Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Информация

Новини и организационни въпроси

Модератори: sandan, Serinus

Информация

Мнениеот Dr. Velev » Вто Юли 14, 2009 11:26 pm

http://www.aogirondine.fr/present2009.html
Съболезнования на семейството на г-н Карл Fauconnor,

със загубата на Карл се лишихме с приятел, орнитолог както и с голяма експерт.

Аз съм близо до жена му и семейството му.

Алесандро Paparella
Секретар OMJ

ПОЧИНА един от големите съдии в OMJ /приятел на България /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Вто Ное 02, 2010 12:12 am

Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 03, 2010 12:01 am

Актуалното ръководство на БАДП
след проведеното общо събрание 30.102010 Пловдив
Председател :Т. Трендафилов -София
Зам .председател Емил Ковачев-Сандански
Секретар: Д-р Б. Велев-София
Отговорник певчески канари :Тодор Диев -Пловдив
Отговорник техническа комисия : Христо Чакмаков- Асеновград

Председател на Съдийската колегия : Д-р Христо Христов- Стара Загора
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Христо Чакмаков » Съб Ное 06, 2010 8:41 pm

Колеги искам да ви информирам за едно обещание дадено на всички нас от д-р Боби Велев.

Днес д-р.Велев подари за членовете на БАДП- секция певчески канари дигитална видео камера,към настоящият момент тя се съхранява в клуб "Пълдин-хоби " гр. Пловдив.
Христо Чакмаков
потребител
потребител
 
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 8:51 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Информация

Мнениеот Dr. Velev » Вто Яну 10, 2012 1:09 am

Малко мисли относно организационни я живот на канаровъдите .
Всичко вървеше по ноти , докато ,някои хора водени от "наднормени амбиции решиха да съборят старото ръководство , под всякакви предлози и да ОГЛАВЯТ организацията , създадена с много труд и компромиси /ВИЕ канаровъди ще кажете от кои хора / Здравия разум победи и под маската но орфей се създаде алтернативна организация НАКО . Това е прекрасно защото двете организации могат да си сътрудничат , без да си пречат и да задоволяват ръководните амбиции на на отцепниците / така ги наричам аз , без да влагам лош умисъл / За БАДП конфликтните личности останаха настрана , но загубихме и много ценни хора , които в последствие по един или друг начин оценяват или преоценяват или ще преоценят действията си . Спрямо някои се наложи лично аз да застана в пряка опозиция успях да ги ядосам и в едно писмено изложение той показаха истинската си същност /Подобно нещо се случва и с г-н Владимиров ,него за радост не познавам лично , но сайта има изключителни заслуги за разкриване на индивидуалните ни скрити потребности /
Наближава времето да се занимавам само с приятни неща и да допускам до себе си само приятели , хора на ниво , доказали го във времето . Годините ми , които са най малко с десет по -малко от някои амбициозни ВОДАЧИ , ми подсказват ,че е излишно да се обременявам с неудачници и комплексари , и спокойно да се кефя на хобититата си потплатени финансово благодарение на упоритя ми труд и този на родители и дядовците ми .
Поздравявам всички мои верни другари /нещо рядко срещано на Балканите / и ви подтиквам към размисъл за Суетата , Злобата и Завистта тровеща прекрасното ни хоби .
В няколко снимки ще ви подсетя за близката организационна канаровъдна история .В бъдеще ще ви напомня и за по далечнат за която разполагам както със снимков така и с видио материал /там се чува и кой какво говори /
ГОТВЕЩИТЕ ПРЕВРАТА

Разширено заседание на БАДП всеки има право на мнение .
Изображение
Погледнете в дъното
Изображение
Разединителя става НОВИЯТ ОБЕДИНИТЕЛ /няма нищо лошо / О времена о нрави
Изображение
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Информация

Мнениеот falco » Вто Яну 10, 2012 2:13 am

Кои са хората от първата снимка?
И кой е човека който е на последната снимка?
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
falco
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пет Окт 01, 2010 7:10 am
Местоположение: БУРГАС

Re: Информация

Мнениеот zoro.1983 » Вто Яну 10, 2012 4:40 pm

Dr. Velev написа:Малко мисли относно организационни я живот на канаровъдите .
Всичко вървеше по ноти , докато ,някои хора водени от "наднормени амбиции решиха да съборят старото ръководство , под всякакви предлози и да ОГЛАВЯТ организацията , създадена с много труд и компромиси /ВИЕ канаровъди ще кажете от кои хора / Здравия разум победи и под маската но орфей се създаде алтернативна организация НАКО . Това е прекрасно защото двете организации могат да си сътрудничат , без да си пречат и да задоволяват ръководните амбиции на на отцепниците / така ги наричам аз , без да влагам лош умисъл / За БАДП конфликтните личности останаха настрана , но загубихме и много ценни хора , които в последствие по един или друг начин оценяват или преоценяват или ще преоценят действията си . Спрямо някои се наложи лично аз да застана в пряка опозиция успях да ги ядосам и в едно писмено изложение той показаха истинската си същност /Подобно нещо се случва и с г-н Владимиров ,него за радост не познавам лично , но сайта има изключителни заслуги за разкриване на индивидуалните ни скрити потребности /
Наближава времето да се занимавам само с приятни неща и да допускам до себе си само приятели , хора на ниво , доказали го във времето . Годините ми , които са най малко с десет по -малко от някои амбициозни ВОДАЧИ , ми подсказват ,че е излишно да се обременявам с неудачници и комплексари , и спокойно да се кефя на хобититата си потплатени финансово благодарение на упоритя ми труд и този на родители и дядовците ми .
Поздравявам всички мои верни другари /нещо рядко срещано на Балканите / и ви подтиквам към размисъл за Суетата , Злобата и Завистта тровеща прекрасното ни хоби .
В няколко снимки ще ви подсетя за близката организационна канаровъдна история .В бъдеще ще ви напомня и за по далечнат за която разполагам както със снимков така и с видио материал /там се чува и кой какво говори /
ГОТВЕЩИТЕ ПРЕВРАТА

Разширено заседание на БАДП всеки има право на мнение .
Изображение
Погледнете в дъното
Изображение
Разединителя става НОВИЯТ ОБЕДИНИТЕЛ /няма нищо лошо / О времена о нрави
Изображение

Г-н Владимиров,Прав сте с оценката си за Велев но не сте прав в израза-много сте груб.Със болните мозъци в психиатрията се отнасят внимателно и със спокоен тон докато почнат да се вземат хапчетата.
Боби Велев поздравявам Ви че имате просветление на мозъка.Да изгубихте много ценни хора от асоциацията както пишете и те продължават да ви напускат.НАКО-клуб Малиноа не желаят да ги ръководите вие.Докато ви слугуваха Ангел Янков и Георги Георгиев вие се радвахте на изложби в Пазарджик но сега са врагове.Хората се осъзнаха и избягаха.Сега ви слугуват Пълдинг клуб Пловдив и ви правят изложби на цветни канари,но и те ще се осъзнаят рано или късно.Каква е вашата роля с г-н Трендафилов в асоциацията- да се пъчете като началници.Накарахте г-н Здравков-Върбата да се оттегли човека които ви направи-председател и секретар като убеди Боби Янков и Асен Костадинов да се откажат от постовете си-председател и секретар.Спомняте ли си колко горещо убеждавахте Върбата в клубът за цветни канари в София че той е човека подходящ и може да убедени всички ни.Но този разколник и враг-Върбата не пожела постове.Прави му чест че имаше доблeста да се извини публично че той е виновен за това вие да сте председател и секретар.Прав си Велев че благодарение на дядовци,бащи и роднини както пишеш във форума имаш някакво материално положение,но парите от тях ще свършат и после???Добре знаеш Боби Велев колко си Доктор:Нулеви години в карановъдството.Моето куче го умори от компетентност.................. :
Разби клуб /Немска овчарка/-София
Избягахме всички като от прокажен от нац.клуб цветни канари.Сега дерзаеш да разбиеш и остатаците от асоциацията.Но ти не си виновен защото си Болен.
Като Дон Кихот се бориш с въображаеми врагове и ги побеждаваш.Ако си толкова авторитетен,уважаван и сигурен сред канаровъдите защо след толкова провали не поискаш вот на доверие на едно извънредно събрание?Така се прави в БСП,ДПС,СДС както пишеш в форума.
Но живота си върви напред.Хората се радват на хобито си,организират се в клубове,асоциации а ти гони враговете докато разбереш че си сам
враг на себе си!Мили Боби направи си консултация с психиатър,почни да си вземаш хапчетата против алкохола и другите ти видения защото ти
не си лош човек-просто си болен.Но ние не сме виновни за това а във една песен е казано:Развод ми даи,Развод ми даи и повече не ме търси.....
Бъди жив и здрав!взимаи си хапчетата редовно и остави хората на мира!Обичам те! :nono: :razz:
zoro.1983
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 10, 2012 4:28 pm

Re: Информация

Мнениеот Dr. Velev » Вто Яну 10, 2012 6:26 pm

Всеки има право на отговор и мнение . Що се отнася за моите заболявания благодаря за диагнозата. Пия си редонвно хапчетата. За финансовото ми положение също не се грижи , а ела да видиш опашките пред кабинета ми . Кой на кого слогува е ясно на всички . А развод на тези които споменаваш отдавна съм дал .Предполагам ,кой си и защо не си казваш истинското име затова няма да се унизявам да ти отговарям , дано след написаното получи ..... Явно си много навътре в всичките хобита . Явно забрави да споменеш ,че съм разбил и гълъбовъдното дружество . Това което смяташ за разбиване е очистване от такива всезнайковци ката твоя милост . БНКЦК е вече на 35-40 човека и слава богу ,че такива като теб са избягали и в бъдеще ще избягват и ще отиват в други все по нови и нови организации за да има място за РЪКОВОДИТЕЛИ . Относно моето мнение за освобождаването ми от натоварванията около организационни живот на канаровъдите отдавна съм взел решение да се огранича в контактите си само с хора на ниво . Още веднъж благодаря за загрижеността ти за мен, и голямата ти осведоменост . Повечето хора ,които прочетат поста ти много ще се смеят , може би затова не си пишеш името . За върбата само хубаво или нищо .
Канарите ми можеш да видиш на сайта ми , е не са орфеи , но нямам проблем с реализацията им .
В живота винаги се случва така , подаваш на някого ръка , а той ти я отхапва , поради прекрасното ми психично състояние ,подобни хора будят у мен само насмешка и съжаление Зоро 11
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Информация

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 11, 2012 2:17 am

Ще добавя още нещо защото моят кръстник и летописец май чете евангелието като дявола
Цитат: За БАДП конфликтните личности останаха настрана , но загубихме и много ценни хора , които в последствие по един или друг начин оценяват или преоценяват или ще преоценят действията си .
За кучето ти , ако това е вярно съм бил много проницателен и съм го освободил от твоето присъствие .
Относно сравняването ми с Дон Кихот , намирам го за прекрасно , досега наистина се борех с вятърни мелници орфеисти /не всички / Сполай анонимни приятелю :D
Изображение
На върха на копието ми е Подуенско орфейче .
Изображение
ТОВА ОСТАВАМ САМ ДА ТЪЛКУВАШ
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Информация

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 11, 2012 2:43 am

Дон Кихот не е отвлечен герой, който се впуска в “царството на подвизите”, за да търси несъществуваща правда. Той е жив и пластично изваян образ, защото зад явно безумните му дела и разсъждения се крият в подсъзнателно състояние думи и действия на един умен и мъдър човек.
Безумието на Дон Кихот проличава и във сичките му приключения, като рицар. Той води битка с великани, които всъщност са вятърни мелници,
Овладян от желанието да стане странстващ рицар, се впуска в царството на авантюрите. Сами по себе си подбудите са от най-брагороден характер. Той иска да наказва злото, да изкоренява неправдата, да преследва злосторниците, да подпомага нещастните и го прави по своему ,по Донкихотовски.
Тук говори самият Сервантес, който чрез словата на своя герой изказва отношението си към живота. От думите на рицаря на печалния образ лъха обич към хората и уважение към техните способности. За безумния мъдрец човекът се цени не според неговия произход, а според неговите човешки добродетели.
В своето произведение Серванетс се проявява едновременно като голям сатирик – изобличител и велик хуманист,който воюва за утвърждаване на човешкото достойнство. Смъртта на Дон Кихот е прекрасна възхвала на човека, който през живота си може да греши, да се заблуждава, но здравите зърна в природата му остават и той се явява в цялото си великолепие като мъдрец
Цитата е от един учебник на децата .
Но отново хиляди благодарности на моят кръстител н[b]ако орфейфен.[/b]
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Информация

Мнениеот doctora » Сря Яну 11, 2012 7:46 pm

НАКО-клуб Малиноа не желаят да ги ръководите вие - това е нещо ново.....но не всички които отглеждат Waterslager са членове на този клуб
Докато ви слугуваха Ангел Янков и Георги Георгиев вие се радвахте на изложби в Пазарджик но сега са врагове.Хората се осъзнаха и избягаха. - Ангел Янков беше лицето, а истинската работа се вършеше от други хора през годините...Георги Георгиев сам направи изложбата през 2008г. и въпреки проблемите не се е отказал от БАДП. A за бягства, всеки бяга когато си реши....
Сега ви слугуват Пълдинг клуб Пловдив - тук нещо бъркате, никой на никого не слугува...
Накарахте г-н Здравков-Върбата да се оттегли.... - смятам, че няма нужда от такива организатори в БАДП, в това число и г-н Ангел Янков....
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Информация

Мнениеот христо абаджиев » Чет Яну 12, 2012 9:52 pm

Като член на управителния сьвет на клуб Малиноа Ватерслагер заявявам че клуба е неразделна част от БАДП.
Работим добре с колегите от БАДП ,имаме планове за сьвместни проекти които ще осьществим с цената на всичко. :nono:
Успех през размножителен сезон2012 :drinks: :drinks:
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Следваща

Назад към Дружества и организации

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта