Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Сензация

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Сензация

Мнениеот kvazer2 » Чет Фев 19, 2009 9:45 pm

Уточнение;За първи път ще се представи един пройзведен хибрид в столицата.Хибрида е изваден от члена Зоо-София Наско Гърка който го е сложил в трансферната листа,след конкурса надявам се да видим на кой няма да му издаржат нервите и ще бъде новият собственик на хибрида.Пилето е извадено от Carduelis Carduelis-Щиглец и Carduelis chloris-Зеленика или казано нарицателно Флоор.УСПЕХ на присъстващите на конкурса :D :o :lol: :wink:
kvazer2
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:08 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот nightingale » Чет Фев 19, 2009 10:26 pm

Интересно :D .На това се вика майсторлък. А на тея кръстоски им викат в Европата не хибриди а мулета. Ще се радвам някой да го щракне и да го предостави тук да му се порадваме. :D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот perta » Чет Фев 19, 2009 11:49 pm

Браво, заслужава си да се види! :D
...докъде ли не стигат хората в стремежа да си осмислят някак живота.
Аватар
perta
потребител
потребител
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 10:47 pm

Мнениеот rookie_gyn » Пет Фев 20, 2009 11:25 am

Мой приятел от Бургас беше извадил птици от мъжки Аcanthis canabina и женска Carduelis chloris през 2004 година. Май му търсеше цена около 300 - 350 лева.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот doctora » Пет Фев 20, 2009 9:36 pm

В турция имаше такива хибриди. Вальо от Враца купи такъв, шампион в класа си за 200 лв. Просто човека му направи подарък.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

уточнение

Мнениеот kvazer2 » Пет Фев 20, 2009 11:58 pm

Колеги,искам да направя едно обръщение към всички който ще пишат по тази тема.Не искам да ми пишате необосновани не доказани факти относно кои какво вадил, ама негов приятел,колега,дядо,баба и така нататък искам доказателсва не онзи и този извадил дадено пиле.Искам да направя едно обръщение към всички който се занимават с тази нелека дейност която изисква много търпение с дивите птици.За това ние от дружество Зоо-София сме предприели тази кампаниа за живо доказателсво във тези конкурси, за да се покаже на истина ида се докоментира такива постижения в хибридизацията.Извинявам се за дръзкия тон но ние българите сме свикнали да лежим на стари ларви, и сме изпълнени негативизъм към другите постигнали нещо в дадена област.За това аз като секретар на този клуб имам задължения да документирам тези факти оттук нататук.Мисля че бях доста подробен и ви запознах с тази идея която надявам се да стане найстина факт.УСПЕХ секретар;Д.Славчев
kvazer2
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 9:08 pm
Местоположение: SOFIA

Мнениеот doctora » Съб Фев 21, 2009 12:07 am

Прав си колега!
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот todpetrov » Чет Мар 04, 2010 7:30 pm

Жалко пак писани думи и никаква снимка и аз се извинявам за тона ,но след ,като сте толкова силен в думите покажете и да видят хората ;)
todpetrov
потребител
потребител
 
Мнения: 502
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 1:26 am
Местоположение: Добрич

сензация

Мнениеот akademika » Чет Мар 04, 2010 9:51 pm

todpetrov написа:Жалко пак писани думи и никаква снимка и аз се извинявам за тона ,но след ,като сте толкова силен в думите покажете и да видят хората ;)
виж птиците в темата провал на певческия конкурс за хибриди там отлежават 1 година и спрете с тези спеколации Атанас Калинидис вече 5 години вади такива хибриди
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Мнениеот Berkant Molla » Съб Мар 06, 2010 12:16 am

Изображение
Berkant Molla
потребител
потребител
 
Мнения: 115
Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 1:01 am

до kvazer2

Мнениеот bodil » Вто Апр 06, 2010 1:10 pm

"Приятелю " сигурно не знае , че има разлика м/у стари лаври и стари ларви
bodil
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:19 pm
Местоположение: sofia

до kvazer2

Мнениеот bodil » Вто Апр 06, 2010 1:22 pm

Също има разлика м/у дисквалификация и дискфалификация Правописа и правенето на " коремни " са различни неща
bodil
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:19 pm
Местоположение: sofia

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта