Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


БАДП-щто за организация е?

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

БАДП-щто за организация е?

Мнениеот doctora » Пет Фев 20, 2009 11:57 pm

БАДП-организация на клубове от страната. Като председател на клуб и член на Управителния съвет на БАДП имам желание да обсъдим развитието на хобито, откъм организация. Говори се, че няма млади хора да се занимават с птици и други екзотики. Това явно не е вярно.Защо ги няма? Защото бързо се разочароват от събитията около БАДП и най вече от някои хора членуващи или нечленуващи в нея. Имам идея, за да се направи нещо по въпроса, да се изготвят правила за всички отделни дейности съобразени с устава и стандартите на С.О.М.. Тъй като няма да откриваме топлата вода, можем да откраднем нещо от тези които са напред с материала. В крайна сметка удоволствието от всичко това е освен да произведеш хубави животинки и да можеш да ги представиш на изложба конкурс. А тази изложба да е един малък празник за всички. В момента освен да се караме, друго не правим.
Като важни моменти са:
1. Управителния съвет
2. Съдийската колегия-имаме ли съдии въобще
3. Ред за провеждане на конкурси и изложби
Някои от тези неща можем да ги обсъдим и на срещата в гр. Пазарджик на 28.02.09г. да се предоставят за разглеждане и гласуване.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот sandan » Съб Фев 21, 2009 7:37 pm

Срещата не е ли на 28 март 2009 ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот sando » Съб Фев 21, 2009 10:50 pm

искам да искажа мнение по този вьпрос трябва по опитните и напреднали в хобито да помагат на младите с качествени птици а не да се чудат как да ги изльжат за да им вземат парите няма да забогатеят всички ги гледаме за трьпката
sando
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 10:33 pm
Местоположение: POMORIE

Мнениеот Dr. Velev » Съб Фев 21, 2009 11:44 pm

sandan написа:Срещата не е ли на 28 март 2009 ?


Срещата е на 28 март 10 .00 Фазанарията гр. Пазарджик . Всеки преседател на клуб ще получи писмо с дневен ред .

Христо е прав и на ме започва да ми писва, ако правим нещо да го правим както трябва . Съдиите в истинският смисъл на думата нямаме . Подготвят се тестовете . Как ще се поведе практическия изпит
:?: Младите за да не ВИ лъжат не ходете при богобете , а при простосмъртните и , честни колеги . Тези , които ви лъжат ,ще го направят веднъж, а после вие ще разкажете на един двам , те на още някой и дотам . Съвет започвайте да работите с хубави птици , но дали са хубави го доказва фиша от изложба . При местната порода орфейчета , нещата стоят по различно защото там още е в сила шуробаджанащината и много много добри птици са неправилно оценени , което наскърбява селекционера и го настройва против организацията. Аз не разбирам от самата песен на канарчето , но виждам какво става , а и много колеги споделят недоволството си с мен .
Вече доста години се провеждат конкурси за малинуа с белгийски съдии и поне 6-7 години на цветните изложби са съдили италианци германци итнт.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: БАДП-щто за организация е?

Мнениеот doctora » Нед Фев 22, 2009 1:23 pm

doctora написа:БАДП-организация на клубове от страната. Като председател на клуб и член на Управителния съвет на БАДП имам желание да обсъдим развитието на хобито, откъм организация. Говори се, че няма млади хора да се занимават с птици и други екзотики. Това явно не е вярно.Защо ги няма? Защото бързо се разочароват от събитията около БАДП и най вече от някои хора членуващи или нечленуващи в нея. Имам идея, за да се направи нещо по въпроса, да се изготвят правила за всички отделни дейности съобразени с устава и стандартите на С.О.М.. Тъй като няма да откриваме топлата вода, можем да откраднем нещо от тези които са напред с материала. В крайна сметка удоволствието от всичко това е освен да произведеш хубави животинки и да можеш да ги представиш на изложба конкурс. А тази изложба да е един малък празник за всички. В момента освен да се караме, друго не правим.
Като важни моменти са:
1. Управителния съвет
2. Съдийската колегия-имаме ли съдии въобще
3. Ред за провеждане на конкурси и изложби
Някои от тези неща можем да ги обсъдим и на срещата в гр. Пазарджик на 28.03.09г. да се предоставят за разглеждане и гласуване.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот sandan » Нед Фев 22, 2009 8:49 pm

sando написа:искам да искажа мнение по този вьпрос трябва по опитните и напреднали в хобито да помагат на младите с качествени птици а не да се чудат как да ги изльжат за да им вземат парите няма да забогатеят всички ги гледаме за трьпката


Младите и сами трябва да си помогнат като се запознаят със стандартите на породата която искат да отглеждат и да разгледат изобилието от снимки в интернет.Тогава е по-трудно да ви излъжат.
Както д-р Велев каза изложбите са най-доброто място за избор на птици .
Не чакайте всичко наготово .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: отговор

Мнениеот Христо Чакмаков » Нед Фев 22, 2009 9:18 pm

Колеги здравейте.

В интерес на истината бях решил да огранича участията си във форума,но когато се касае за реда в организацията личните отношения остават на заден план.Така да се върнем на темата,може да съм малко по директен но да ме извинят тези който се чувстват засегнати.На събирането в Пазарджик,ще се поиска както колективна така и лична отговорност от шефовете на секций в организацията.Трябва съвсем ясно ТЕ да излязат и кажат имат ли пропуски или нямат и какво смятат да направят(ако искат) за подобряване на работата.Защото критиките по техен адрес ще се засилват,ако няма промени.Има въпроси както за Орфейчетата така и за цветните изложби,умолявам ви не си играйте с търпението на членовете всичко си има граници.Не карайте млади и прохождащи членове да се отказват от организацията още в самото начало,с гордост мога да ви споделя че Дружеството "ФЕНИКС-ХОБИ" гр.Асеновград към настоящият момент наброчва 23 членове,и има още желаещи за записване.Господа от ръковоството вгдаите се в себе си и около вас,промените са наложителни!!!

С Уважение
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот sando » Нед Фев 22, 2009 9:35 pm

на изложбата които да попиташ се не се продава
sando
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 10:33 pm
Местоположение: POMORIE

Мнениеот sandan » Нед Фев 22, 2009 10:31 pm

sando написа:на изложбата които да попиташ се не се продава


Наистина голяма част от птиците не се продават ,но поне ще завържеш контакт с водещите канаровъди.
Наесен ми се обади и ще ти помогна да си намериш качествени канари :wink:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: отговор

Мнениеот sandan » Нед Фев 22, 2009 10:36 pm

Христо Чакмаков написа:Колеги здравейте.

В интерес на истината бях решил да огранича участията си във форума,но когато се касае за реда в организацията личните отношения остават на заден план.Така да се върнем на темата,може да съм малко по директен но да ме извинят тези който се чувстват засегнати.На събирането в Пазарджик,ще се поиска както колективна така и лична отговорност от шефовете на секций в организацията.Трябва съвсем ясно ТЕ да излязат и кажат имат ли пропуски или нямат и какво смятат да направят(ако искат) за подобряване на работата.Защото критиките по техен адрес ще се засилват,ако няма промени.Има въпроси както за Орфейчетата така и за цветните изложби,умолявам ви не си играйте с търпението на членовете всичко си има граници.Не карайте млади и прохождащи членове да се отказват от организацията още в самото начало,с гордост мога да ви споделя че Дружеството "ФЕНИКС-ХОБИ" гр.Асеновград към настоящият момент наброчва 23 членове,и има още желаещи за записване.Господа от ръковоството вгдаите се в себе си и около вас,промените са наложителни!!!

С Уважение


Здрасти Ицо ,
срещата в Пазарджик е точно затова , за да се чуят критиките и да се вземат нужните решения.Важното е клубовете да са подготвени с мнения за да стане ползотворна срещата.Радвам се че вашия клуб расте ,чух че имате млади и запалени канаровъди , поздрави на всички.
Не ограничавайте участието си във форума ,колкото повече знаещи има в него ,толкова по-добро място ще стане за комуникация.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот doctora » Пон Фев 23, 2009 12:24 am

Изложбени птици трудно се продават, както у нас, така и в чужбина. Но това не е проблем. Хубави птици, когато реши човек винаги ще намери. Важно е, на кого какво му трябва, а не просто пилета.
Та да се върнем на темата за бъдещето ни като цяло, а не само да се лъжем един друг. Едно от важните неща е да се разработи схема за подготовка на действащи съдии, съобразени с новостите в стандартите. Дори е много наложащо да се изготвят стандарти за птиците, или да се преведат готови такива, да се проведат семинари поне 2 пъти в годината с лекции по различните хобита. Голям е пропуска с идването на съдии, защото не ги използваме да научим нещо.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот sando » Пон Фев 23, 2009 8:13 pm

sandan благодаря ще се възползвам от предложението :lol:
sando
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 10:33 pm
Местоположение: POMORIE

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта