Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Световно първенство

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Световно първенство

Мнениеот ruisenor » Пон Яну 12, 2015 8:41 pm

Здравейте колеги имам да ви кажа една добра новина ! Днес разговарях с президента на C.O.M Mr.Salvatore Cirmi и каза че ще ни помогне да ораганизираме Световно първенство за птици в България. Остава нашият президент на COM за България да разговаря с президента и да се разбере кога може да стане това Световно първенство в България. Единственото което знам е че през 2016 е в Порто,2017 Испания,2018 Италия или Франция,дано през 2019 да е в България ! :drinks:
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: Световно първенство

Мнениеот stoianov » Вто Яну 13, 2015 1:23 am

:lol: :lol: :lol: :lol: :|
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Световно първенство

Мнениеот ruisenor » Вто Яну 13, 2015 1:43 am

Хубавото ще е още от сега да се заемат нашите български представители на C.O.M за България за да стане Световното за птици реално в България в близките години ! Вече имаме подкрепата от президента Salvatore Cirmi a и ще ни помогне което е много важно !
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: Световно първенство

Мнениеот sandan » Вто Яну 13, 2015 2:03 pm

ruisenor написа:Хубавото ще е още от сега да се заемат нашите български представители на C.O.M за България за да стане Световното за птици реално в България в близките години ! Вече имаме подкрепата от президента Salvatore Cirmi a и ще ни помогне което е много важно !


Не знам дали знаеш, колко мащабно е едно такова начинание ?!
Като редовен съорганизатор на националната изложба ти казвам, че това е абсолютно невъзможно за нас.
Всяка година 5-6 човека се убиваме от работа, харчим не малка сума лични пари и в повечето случаи накрая ни псуват.
Нека мислим по-реално.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Световно първенство

Мнениеот ivi6te » Вто Яну 13, 2015 3:45 pm

Абсолютно съгласен съм със sandan :D ... за съжаление е прав :drinks: !!!
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Световно първенство

Мнениеот ruisenor » Вто Яну 13, 2015 4:22 pm

sandan написа:
ruisenor написа:Хубавото ще е още от сега да се заемат нашите български представители на C.O.M за България за да стане Световното за птици реално в България в близките години ! Вече имаме подкрепата от президента Salvatore Cirmi a и ще ни помогне което е много важно !


Не знам дали знаеш, колко мащабно е едно такова начинание ?!
Като редовен съорганизатор на националната изложба ти казвам, че това е абсолютно невъзможно за нас.
Всяка година 5-6 човека се убиваме от работа, харчим не малка сума лични пари и в повечето случаи накрая ни псуват.
Нека мислим по-реално.


Да знам колко е мащабно едно такова събитие бил съм на Световно, и на други регионални из Европа като посетител разбира се а не участник. Също така знам че работата е наистина огромна но ако се убеденим всички клубове за птици в България да сме единни смятам че е възможно едно такова събитие в близките години. А относно това че са ви обиждали недобросъвестни колеги си е тяхна работа такива винаги е имало и ще има и така е навсякъде по света не само в България. Успех Сандан и дано нещата се оправят ! Благодаря все пак че писахте по темата както и на останалите колеги !
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: Световно първенство

Мнениеот sandan » Сря Яну 14, 2015 1:01 am

Според мен, ако се съберем повече хора, може да направим една хубава национална изложба. Нейната стойност е около 2000 лв и всяка година е на кантар, дали ще се проведе. Тази година (2014) се получи много добро изложение, с прекрасни птици. Не мисля, че при членски внос от 15лв и 50 члена (занимаващи се със цветни канари) сме в състояние да мечтаем за такива неща. Заповядай на следващите ни събрания да видиш колко човека сме. Ще ми бъде приятно да се запознаем.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Световно първенство

Мнениеот ruisenor » Сря Яну 14, 2015 2:30 am

Благодаря ви за поканата Сандан ! Не знаех че има толкова малко членове ! А и колегите от чужбина ме питат защо България не участва на Световното тази година в Холандия Rosmalen не знаех че е такова положението, а и дори и президента Салваторе Чирми да ни помогне при толкова малко членове няма как да се състои такова събитие.Въпреки че ако се обеденим всички клубове на България при това положение не знам дали и 1000 човека ще се съберем освен ако държавата ни не отпусне малко средства за такова голямо събитие..... Входа за поситители на Световно е около 10 евро ако не се бъркам, на птица за участие за 10 дни е около 15 евро ! Тази година в Холандия не знам как ще са цените но доколкото ги знам ги определят такива и подобни неща на конференциите които има на всяко световно първенство от предната година. Благодаря ви за информацията Сандан и дано се съберем повече хора за да може в близко бъдеще и в България да има Световно първенство за птици ! На тези колеги които ще ходят тази година на Световното като посетители им пожелавам да си изкарат добре и да си купят още качествени птици !
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: Световно първенство

Мнениеот sandan » Сря Яну 14, 2015 1:49 pm

Обединени сме около 50 човека членуващи в Асоциацията (занимаващи се с цветни канари) от цялата страна, всички клубове.. За участие на световно, никой не се наема да носи птици и пак е свързано с пари. Тази година няколко колеги участваха в Реджо , но носиха само техни птици ,не искаха да се ангажират с птици на техни колеги. Моето лично мнение е, че за всичко трябват хора и пари а при нас няма да се случи нито едното,поне за сега. Давам пример: при увеличаването на таксата за участие на птица на националната изложба от 3 на 7 лв се отказаха много колеги , а други редуцираха броя на птиците си. Според мен да не можеш да отделиш 100лв , за да си направиш кефа в хобито е немислимо,но явно само аз мисля така. При участие на 400 птици и такса 3 лв се събират 1200 лв. Няма как с тези пари да поканиш съдии, преводач, да платиш самолетни билети, хотели и т.н. Е, при положение че не можем да организираме това, мисля че е в сферата на фантазиите световно. Отделно трябват хора ! Пак ще ти дам пример с националната изложба. С много зор се събираме 10 човека !!! С такава реалност сме за никъде.
Успешен развъден сезон на всички колеги :drinks:

П.П. Така преди време щеше да се организира в БГ кръг от Формула 1 :cool:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Световно първенство

Мнениеот петър » Сря Яну 14, 2015 4:10 pm

Приятели,
Нещата явно са стигнали дъното и понеже не ми се иска ние да сме последните с това хоби в България имам предложение за някои промени в БАДП.Първото е да се допуска индивидуално членство.В Белгия например това е напълно възможно като индивидуалните членове плащат по-голяма такса от тези,които членуват чрез своя клуб.Към Асоциацията има отделен код за пръстените на индивидуалните членове.Така ще дадем възможност на много хора,които нямат възможност да членуват в клубове да се присъединят към Асоциацията и да участват в нейните мероприятия.Второто,което ми се иска да създадем е интернет бюлетин с интересни статии,който нямам против да се помещава в този форум,но да е достъпен само за членовете на Асоциацията.При наличие на интерес ще се свържа с администратора и ще му изпратя на лични или по мейла примерен вариант.В първия брой може да публикувам снимки и данни от Световното в Холандия,което ще посетя на 24.01.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Световно първенство

Мнениеот ruisenor » Сря Яну 14, 2015 6:59 pm

Относно Световно за птици миналата година бяха 25895 птици това го пиша от каталога които си купих от Световното в Италия Бари 2014 година .На Световното се включват не само цветни канари а фигурни, певчески канари,диви птици мутаций от най различни видове,папагали и малко гълъби имаше пощенски ! А аз писах за обеденение на всички клубове не само Цветни канари а фигурни,певчески ,хибриди,папагали,диви птици, Орфей канарчето и мисля че ако всички тези клубове се обеденят в близко бъдеще може да има в България Световно за птици ! Ако сме обеденени и единни всичко става много лесно ! На колегата Петър му пожелавам да си изкара добре и да си купи каталог за Световното в Холандия 2015 година,въпреки че тези каталози са безплатни за участниците има интересни неща в него ! А за бюлетин за птици в Италия например в някои клубове те са безплатни за членуващите в даденият клуб,така че няма да е лошо и в България да има такъв месечен каталог в които да се пиши за всякакви видове птици ! Успех на всички колеги през сезон 2015 !
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: Световно първенство

Мнениеот sandan » Сря Яну 14, 2015 9:33 pm

ruisenor би ли се наел да пишеш такъв бюлетин ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта