенията на органите на управление на етажната собственост;

9. заплащат разходите за основния, текущия или неотложния ремонт, за реконструкцията, преустройството и обновяването на общите части на сградата съразмерно с притежаваните идеални части в тях;

10. заплащат консумативните разходи за поддържането на общите части;

11. спазват санитарните и хигиенните норми;
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот hokensa » Съб Юли 30, 2011 12:27 pm

slona67 написа:
Днес се сблъсках със този проблем отглеждам канарчета вече 18 години във помещението между етажите и досега несъм имал проблем със комшийте но от скоро се засели ена госпожа която иска да комадва във входа та тази същата ми пуснала една жалба до Управлението околната среда и днес са минали инспектори на проверка някой запознатли е със закона имам съгласието на комшийте от етажа а също съм и член на дружество ЕКЗОТИКА гр БУРГАС не гледам диви птици ПОМОГАЙТЕ със савети

Може да те атакува по няколко точки от закона за етажната собственост, кофти работа


Права и задължения на собствениците и обитателите на самостоятелни обекти или на части от тях

Права на собствениците и обитателите

Чл. 5. (1) Собствениците на самостоятелни обекти в сграда в режим на етажна собственост, наричани по-нататък "собственици", имат право да:

1. използват общите части на сградата според тяхното предназначение;
2. участват в управлението на етажната собственост.

(2) Обитателите в сграда в режим на етажна собственост имат правото по ал. 1, т. 1, както и да участват в управлението на етажната собственост със съвещателен глас.

Задължения на собствениците и обитателите

Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:

1. не пречат на другите собственици и обитатели да използват общите части на сградата;

2. не причиняват вреди на други обекти и общи части на сградата;

3. не завземат общи части на сградата;

4. не извършват в своя самостоятелен обект или в част от него дейности или действия, които създават безпокойство за другите собственици и обитатели, по-голямо от обичайното;

5. не извършват дейности в своя самостоятелен обект или част от него, с които да изменят помещения, пространства или части от тях, предназначени за общо ползване, да не нарушават архитектурния вид, носимоспособността, устойчивостта на строителната конструкция, пожарната безопасност или безопасното ползване на сградата;

6. изпълняват изискванията на съответните нормативни актове при отглеждането на животни в самостоятелните си обекти и да не създават безпокойство на непосредствените си съседи;

7. не накърняват добрите нрави;

8. изпълняват решенията на органите на управление на етажната собственост;

9. заплащат разходите за основния, текущия или неотложния ремонт, за реконструкцията, преустройството и обновяването на общите части на сградата съразмерно с притежаваните идеални части в тях;

10. заплащат консумативните разходи за поддържането на общите части;

11. спазват санитарните и хигиенните норми;
със комшийте на етажа и тези под мен и над мен нямам проблеми имам тяхното съгласие а и птиците неса много 29 общо възрастни и млади във момента са във 3 волиери хигиената е безупречна на 3 месеца пълна дезинфекция а на 6 освежавам помещението всички във входа са собственници до сега несъм имал проблеми със никой но тази новата се изживява много всичко и всеки и пречи
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот slona67 » Съб Юли 30, 2011 12:45 pm

Винаги ще се намери някой( гаден човечец) :! ,да ти лази по нервите!
Според мен, трябва да разговаряш с тази кобра и да разбереш аджаба, какво и пречи!
Опитай да събереш подписка с възможно най много хора от входа, който нямат нищо против твойте птици!
Пожелавам ти успех, в тази (битка). :drinks:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот hokensa » Съб Юли 30, 2011 1:56 pm

slona67 написа:Винаги ще се намери някой( гаден човечец) :! ,да ти лази по нервите!
Според мен, трябва да разговаряш с тази кобра и да разбереш аджаба, какво и пречи!
Опитай да събереш подписка с възможно най много хора от входа, който нямат нищо против твойте птици!
Пожелавам ти успех, в тази (битка). :drinks:
благодаря за пожеланието не че няма къде да рпеместя птиците но тази стаичка от 2 квадрата е удобна защото там им е удобно топло и светло трудно се създават такива условия :wink:
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот Freec » Вто Авг 02, 2011 10:58 am

hokensa написа:Днес се сблъсках със този проблем отглеждам канарчета вече 18 години във помещението между етажите и досега несъм имал проблем със комшийте но от скоро се засели ена госпожа която иска да комадва във входа та тази същата ми пуснала една жалба до Управлението околната среда и днес са минали инспектори на проверка някой запознатли е със закона имам съгласието на комшийте от етажа а също съм и член на дружество ЕКЗОТИКА гр БУРГАС не гледам диви птици ПОМОГАЙТЕ със савети


В София има НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община
Съгласно която:
Чл. 4. Правила за отглеждане и развъждане на животни домашни любимци.
(1) Всеки собственик е длъжен:
1. Да отглежда животното домашен любимец по начин, изключващ възможността за неконтролиран физически контакт с други лица.
2. Да не допуска в непосредствена близост животни, притежаващи естествена или придобита нетърпимост едно към друго.
3. Да отглежда животното домашен любимец при условия, намаляващи до минимум възможността за агресивно поведение на животното.
4. Да осигури условия и поведение на домашния любимец, ненарушаващи спокойствието на гражданите.
(2) Забранява се отглеждането на животни домашни любимци:
1. На открити тераси и балкони в сгради в режим на етажна собственост.
2. В общите и прилежащи части на сградите в режим на етажна собственост без писменото съгласие на живеещите на адреса, удостоверено с протокол от Общото събрание.

Провери дали в населеното място, където живееш има приета наредба
За да си решиш проблема дългосрочно свикай общо събрание и вземи си копие от протокола ако е в твоя полза.
Успех.
В живота има съществени неща, в които човек си заслужава да се впусне и несъществени, които трябва да подминава с пренебрежение.
Freec
потребител
потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 9:31 am

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот Мъро » Вто Авг 02, 2011 12:18 pm

Един съсед реши да прави видеотека във едно общо помещение във входа и събира подписка,само един не се съгласи и не му разрешиха.Човека поемаше всички разходи на входа.Друг съсед си гледаше 2 заека в гаража и някой писна в общината и го накараха да ги махне а нито миришеше нито пък с нещо цапаше,такава хигиена трудно се подържа на зайците.В другия вход друг човек гледа зайци в гаража и то много и там не лечи че се гледат зайци, но явно в другия вход няма зли съседи и за сега няма проблеми.И ако при вас е така да искат всички да са съгласни във входа а те явно не са кофти работа.
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Авг 03, 2011 4:22 pm

Как да го тълкувам това че екзотиката не влиза в графа разрешение?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот ТЕРИЕР » Сря Авг 03, 2011 4:26 pm

shikata написа:Трябва да изчетеш подробно наредбите за отглеждане на животни във вашата община.При мен екзотиката не влиза в графа искане на разрешение.Тоест вече ми се пробваха, но засега без успех

Имам в предвид горното
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот hokensa » Сря Авг 03, 2011 7:20 pm

Freec написа:
hokensa написа:Днес се сблъсках със този проблем отглеждам канарчета вече 18 години във помещението между етажите и досега несъм имал проблем със комшийте но от скоро се засели ена госпожа която иска да комадва във входа та тази същата ми пуснала една жалба до Управлението околната среда и днес са минали инспектори на проверка някой запознатли е със закона имам съгласието на комшийте от етажа а също съм и член на дружество ЕКЗОТИКА гр БУРГАС не гледам диви птици ПОМОГАЙТЕ със савети


В София има НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община
Съгласно която:
Чл. 4. Правила за отглеждане и развъждане на животни домашни любимци.
(1) Всеки собственик е длъжен:
1. Да отглежда животното домашен любимец по начин, изключващ възможността за неконтролиран физически контакт с други лица.
2. Да не допуска в непосредствена близост животни, притежаващи естествена или придобита нетърпимост едно към друго.
3. Да отглежда животното домашен любимец при условия, намаляващи до минимум възможността за агресивно поведение на животното.
4. Да осигури условия и поведение на домашния любимец, ненарушаващи спокойствието на гражданите.
(2) Забранява се отглеждането на животни домашни любимци:
1. На открити тераси и балкони в сгради в режим на етажна собственост.
2. В общите и прилежащи части на сградите в режим на етажна собственост без писменото съгласие на живеещите на адреса, удостоверено с протокол от Общото събрание.

Провери дали в населеното място, където живееш има приета наредба
За да си решиш проблема дългосрочно свикай общо събрание и вземи си копие от протокола ако е в твоя полза.
Успех.
Във понеделник ходих във споменатото учреждение и там ми изискаха списъск на живущите от входа който са съгласни да отглеждам птиците си условието бе да имам минимум 51процента за от16 апартамента 15 са за 1 против този същият преди гони ми направи същият проблем когато гледах гълаби на покрива понеже му кацали на терасата живее на последният етаж много крив човек постоянно пише жалби против комшиите
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта