Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


БАДП-щто за организация е?

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Мнениеот doctora » Пон Фев 23, 2009 10:32 pm

Какво правят комшиите!

Изображение
Изображение
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот sando » Вто Фев 24, 2009 7:37 pm

в чуждите сайтове чета че има човек които се занимава с младите и ги напьтства надявам се по този вьпрос да се вземе под внимание в пазарджик
sando
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 10:33 pm
Местоположение: POMORIE

Мнениеот sandan » Вто Фев 24, 2009 11:01 pm

sando написа:в чуждите сайтове чета че има човек които се занимава с младите и ги напьтства надявам се по този вьпрос да се вземе под внимание в пазарджик

Затова са клубовете .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот shikata » Чет Фев 26, 2009 1:11 am

Ако следите какво става напоследък в форума, какво стана с форумите на клубовете, явните заяждания, ще ви стане ясно какви трябва да бъдат целите на асоциацията на първо време.
С чисто сърце мога да ви каже че колкото и да съм запален, и с намерението си да се включа в нея да се развивам, да участвам в изложби и т.н. тези постоянни дразги и неуредици ме накараха окончателно да реша на този етап да не участвам, нищо че аз губя от това.Просто ми е неприятно.Ще си гледам птиците, ще се мъча да правя някаква селекция и ще се гордея ако го постигна, а който иска да помогне с съвети е добре дошъл и ще съм му благодарен.
Ще бъда страничен наблюдател и ще се надявам разума да надделее във всички и в скоро време същите вие да станете причина да вляза в организацията с две ръце.
За да станат нещата трябва всички да са на едно място, а не на групи , всяка от която да тегли чергата към себе си
Пожелавам Ви успех и дано скоро да се гордеем като комшиите ни с организацията ни
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот doctora » Пет Фев 27, 2009 12:33 am

Преди 4 години в гр. Пазарджик при учредяването на БАДП групата от клуб "Дъга" гр. Ст. Загора си тръгнахме още в началото на събранието. И защо? Защото, още тогава имаше интифа. При тръгването ни, приказките ми бяха "нищо лично към никого, просто работа така не се върши".
За да няма разногласия и препирни (тъй като всички сме отворковци) предложих тази тема за разискване и предложения за идеи, да променим нещо. Идеята на клуб "Дъга" след таз вечерното събиране е, че трябва да се върви нагоре чрез промяна на правилата, които да важат за всеки от нас. Но явно в България промените са на думи, а всичко останало е далавера и то законна. Така, че ще е много трудно. Може много хора да ме намразят, но в гр. Пазарджик съм решил каквото има да казвам, си го казвам и то директно. Ще поставим и конкретни предложения за гласуване.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пет Фев 27, 2009 11:51 am

shikata написа:Ако следите какво става напоследък в форума, какво стана с форумите на клубовете, явните заяждания, ще ви стане ясно какви трябва да бъдат целите на асоциацията на първо време.
С чисто сърце мога да ви каже че колкото и да съм запален, и с намерението си да се включа в нея да се развивам, да участвам в изложби и т.н. тези постоянни дразги и неуредици ме накараха окончателно да реша на този етап да не участвам, нищо че аз губя от това.Просто ми е неприятно.Ще си гледам птиците, ще се мъча да правя някаква селекция и ще се гордея ако го постигна, а който иска да помогне с съвети е добре дошъл и ще съм му благодарен.
Ще бъда страничен наблюдател и ще се надявам разума да надделее във всички и в скоро време същите вие да станете причина да вляза в организацията с две ръце.
За да станат нещата трябва всички да са на едно място, а не на групи , всяка от която да тегли чергата към себе си
Пожелавам Ви успех и дано скоро да се гордеем като комшиите ни с организацията ни

За какво иде реч от всичките тези яжби от време оно ? Коя е причината за това и отегчението на млади и стари колеги?Как влияе пространственият фактор за границите на България?Какво е отношението на повечето колеги към новите номенклатури и класификации?Структурирането на клубовете вътре в тях и начина на организиране като цяло в страната?Коя е причината за възникване конфликт на интереси и защо?Не на последно място-какво означава организиран начин на живот,взаимоотношения и начин на развитие на всеки ,обективно оценен и от кого?Какъв е смисълът на организираният начин на живот и на какви основи трябва да бъде базиран той?Трябва ли въобще да го има ,от какво е провокиран той и институционално трябва ли да е подкрепен ,за да се оформи един от образите на България пред света.До кога хаосът и при нас ще владее България? Има ли си асоциация и клуб знак ,знаме и лого?Емигрантството в клубовете и от там тяхната несъстоятелност до какво водят?Не е ли време тази наша дейност като част от обществото и формиране на представителност по много особен и специфичен начин да върви ръка за ръка и да се търсят форми на обезпечение по редица програми за развитие на местно и национално ниво на управление на страната?
Могат редица още въпроси да бъдат зададени,чийто дебат и изчистване са твърде актуални,за да се оцени от всеки позитивите и негативите на организираният начин на живот и да намерим точните си места в които да се чувстваме комфортно, да работим спокойно и пълноценно,за да може достойно да презентираме постиженията си и обективно да бъдем оценени.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: БАДП-щто за организация е?

Мнениеот fridolina » Пет Фев 27, 2009 8:32 pm

За да излезе клуб "Одесос" с някакви предложения, то трябва предварително те да се обсъдят на клубно ниво. Тъй като тук във Варна сме малко встрани от потока на информацията, затова ще ви помоля за малко предварителни разяснения:

1. Срещата в Пазарджик на 28 март, среща на Управителния съвет ли е или Общо събрание на БАДП? Ако е Общо събрание, то колко и кои трябва да са участниците от нашия клуб?
2. След като председателя ще получи писмо с дневния ред на срещата, кой взима решение какъв ще е той? Не би ли трябвало, да е по предложение от участниците и прогласувано в началото на събитието?
3. Простете невежеството на нашия клуб, но кои в момента са членове на Управителния съвет? За съжаление не разполагаме с официална информация, както и с Устав на организацията.

Тази неделя имаме сбирка на клуба и ще се радвам, ако дотогава имам отговори на горните въпроси, за да ги споделя с колегите.
Предварително благодаря на отзовалите се!
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Dr. Velev » Съб Фев 28, 2009 1:24 am

Като секретар на организацията , ще отговоря колкото това е възможно.
В лично съобщени от Вас получих молба да не намесвам проблемите на БАДП в този сайт ,защото той не е на Асоциацията и всички спорове които възникват, вие администраторите приемате много лично и се страхувате от всакакви противоречия и спорове . В тази връзка аз престанах да информирам широкаа публика/във форума / за добрите и лошите неща /които се случват в организационния живот на сдружението . Намирам го за напълно правилно , защото не бихме понесъл критики и похвали от анонимни и необвързани хора /Никовете -не могат да значи нещо / Пример :Наш Ганчо -22
Организацията си има Председател Казва се Трендафил Трендафилов , който я ръководи БАДП .
Аз ще изпратя утре писма до председателите на членуващите организаци в БАДП с дневния ред на Разширеното заседание на УС и семинар- дискуся.
Става дува за разширено заседание на УС и семинар на който ПРИЯТЕЛСКИ ще се дискутира дейността на тази организация, успехите и допуснатите организационни грешки при провеждане на изложбите и конкурсите .
Вашият клуб е подал молба за членство и е приет в БАДП , така , че смятам за неуместно вашето тъврдение ,че не познават устава и.
Най приятелки ще ви подскажа , че всяка членуваща организация , когато е нужно гласуване има право само на един глас , било това да е председателя или писмено оторизиран от него човек / Това става спрямо правилата на а устава-на вашия клуб /
Такива са и правилата в СОМ.
Ако смятате да правите промени в ръководството , ще ви разочеровам , че за това е твърде рано ,би могло да стане на ОБЩО събрание , което ще се проведе след изтичане на мандата на настоящото ръководство ,което е в края на тази календарна година . Вероятно на следващото си разширено заседание на УС на БАДП през есеснта , УС ще се събере и ще предложи дневен ред за общо събрание който ще бъде публикуван с дата и чад в Държавен вестник. Това събране ще е отченто изборно и може да промени състава и ръководството на УС и СК на БАДП.
Цялата тази информация е налична в Устава на БАДП.
Така ,че сега моля всички членове на БАДП да се готвят за конструктивна критика и предложения , които да бъдат в полза на всички .
Ще си разреша да издам още вътрешна информация . Всеки клуб , който иска да бъде домакин на съответно Национална изложба или конкурс трябва до подготви оферта , която да защити на този форум . Дали ще се вземе крайно решение , зависи от много обстоятелства .

Много моля в бъдъще , както Вие ме помолихте , дискусии около организационня живот на БАДП и членуващите в нея клубове да не водим във форума , защото те отблъскат вашите потребители .
Мото мнене бе по- различно , но се съобразявам с шефовете тук .
Това не означава ,че с удоволствие бихме могли да обсъждаме различни проблеми в личната си поща . С ЕМО И ХРИСТО ЩЕ ВНЕСЕМ ДОСТ ИТЕРЕСНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ :shock:
Аз ще ви уведомя за текста на писмото до председателите , след като получа съгласието на Председателя Т. Трифонов , който живот и здраве се връща на 7 .03 .2009 от Белгия ./субординация /
П.П.
Ще си разреша да покажа едно писмо от многобройните получени в лична поща и Е-маил . Както, сторихте и вие :oops: :oops:

Както казва Христо и аз не влагам нищо лично и споделям същите чувства към Вас каквити вие към мен ,споделени в едно от писмата ви до ИВ БЕРОВ.
С тази кореспонденция съм запознат много преди да стане публично достояние .
Ще направя една доуточняване , че ще покажа само това писмо и то защото не зная кой е АКАДЕМИКА . В протувен случай ,ако покажа цялото и съдържание , Румен няма да издържи , а някои хора няма да останат много доволни научавайки какво мислят за тях . А вашето присрастие е очевидно . Пожелавам разочерованието да не ви споходи скоро , но то рано или по -късно ще се случи , както беше при мен .

С най-дори чувства и уважение Д-р Борис Ал . Велев /а може би вече професор /
Последна промяна Dr. Velev на Съб Фев 28, 2009 3:13 am, променена общо 3 пъти
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Съб Фев 28, 2009 1:31 am

Цитирам в писмо до мен

Уважаеми д-р Велев,моля ви да не се вкарвате в този безмислен спор относно теорията за породата "орфей" няма смисъл да си навличате гнева на "боговете орфейци"доколкото знам АЦЕ разбира от дърводелски услуги но не и от канари,докато Кольо Филипов обираше призовите места преди 7-8 години АЦЕ не беше никакъв фактор
Доколкото съм запознат със правилата на СОМ в тази организация трябва дачленуват клубове койтосе занимават със породи признати от СОМ,какво търси клуб "Никола Грудев"в СОМ-България.В Гърция има множество клубове който се занимават с хибриди,но СОМ позволява този род дейност, и дори на световният шампионат тези птици предизвикват голям фурор,по темата има да се дискутира много но със такива "капацитети"който се занимават с пеенето в България нищо не може да се постигне.
P.S. Не си създавайте излишни врагове защото много хора точат зъби за мястото ви в СОМ-България.Успех.[/color]
Последна промяна Dr. Velev на Съб Фев 28, 2009 3:15 am, променена общо 3 пъти
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Съб Фев 28, 2009 1:34 am

P.S. Не си създавайте излишни врагове защото много хора точат зъби за мястото ви в СОМ-България.Успех.

С удоволствие ще им го предостъпя :D
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот nightingale » Съб Фев 28, 2009 5:46 am

Евала Dr. Velev.Ако във форума имаше конкурс за най откровенно и съдържателно мнение аз с две ръце бих гласувал за твоето. Поздравления.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот shikata » Съб Фев 28, 2009 2:54 pm

Добре и на място казано Dr. Velev.Между другото винаги съм казвал и още си държа на думата че винаги съм отворен за конструктивни критики :wink:
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron