Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Световно първенство орнитология Алмерия Испания 2017 г.4

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Световно първенство орнитология Алмерия Испания 2017 г.4

Мнениеот ruisenor » Сря Яну 18, 2017 7:25 pm

Здравейте колеги започна 65-то Световно първенство по орнитология Алмерия Испания 2017г. ! Някой знае ли защо България не участва и на това Световно изложение с птици....? Доколкото знам България си плаща членският внос на C.O.M но защо плащаме като не участваме на Световни изложение на C.O.M ...? Някой би ли обяснил...? Аз съм редови член и искам да знам какви са причините !
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: Световно първенство орнитология Алмерия Испания 2017 г.4

Мнениеот ivi6te » Съб Яну 21, 2017 9:22 pm

ruisenor написа:Здравейте колеги започна 65-то Световно първенство по орнитология Алмерия Испания 2017г. ! Някой знае ли защо България не участва и на това Световно изложение с птици....? Доколкото знам България си плаща членският внос на C.O.M но защо плащаме като не участваме на Световни изложение на C.O.M ...? Някой би ли обяснил...? Аз съм редови член и искам да знам какви са причините !

Здрасти, аз също съм член на БАДП никой не пречи щом имаш желание и ако си член на клуб, който членува в асоциацията да се организираш и да си занесеш птици на световно или някакво друго изложение, като си поемаш разходите относно това. Последните 2-3 години имаше колеги които участваха в Реджио Емилия. Организираха се, платиха си и отидоха. Така че до години ако имаш желание действай ;)
Аватар
ivi6te
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Пет Дек 10, 2010 6:09 pm
Местоположение: sofia

Re: Световно първенство орнитология Алмерия Испания 2017 г.4

Мнениеот ruisenor » Нед Яну 22, 2017 1:01 am

Колега на световно изложение не можеш да си вземеш птиците и да ги изложиш ! На световно изложение си има правила не е като Реджо Емилия или където и да е другаде да си занесеш птиците и да ти ги оценяват разликата е огромна !
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna

Re: Световно първенство орнитология Алмерия Испания 2017 г.4

Мнениеот петър » Нед Яну 22, 2017 8:33 am

По принцип ако някой много желае би могло да се уреди да участва. Разбира се организацията и изпращането на птици трябва да е работа на БАДП.Тук веднага възникват организационните и финансови проблеми. За организационните няма да давам акъл, но финансовите могат да се разрешат. На първо място всеки член плаща членски внос, който се отчислява от клуба. Ако БАДП имаше 1000 членове, което не е непостижимо за България и всеки плаща по 20 лева ви е ясно какво може да се направи с тази сума. Колко членове има обаче е по-добре да не знаем, че много ще ни е срам.Какъв е начинът да се увеличи членската маса- на първо място като се допускат индивидуални членове. Наистина има хора, които са отвратени от клубовете или в тяхния регион няма клуб , а биха се радвали да са част от БАДП. Други възможности за привличане на членове е по-сериозното присъствие на членовета на ръководството във форуми като този.След дългите войни май не останаха такива. Във фейсбук може да общуваш с който ти е приятен и с който ти искаш, но обществената работа задължава присъствието ти и на други места. Хората имат нужда от информация как се развива любимото им хоби, имат нужда от информация какво се случва в СОМ, така, че не е лошо да се помисли по тези въпроси. Иначе е наивно някой самостоятелно да звъни в СОМ или съдийската комисия към тях и да задава въпроси,кога ще му направят изложба в България. Аз все пак бих привлякъл такива хора по-активно да участват в живота на БАДП.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Световно първенство орнитология Алмерия Испания 2017 г.4

Мнениеот ruisenor » Нед Яну 22, 2017 10:45 pm

Точно така е Петър както казвате ! Аз миналата година в Реджо Емилия съвсем случайно се запознах с новият президент на C.O.M Carlos Fernando Ramoa ! Разговарях с него попитах го за участие на Световно изложение тъй като нашата държава не участва и той ми каза че всеки член на клуб може да участва на световно като си даде птиците на Румънци Сърби или Турци и на тях си плащаме пътните разходи и другите разноски по участие на Световното изложение ! Като пример даде Унгарците които си дават птиците на Австрийците и те им ги носят на Световни изложение защото каза че унгарците са малко хора като развъждачи и затова си дават птиците на Австрийците ! Така че всеки които иска може да участва на Световно орнитологично изложение и да си изложи каквито птици има било то канари папагали амадини хибриди и други видове птици ! Догодина 2018 година е 66 Световно изложение което ще се състои в Италия град Чезена което по близо до България и мисля че който иска може да участва с каквито птици има стига да е член на някой клуб който членува към C.O.M ! Но както някой си мислят не можеш да си вземеш птиците и да ги занесеш на Световно изложение няма да те допуснат има си правила това не е Реджо Емилия изложение или някакво подобно такова където всеки може да отиде и да си изложи птиците разликите и правилата са много различни както и оценяването на птици на Световно изложение !
ruisenor
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 7:33 pm
Местоположение: varna


Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта