Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОСТ

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот hokensa » Сря Авг 03, 2011 7:25 pm

shikata написа:Трябва да изчетеш подробно наредбите за отглеждане на животни във вашата община.При мен екзотиката не влиза в графа искане на разрешение.Тоест вече ми се пробваха, но засега без успех
И тук е така екзотиката нее упомената във наредбата която госпожата ми чете записано е данесе гледат птици но нее уточнено какви когато разбра за какви птици става въпрос ми поиска този списак днес го предадох и чакам отговор но така или иначе птиците няма да ги махна :nono:
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот shikata » Чет Авг 04, 2011 12:09 am

ТЕРИЕР написа:
shikata написа:Трябва да изчетеш подробно наредбите за отглеждане на животни във вашата община.При мен екзотиката не влиза в графа искане на разрешение.Тоест вече ми се пробваха, но засега без успех

Имам в предвид горното


При мен помещението си е лично мое и не е обща част .Пробваха ми се по точката която забранява отглеждането на птици и животни по гаражи , мазета, тавани, тераси балкони, а само в специално пригодени помещения .Но в началото на наредбата преди това се упоменаваше, че в това число не влизат екзотични птици и животни, отглеждани като домашни животни( не ми се търси пак наредбата да я цитирам).Тоест се оказа че наредбата в моята община засяга само животни и птици с селскостопански характер.Сега заради този ми смотан комшия не смея да си взема в двора едни малки петле и кокошка за красота.Той още не се е отказал да ми прави мръсотии, просто посъвмесно върви такава злоба сред този изперкал народ че просто нямам думи.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот hokensa » Чет Авг 04, 2011 7:47 pm

shikata написа:
ТЕРИЕР написа:
shikata написа:Трябва да изчетеш подробно наредбите за отглеждане на животни във вашата община.При мен екзотиката не влиза в графа искане на разрешение.Тоест вече ми се пробваха, но засега без успех

Имам в предвид горното


При мен помещението си е лично мое и не е обща част .Пробваха ми се по точката която забранява отглеждането на птици и животни по гаражи , мазета, тавани, тераси балкони, а само в специално пригодени помещения .Но в началото на наредбата преди това се упоменаваше, че в това число не влизат екзотични птици и животни, отглеждани като домашни животни( не ми се търси пак наредбата да я цитирам).Тоест се оказа че наредбата в моята община засяга само животни и птици с селскостопански характер.Сега заради този ми смотан комшия не смея да си взема в двора едни малки петле и кокошка за красота.Той още не се е отказал да ми прави мръсотии, просто посъвмесно върви такава злоба сред този изперкал народ че просто нямам думи.
Сшушай брат куриоз последният неподписалсе среща майками завързват разговор и от дума на дума се стига до въпросната жалба и се оказва че нее той човека даже се разписал така че вече имам 100 процента съгласието на всички явно някой е разчитал на ткова че преди този човек е пускал жалба срещу мен и пак няма да е съгласен утре ще ходя да си уредя нещата със гопожите :wink: КОЛКО ПОСТОТИЯ ИМА ПО СВЕТА И НАЙ ВЕЧЕ ВЪВ БЪЛГАРИЯ
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот slona67 » Чет Авг 04, 2011 9:27 pm

hokensa - Радвам се , че всичко върви към ОК. Поне разбра, що за съседи имаш!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот Dr. Velev » Вто Апр 10, 2012 11:04 pm

Цитат
Тоест се оказа че наредбата в моята община засяга само животни и птици с селскостопански характер.Сега заради този ми смотан комшия не смея да си взема в двора едни малки петле и кокошка за красота.Той още не се е отказал да ми прави мръсотии, просто посъвмесно върви такава злоба сред този изперкал народ че просто нямам думи.

Колко си прав , лошото е ,че проблема е и в младите ,всичко се дължи на финансовата нестабилност ,от там идва завистта и злобата . Простотията също е водещ фактор . В този форум нещата също показват статуквото .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот miroki » Сря Апр 11, 2012 9:08 am

Преди време си гледах пъдпъдъците на балкона докато ги порастя и не ги сложих в едно удобно общо помещение и дори не ги сложих в собствената ми таванска стая защото знам какво щеше да стане.
с такива ЛЮБЕЗНИ съседи.
Добре, че съседите ме изтърпяха все пак докато пораснат и се стопли времето за да ги командировам.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот TK3C-74 » Сря Апр 11, 2012 10:23 am

е аз нямам проблеми с моите съседи. преди 7 години гледах 3 месеца диво прасе в блока. първо беше в мазата, после го качих в таванската стая. беше атракция за квартала, що народ се извървя да го гледа, но нямаше нито една жалба.прасето още е живо, но сега си живее на село :cool:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот nightingale » Сря Апр 11, 2012 10:39 am

Aз съм виждал кон на балкон.
Дори си спомнян че го бяха давали по телевизията.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот miroki » Сря Апр 11, 2012 11:02 am

Това преди си беше обичайна гледка за единя квартал :)
А каруцата под терасата :)

...
Малките диви прасенца са голяма гледка :D
То вече сигурно е около 200 кг за 7 години, добър трофей може да направи някой :D
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот TK3C-74 » Сря Апр 11, 2012 12:46 pm

miroki написа:
...
Малките диви прасенца са голяма гледка :D
То вече сигурно е около 200 кг за 7 години, добър трофей може да направи някой :D

септември-октомври стига и 300, но после като се разгони, отслабва, защото не яде нищо месец и половина, два. а трофея си го бива, 7-8 см. му стърчат зъбите навън, ама смее ли някой да ги измери точно :lol:
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот miroki » Сря Апр 11, 2012 5:09 pm

:lol:
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: ОТглеждане на птици ВЪВ МЕЖДО ЕТАЖНАТА СОБСТВЕНОС

Мнениеот Dr. Velev » Вто Апр 17, 2012 10:14 pm

Скоро няма да може да се отглеждат и мухи в междуетажна собственост . Български манталитет . Зад високите зидове се отглеждат дори и тигри . Важно е да имаш висок зид .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта