Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Пръстени 2009

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Мнениеот Ataman » Пет Яну 09, 2009 6:48 pm

Докторе какво имаш в предвит със това /Не членове могат да си поръчват каквото искат,но то трябва да е различно от нашата сигнатура./Кой ще ми попречи да си поръчам същият цвят пръстени ,но вместо номер на клуба да има моите иницияли и на града от където съм. :(
Ataman
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 5:08 pm
Местоположение: гр.Казанлък

Мнениеот todpetrov » Пет Яну 09, 2009 9:11 pm

никой няма да ти попречи колега бъде те спокоен все едно някой да ми забрани на мен да правя коктейли само защото не съм в асоциацията на барманите в България.Много ясно че ще си поръча ме пръстени нали трябва да знаем от коя двоика е пилето :) е аз тази година пилета и пръстени имам но си прецаках записките на родословието преди да го нанеса в книгата и сега само на част от пилетата знам додословието какво е но за напред няма да е така !
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот Dr. Velev » Пет Яну 09, 2009 9:20 pm

Ataman написа:Докторе какво имаш в предвит със това /Не членове могат да си поръчват каквото искат,но то трябва да е различно от нашата сигнатура./Кой ще ми попречи да си поръчам същият цвят пръстени ,но вместо номер на клуба да има моите иницияли и на града от където съм. :(

Точно това имам предвид . Имаш пълното право да пишеш каквото искаш на пръстените , но сигнатурата на БАДП е една . Ако си член я ползваш.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

пръстени

Мнениеот miv.1959 » Пон Яну 12, 2009 6:10 pm

Аз вече ги получих моите 80 бр. х 0.40 лв. от Митко от Казанлък в лилав цвят със сигнатурата която Др. Велев е показал, понеже съм член на това дружество. Също така и пръстените за тълъби са му хубави. Пластмасовите вярна, че по се вижда надписа, както ми бяха миналогодишните, но някак не съм свикнал с тях.
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana

Мнениеот Dr. Velev » Съб Яну 17, 2009 3:08 am

Колеги постъпиха сигнали от "вечно воюващите певчески канари Орфей , че на конкурсите се явявят птици с рязяни пластмасови пръстени / каква е целта им незнам / , но не смятам да ставам дедектив ! Цял свят работи с алуминеви -метални пръстени и мисля ,че догодина това ще стане задължително .Разбирасе това трябва да стане с решение на наше събрание. Нищо не мога да кажа за решението на Орфейци да оценяват птици с маркировъчни пръстени / Всеки уважаващ се съдия в Европа би ги декласирал веднага. Но боговети там са далеч от Европа . Така ще познават по-лесно птиците на покорните и ще ги награждават . Но какво да се прави "Който каквото сам си направи и най- големият му враг не е в състояние да го стори . Това е валидно и за мен .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот fridolina » Съб Яну 31, 2009 5:47 pm

Алуминиевите пръстени от Казанлък за 2009 (за канари)

Изображение
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

отговор

Мнениеот Христо Чакмаков » Пон Фев 02, 2009 12:22 pm

fridolina написа:Алуминиевите пръстени от Казанлък за 2009 (за канари)

Изображение



Здравейте колеги.

И в нашето дружество има мнения за пръстените тази година,смятаме да спазим препоръката на Асоциацията а надписи само с цифри,въпреки,че има малки изключения който държат на инициалите си.Ако смятаме да членуваме в Асоциацията трябва да спазваме 1 правила,а не както винаги да има разделение и всеки клуб да дърпа чергата към себе си.Имах възможност миналата седмица да получа 50 халки по спешност от Митко от Казанлък и мога да кажа,че с цифри е добре и са доста ясни.Имам 1 предложение,всеки клуб членуващ в Асоциацията при приемането му е получил порен номер.Аз лично до няколко дни ще побликува в сайта списък с имената и номерата на всеки 1 наш член за да е ясно зад кои номер кое име се крие.Нека всяко дружество направи същото за да улесним работата си и разпознаването да става по-лесно от всеки член.
Както видях,ако не се лъжа Варненското дружество е поставило инициалите на града,тази година ще правим ли отново свободни съчинения с халките кажете????
Нашите тази седмица предстоят да се поръчват,трябва да има яснота ???
А да относно тези,който не са членове на Асоциацията,естествено че мойете да си поръчвате халки колкото си искате,но има 1 НО сигнатурата която използваме членовете е само за тях.Затова на изложбите ще има само птици на членове,същото важи и за Орфея,контрола трябва да става все по строг.Или ще продължаваме да се развиваме,или ще бъдем вълци единаци.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: отговор

Мнениеот fridolina » Пон Фев 02, 2009 1:44 pm

Христо Чакмаков написа:Както видях,ако не се лъжа Варненското дружество е поставило инициалите на града,тази година ще правим ли отново свободни съчинения с халките кажете????

Предполагам, (не мога да твърдя със сигурност, защото нямам на разположение устав на организацията) че такива решения се взимат на събрание, в което участват представители на всички клубове, членове на Асоциацията. Когато се предложи и демократично се прогласува единна сигнатура за клубовете, то взетото решение става задължително. Преди това е само препоръка.
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот todpetrov » Пон Фев 02, 2009 4:11 pm

колеги не виждам защо да не остава името на града хайде за името на канаровъда съм съгласен защото да няма дублиране на имената но едвали има много канаровъди в един град с едни и същи имена :)
защо да не е като регистрацията на колите невиждам лошо в това , но това е само мнение
:)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

Мнениеот sandan » Пон Фев 02, 2009 6:52 pm

todpetrov написа:колеги не виждам защо да не остава името на града хайде за името на канаровъда съм съгласен защото да няма дублиране на имената но едвали има много канаровъди в един град с едни и същи имена :)
защо да не е като регистрацията на колите невиждам лошо в това , но това е само мнение
:)


По новите изисквания на СОМ на пръстените трябва да има номера на клуба ,номера на развъждача и БГ .
Много хора ползват инициали и не искат да се откажат от тях.
Наистина не е гласувано инициалите да отпаднат и засега това е пожелателно.
Тоше доста е претрупано ако на пръстена пише примерно Д-Ч БГ ТП 01 09.
А и на кой му трябва да пише града ?
Каква полезна информация носи това?
Последна промяна sandan на Пон Фев 02, 2009 11:05 pm, променена общо 1 път
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: отговор

Мнениеот Христо Чакмаков » Пон Фев 02, 2009 10:19 pm

Още от миналата година се водиха разговори и имаше предложения за начина по който да са оформени халките.В началото на месец Януари проведох няколко разговора с д-р.Боби Велев относно дезаина на халките и бях информиран за препоръките на СОМ,както и за възможноста тази година да има и малка свобода относно инициалите.Рано или късно трябва да спазваме международните правила,ако искаме да сме част от СОМ.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот todpetrov » Вто Фев 03, 2009 1:44 am

Да разбирам ви колеги ! Ама аз нали съм от село и искам да се знае ,че и тук гледа ме канари и може би за това искам да има града но не е много важен :)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

ПредишнаСледваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта