Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Биоразнообразие

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Биоразнообразие

Мнениеот pi4on » Съб Май 14, 2016 5:05 pm

Здравейте ,получих писмо с доста интересно съдържание ,и искам да Ви го споделя.Не знам дали ще Ви е интерсно,но аз доста често съм си мислила как в България се поддържат места обявени за местообитания на изчезващи видове -растения и животни.
http://foundation.capital.bg/wp-content/uploads/2016/05/EKO_webN-1.pdf
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Биоразнообразие

Мнениеот akademika » Вто Май 17, 2016 8:04 am

pi4on написа:Здравейте ,получих писмо с доста интересно съдържание ,и искам да Ви го споделя.Не знам дали ще Ви е интерсно,но аз доста често съм си мислила как в България се поддържат места обявени за местообитания на изчезващи видове -растения и животни.
http://foundation.capital.bg/wp-content/uploads/2016/05/EKO_webN-1.pdf

Четенето на такива писма е загуба на време . Тези проекти ги правят за да източват парички :nono: въобще не ги интересува "биоразнобразието " Ако имаш на балкона кафез със щиглец ще ти лепнат етикета бракониер а най- големите бракониери са дебелогъзите чиновници от безбройните агенций. Да не говорим за БДЗП и други подобни :lol: Там "работят" хора които не правят разлика от щиглец и канарче и не напускат кабинетите си освен ако не им се ходи до к....а .На 20 километра от центъра на София има една местност пълна с лалугери Spermophilus citellus от 30 години си живеят там без да са участвали в проекти за "биоразнобразие" :D Много добре знам какви хора "работят" в РИОСВ и в неправителствените организации :(
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Биоразнообразие

Мнениеот pi4on » Съб Май 21, 2016 5:49 pm

Да в по голямата си част за жалост е вярно това ,което пишеш ,но все пак ...се надявам че има и там все някой който да му е мило за животинките.Имах доста голям спор с хора от една организация по повод така нареченото "почистване за един ден на България".Лично моето мнение е че докато няма санкционирани от тези които замърсяват няма какво да чистим.Защото тия които хвърлят безогледно и безсрамно боклуци от всякакъв тип ще продължават да го правят.Шепа хора не могат "изрина"онова що е в културния мироглед и отношението на "другият вид" хомосапиенс към околната среда под каквато и да е форма.Не искам да си помисля на какво ще заприлича навсякъде след 10-20 години безхаберие от срана на населението.Все пак ние сме тези ,които трябва да контролираме такива организации да си вършат работата за която са се регистрирали.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен


Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron