Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


ВИРТУАЛНА ИЗЛОЖБА 2010

Тук всеки може да си покаже птиците

Модератор: yuri

Шабо

Мнениеот vercho » Пет Дек 18, 2009 3:10 pm

само собствено производство ли или може и птици които притежаваш
Аватар
vercho
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Вто Юни 16, 2009 6:51 am
Местоположение: пирдоп

ВИРТУАЛНА ИЗЛОЖБА 2010

Мнениеот dr_lukanov » Пет Ное 19, 2010 11:17 am

Надявам се тази година да има повече участници и повече добри птици!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот dr_lukanov » Пет Ное 19, 2010 11:59 am

Птиците могат да участват в следните категории, като в категория "Най-добра снимка" автоматично участват всички представени птици:

Категории:
1. Петел стандарт (над 8 мес. възраст)- от 1 до 3-то място
2. Кокошка стандарт (над 8 мес. възраст)-от 1 до 3-то място
3. Петел бантам (над 8 мес. възраст)-от 1 до 3-то място
4. Кокошка бантам (над 8 месечна възраст)-от 1 до 3-то място
5. Млад петел стандарт (от 4-8 месечна възраст)-от 1 до 3-то място
6. Млад петел бантам (от 4 - 8 месечна възраст)-от 1 до 3-то място
7. Ярка стандарт (4-8 мес. възраст)-от 1 до 3-то място
8. Ярка бантам (4-8 мес. възраст)-от 1 до 3-то място
9. Патици- тук всички видове и породи патици, както и Мускусни патици (мъжка,женска и млади под 8 месечна възраст) от 1 до 3 място
10. Гъски-тук всички видове и породи гъски (гъсок,гъска и млади под 10 месечна възраст) от 1 до 3 място
11. Пуйки (пуяк,пуйка и млади под 8 месечна възраст) от 1 до 3 място
12. Токачки (мъжка,женска и млади под 8 месечна възраст) от 1 до 3 място
13. Пауни (мъжка,женска и млади под 18 месечна възраст) от 1 до 3 място
14. Фазани (мъжка,женска и млади под 12 месечна възраст) от 1 до 3 място
15. Най-добра снимка (за всички категории, пол, възраст, породни и безпородни птици)-от 1 до 3-то място
16. Млади птици под 4 месечна възраст (всички)

Както виждате, като за начало и стимул ще има за всички престрашили се място , награда няма , освен собствено удовлетворение.

Участниците трябва да попълнят следната форма:
1. Име или прякор (nickname)
2. за коя категория участва снимката
3. порода; стандарт или бантам (при безпородните се пише кръстоска, те ще участват в категория: "най-добра снимка")
4. цвят
5. възраст
6. пол (за протокола )

снимка

Изисквания: птиците да са снимани в цял ръст, по възможност да се вижда цялата птица в профил. Всеки да участва с колкото птици иска!

Крайна дата 31.12.2010 г., след тази дата, ще бъде направена оценка и публикувани резултатите.


Предлагам за жури:
1. Николай Николов (nikigeen)
2. Румен Давидков (David_67)
3. Петър Петров (Petrov)

за категория "Най-добра снимка":
1. Паулина Шнайдер

Надявам се предложените от мен за жури да приемат, за което предварително Благодаря!


Птиците представени от член на комисията, ще бъдат оценявани от останалите оценители.


Приветствам всеки, който има желание да представи птиците си, това е мястото, на което без притеснения (както се вижда може само да се обозначи собственика с никнейм) да бъдат представени развъжданите птици. Това е Виртуална изложба, коментари относно птиците, провокации и други спамове моля да не бъдат правени. Коментарите ще са за след оценяването!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Красивите пауни!

Мнениеот Емо » Пет Ное 19, 2010 7:30 pm

Здравейте приятели,

1. Име - Емо
2. категория - Най-добра снимка
3. порода - Индийски паун (Pavo cristatus)
4. цвят - стандартен и бял
5. възраст - четиригодишен мъжки и женски и двугодишни бели
6. пол - мъжки, мъжки и женски , 1+2


Красив съм, нали! Изображение


Добре свършена работа! Изображение


Импресия в бяло! Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мъжки 4 годишен паун!

Мнениеот Емо » Пет Ное 19, 2010 7:39 pm

1. Име - Емо
2. категория - Пауни
3. порода - Индийски паун (Pavo cristatus)
4. цвят - стандартен
5. възраст - четиригодишен
6. пол - мъжки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот dr_lukanov » Пет Ное 19, 2010 8:11 pm

:| , добро начало Емо!
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Съб Ное 20, 2010 1:13 am

Тежка задача си ми дал . . . Защото българският манталитет не позволява на човек да си каже честното мнение , а ако той въпреки това го направи едва ли не избухват войни ! И не всички "колеги" разполагат с необходимата снимачна техника - просто тук шансовете не са еднакви ! Но въпреки това ще се опитам да бъда обективна , въпреки , че още от сега знам , че ще има сърдити !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот dr_lukanov » Съб Ное 20, 2010 7:25 pm

Тежка задача си ми дал . . . Защото българският манталитет не позволява на човек да си каже честното мнение , а ако той въпреки това го направи едва ли не избухват войни ! И не всички "колеги" разполагат с необходимата снимачна техника - просто тук шансовете не са еднакви ! Но въпреки това ще се опитам да бъда обективна , въпреки , че още от сега знам , че ще има сърдити !


:drinks: , радвам се че прие ( не се притеснявай, важното е оценката да е от професионалист). Тук ще има оценяване на 3 снимки- от 1-во до 3-то място, няма защо да има сърдити, все пак не може всяка снимка да е за първо място. Аз от сега си казвам, че не мога да правя добри снимки, но все някога ще сменя техниката, а и с времето ще му хвана "цаката" :wink: .
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Paulina » Нед Ное 21, 2010 4:57 pm

dr_lukanov написа:. . . Аз от сега си казвам, че не мога да правя добри снимки, но все някога ще сменя техниката, а и с времето ще му хвана "цаката" :wink: .

Ти качи снимки по дадените от теб критерии :
Изисквания: птиците да са снимани в цял ръст, по възможност да се вижда цялата птица в профил.

пък тогава ще видим . Не е нужно човек да може , понякога и късмета играе роля .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Браневелдер (BARNEVELDER)

Мнениеот Емо » Пет Дек 17, 2010 12:49 am

Здравейте приятели, наближава крайния срок. Тази година слабо участие! Престрашете се, те съдиите не са толкова страшни! :wink:

Искам просто да събудя темата! Че както е тръгнало ще обера първите места при липса на други участници! :wink:

1. Име - Емо
2. категория – Млад петел стандарт, ярка стандарт
3. порода – БАРНЕВЕЛДЕР (BARNEVELDER)
4. цвят – черен двойнокантиран
5. възраст – шест месеца
6. пол - мъжки и женски , 1+1

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

съдията

Мнениеот Христо Коларов » Пет Дек 17, 2010 8:04 am

Съдиите Емо не са страшни.Просто единият от тях ми е неприятен с заяжданията и отказвам да си показвам птиците.А имам какво да покажа, но после ще почнат коментари и подмятания и не искам да се ядосвам и да ми слагат БАН :cool:
Който иска винаги е добре дошъл да се почерпим и да му покажа птиците си.За приятели винаги вратата ми е отворена :drinks: А от злобни хора и лоши очи си пазя птиците. :wink: даже и на снимка не искам да ги покзвам.
Аватар
Христо Коларов
потребител
потребител
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пет Авг 20, 2010 6:51 am
Местоположение: Габрово

Мнениеот dr_lukanov » Пет Дек 17, 2010 1:40 pm

Е, недейте така. Емо, тъй като това е моя "презумица" обещавам да участвам и аз. Но ми се иска да направя наистина добри снимки, сега обикновенно отивам когато е вече тъмно, а на лампа не стават хубави снимки!

В интерес на истината, подобни виртуални конкурси има в голяма част от големите форуми за пернати любимци, дори наскоро разглеждах резултатите от конкурса в Русия, оценяването беше изключително стриктно и безкомпромисно (което за подобен род конкурси е малко прекалено). Там дори и грамоти бяха приговили за победителите.

Надявам се и други колеги да се престрашат, сигурен съм че журито ще бъде безпристрастно.
Аватар
dr_lukanov
VIP
VIP
 
Мнения: 1921
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 11:55 am
Местоположение: Стара Загора

Следваща

Назад към Виртуална изложба

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron